ZDZ
REKLAMACastrorama

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lipca 2024, 08:58 komentarzy 15
Tak obecnie wygląda nawierzchnia ul. Nowomiejskiej w miejscu, gdzie niedawno nałożono nowy asfalt

Tak obecnie wygląda nawierzchnia ul. Nowomiejskiej w miejscu, gdzie niedawno nałożono nowy asfalt (Fot. Mateusz Partyga)

Tylko przez kilka tygodni kierowcy z iławskiego Gajerka (i nie tylko oni) mogli cieszyć się wyremontowanym odcinkiem ulicy Nowomiejskiej. Ulewa spowodowała zniszczenie fragmentu jednego z pasów. To miejsce jest obecnie wyłączone z ruchu.

Mowa dokładnie o początku ulicy Nowomiejskiej w Iławie od strony ul. 1 Maja. W kwietniu dokonano tu – za kwotę ok. 10 tysięcy złotych – remontu odcinka drogi: od skrzyżowania do pierwszego budynku. Wcześniej ulica w tym miejscu była mocno dziurawa, stąd potrzeba naprawy.

Z nowego odcinka, a dokładnie z pasa północnego tego fragmentu ulicy, póki co jednak nie można korzystać, o czym świadczą rozstawione tu barierki oraz rozciągnięte taśmy. W asfalcie powstała duża dziura, a sama nawierzchnia jest obecnie mocno pofałdowana, niczym w procesie górotwórczym.

Jak nam przekazał wiceburmistrz Iławy, Krzysztof Portjanko, do uszkodzenia wyremontowanego w kwietniu odcinka ulicy doszło podczas jednej z ostatnich ulew.

- Kanalizacja deszczowa znajdująca się w tym miejscu nie wytrzymała napływu wody, tym także musimy się zająć, a że temperatura – również asfaltu – była wówczas wysoka i był on bardzo elastyczny, to też powstało uszkodzenie rzeczywiście przypominające fałdowanie

– mówi nam wiceburmistrz Portjanko.

Urząd miasta skorzysta zapewne z gwarancji, która obejmuje wykonanie prac z kwietnia.

- Za nim jednak ubezpieczyciel pochyli się nad naszym problemem i wyda decyzję, to my i tak będziemy działać. Chcemy jak najszybciej naprawić ten odcinek, więc pieniądze uzyskane z ewentualnego ubezpieczenia pokryją koszty tego remontu. Nie będziemy jednak czekać i zaczynamy działać już teraz. Póki co, musimy poszukać środków na naprawę tego fragmentu, bo było to zdarzenie dość niespodziewane i nie zakładaliśmy w budżecie kolejnych prac w tym miejscu

– tłumaczy Krzysztof Portjanko.

Na razie jednak prawy – patrząc od strony ul. 1 Maja - pas ul. Nowomiejskiej jest na tym odcinku wyłączony z ruchu. Oby jak najkrócej.

aktualności Iława

zico

kontakt@infoilawa.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA: Nowowyremontowana ulica Nowomiejska już jest uszkodzona. Fot. Mateusz Partyga / Info Iława

Ilość zdjęć 5


 

REKLAMANAJLAK
Swojak

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Kierowca bombowca 15 7 dni temuocena: 100% 

  To już się dzieje!!!! "Fachowiec" Portjanko i jego inwestycje....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podatnik 14 8 dni temuocena: 100% 

  Pań od spraw technicznych w ratuszu to zastępca burmistrza pan PO ,,,,,,totalna porażka tego Ratudza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Petycja do info 13 8 dni temuocena: 100% 

  Tak niech info Iława zajmie się sprawą kto odebrał drogę (i dlaczego zostało za to zapłacone)po naprawie przez wykonawce przecież to taka fuszerka jakiej w naszym mieście oraz w okolicach nawet w kraju nie widziałem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bagno 12 8 dni temu

  Sorry . Taki mamy klimat . przyjdzie zima i wyrówna .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rowe-r 11 8 dni temuocena: 100% 

  podobnie wygląda nowa ścieżka rowerowa do Wikielca ,co prawda jeszcze nie oddana ,ale już miałem okazje nią jechać niestety kierownicę trzeba mocno trzymać , mam nadzieję że GMINA będzie miała na uwadze to kiedy będzie odbiór .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Infoiława 10 8 dni temuocena: 100% 

  Infoiława może zrobicie dziennikarskie śledztwo w sprawie fuszerki przy łataniu dziur na al. Jana Pawła? Bo zwykły mieszkaniec nie ma siły przebicia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Potwierdzam 9 8 dni temuocena: 100% 

  Lipa jakich mało, same wyboje porobili na tych latach. Nie zapłaciłbym wykonawcy ani grosza i jeszcze bym go obciążył. Kto odebrał tak wykonane prace powinien polecieć ze stołka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwia 8 8 dni temuocena: 100% 

  To taj jest jak w urzędzie ludzie odpowiadający za przetargi, to zbieranina laików nie mający o niczym pojęcia. Tak juz jest od wielu, wielu lat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał Śrubokręt 7 8 dni temuocena: 100% 

  Szkoda, że świeżo wylany asfalt na obowdnicy jest pofałdowany podobnie i kazdy ma wyjebane

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Warchlarzysko 6 8 dni temuocena: 100% 

  Każdego inspektora który odbiera taka robotę powinno się rozliczyć. Jaki wał musiał pójść pod stołem że to zostało odebrane. Wklejki na obwodnicy koło anmiexu, całą obwodnica od era parku do ostródzkiej ma zaledwie kilka lat i ciężarowy transport tamtędy nie jeździ. Inspektor który podpisał się pod tym badziewiem powinien być wywołany do tablicy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 5 8 dni temuocena: 100% 

  Krzysiek znasz bajkę o tymitunie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 4 8 dni temuocena: 100% 

  To nie ulewa spowodowała szkody ale fuszerkę odwalił wykonawca tej drogi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JP 3 8 dni temuocena: 100% 

  To jak zostały naprawione dziury na Al. Jana Pawła II obok Animexu to jest kpina z kierowców i totalna niekompetencja osób nadzorujących. Jak można odebrać i zapłacić za taką usługę. Może miasto się wypowie na temat tego spektakularnego remontu ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Warchlaczysko 2 8 dni temuocena: 100% 

  To to się pofałdowalo po 2 dniach a na obwodnicy na wysokości anmiexu to te wklejki w asfalt w dniu kladzedzia wygladły jak akordeon. Już lepiej było przed naprawą wystarczyło dziurę ominąć a teraz to jak przez przejazd kolejowy na zudupiu telepie! Jak u Wlaszka co z tego że drogo, ale przynajmniej nie równo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łukasz 1 8 dni temuocena: 100% 

  Tak samo ulica Ziemowita, od Orlenu do Dino, droga oddana do użytku kilka lat temu a wygląda, jakby była zbudowana w latach 80-tych. Jak można takie rzeczy robić? To jest marnotrawienie pieniędzy publicznych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6216 sekundy