REKLAMApluszak
REKLAMAinkubator

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 czerwca 2024, 15:27 komentarzy 1
Agata Barwińska (SSW MOS Iława) wygrała właśnie prestiżowe regaty Kieler Woche!

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) wygrała właśnie prestiżowe regaty Kieler Woche! (Fot. Wojciech Lewandowski / materiały PZŻ)

Najważniejszym tegorocznym startem Agaty Barwińskiej są, rzecz jasna, Igrzyska Olimpijskie. Do regat tych coraz bliżej, a niejako „w drodze” do Marsylii żeglarka kadry narodowej reprezentująca barwy SSW MOS Iława wygrała prestiżowe zawody Kieler Woche! W niemieckiej Kilonii startowała także Iga Wielczyk (również SSW MOS Iława).

Jak relacjonuje Jakub Jakubowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Żeglarskiego, osiem medali, w tym cztery złote zdobyli polscy żeglarze w regatach Kieler Woche. Tydzień Kiloński to jedna z najstarszych i największych imprez żeglarskich w Europie, której początki sięgają końca… XIX wieku.

- Żeglarski festiwal gromadzi każdego roku kilka tysięcy żeglarzy oraz miliony turystów. Podczas Kieler Woche rywalizują żeglarze klas olimpijskich, nieolimpijskich, amatorskich, odbywają się wyścigi jachtów pełnomorskich, a także pokazy dużych żaglowców. W tegorocznej edycji jako pierwsi zaprezentowali się żeglarze w klasach olimpijskich oraz w klasach przygotowawczych

- tłumaczy Jakubowski.

W olimpijskiej klasie ILCA 6 od początku świetnie żeglowała Agata Barwińska (SSW MOS Iława / PGE Sailing Team Poland).

- Polka, która przygotowuje się do startu w igrzyskach olimpijskich, objęła prowadzenie drugiego dnia regat. W kolejnych żeglowała równo i z przodu stawki, wygrała trzy z dziewięciu wyścigów i pewnie sięgnęła po złoty medal

- relacjonuje rzecznik PZŻ.

W Kieler Woche startowała także iławianka Iga Wielczyk, która wraz z Kacprem Paszkiem pływa w klasie 470. W komunikacie PZŻ czytamy:

- Warto podkreślić bardzo dobre występy innych polskich żeglarzy. W klasie 470 trzy inne nasze załogi uplasowały się w czołowej 10-tce. Tuż za podium, na 4. miejscu sklasyfikowani zostali Kacper Paszek i Iga Wielczyk (AZS AWFiS Gdańsk / SSW MOS Iława).

Z Agatą Barwińską rozmawialiśmy dzisiaj, dwa dni po zakończeniu regat. Obecnie nasza mistrzyni (zdaniem wielu, to najlepszy sportowiec w historii Iławy) przebywa w rodzinnym mieście, ale już w przyszłym tygodniu wybiera się na kolejny rekonesans do Marsylii. To właśnie tu rozgrywane będę konkurencje żeglarskie na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku.

- Nasze starty zaplanowano na dni 1-6 sierpnia, jednocześnie dając sobie możliwość wprowadzenia dwóch dni rezerwowych. To oznacza, że regaty olimpijskie w naszej klasie ILCA 6 zakończyć się mogą nawet 8 sierpnia

- tłumaczy Agata Barwińska, która wkrótce złoży także oficjalną przysięgę przed startem w Igrzyskach.

Sport

zico

kontakt@infoilawa.pl


 

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
Swojak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~zen 1 16 dni temuocena: 100% 

    Brawo !!!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4708 sekundy