REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 czerwca 2024, 11:38

Druk UV stanowi obecnie jedną z najnowocześniejszych, a przy tym i najpopularniejszych, metod wykonywania nadruków na dowolnych powierzchniach. Gwarantuje on zarówno fotograficzną jakość, jak i wysoką trwałość grafik. Ta innowacyjna technologia druku cyfrowego opiera się na wykorzystaniu specjalnego tuszu polimerowego oraz naświetlania światłem ultrafioletowym (stąd też sama nazwa tej metody). Celem drukowania UV jest uzyskanie mocnego i wysoce wytrzymałego nadruku, który wykazuje maksymalną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne, takie jak błyskawiczna zmiana temperatur, wysoki poziom wilgotności, intensywne opady czy promieniowanie słoneczne. Taki wydruk z powodzeniem można pokryć warstwą laminatu, która działa niczym dodatkowa warstwa ochronna, przedłużająca znakomity efekt wydrukowanej grafiki aż do 10 lat! Ta niesamowita technologia na dobre przeniknęła do branży reklamowej, w której jest szczególnie ceniona. Już dziś dowiedz się, jakie zalety skrywa w sobie druk UV i gdzie konkretnie znajduje swoje zastosowanie w reklamie.

Korzyści płynące z druku UV, które czerpią przedstawiciele branży reklamowej

Dzięki naświetlaniu nadruku światłem ultrafioletowym, na jego powierzchni powstaje specjalna, wytrzymała warstwa plastiku, czyniąca sam nadruk znacznie bardziej żywotnym na wszelkiego rodzaju gadżetach reklamowych firmy. Ten rodzaj wydruku sprawdza się na sztywnych materiałach i może odwzorować niemal każdy kolor – to zaś dzięki nałożeniu na wierzchnią warstwę białego tuszu. Taki zabieg pozwala drukować na materiale o dowolnym kolorze i przeźroczystości, przy jednoczesnym zachowaniu jego barwy. Eksperci szczególnie polecają drukowanie UV na gadżetach w białym bądź jasno-srebrnym kolorze. 

To, za co szczególnie chwali się druk UV, to jego szybkość. Zadrukowane gadżety mogą być pakowane do pudełek niemal od razu po naniesieniu na nie nadruku, ponieważ schnie on w niemal błyskawicznym tempie, skracając realizację całego zamówienia do minimum. Ponadto, podczas drukowania nie są wydzielane żadne szkodliwe zapachy, przez co gadżety są w pełni bezpieczne i z powodzeniem znajdą swoje zastosowanie na różnego rodzaju wydarzeniach branżowych, takich jak chociażby targi. Doskonale wie o tym firma STprint, produkująca różnego rodzaju stojaki dla przedsiębiorców z wielu branż. Dzięki posługiwaniu się technologią UV, firma może realizować zlecenia w błyskawicznym tempie. Druk UV to prawdziwa gratka, zwłaszcza w rękach specjalistów. Czy jednak zawsze jest on dobrym wyborem?

Podpowiadamy, w jakich sytuacjach druk UV sprawdzi się najlepiej!

Kluczową zaletą druku UV jest możliwość działania bezpośrednio na materiałach płaskich oraz transparentnych. Znakomity przykład stanowi szkło, płyty laminowane, a także modele warstwowe. W momencie gdy wiadomo, że mają być to główne nośniki, wtedy zdecydowanie warto postawić na druk UV. Również, gdy zależy nam na uzyskaniu efektu porównywalnego do wydruków fotograficznych; omawiany druk gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów oraz nawet tych najdrobniejszych szczegółów. W momencie gdy potrzebujesz trwałych nośników reklamy, chcesz złożyć mniejsze zamówienie lub gdy zależy Ci na jak najkrótszym czasie realizacji – bez wahania wybierz druk UV. Mimo tego, że druk UV jest kosztowny, płaci się przede wszystkim za bardzo wysoką jakość nadruku, znakomite odwzorowanie kolorów, a także iście fotograficzną dokładność. Nie bez powodu druk UV zyskał światową popularność i znalazł swoje miejsce w reklamie; metoda ta potrafi nadążyć za zmieniającymi się jak w kalejdoskopie trendami, urzeczywistniając nawet najbardziej wymagające idee. 

Artykuł sponsorowany.
 

REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4339 sekundy