REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lipca 2024, 06:16 komentarzy 4

(Fot. 17 Suska Drużyna Harcerska.)

W ubiegłym tygodniu suscy harcerze reprezentowali swój region na Międzynarodowym Zlocie Harcerzy i Skautów Wicek 2024, który odbył się w Toruniu w dniach 3-7 lipca.

Wspaniałe przeżycia i mnóstwo jeszcze wspanialszych ludzi z trzech organizacji - tak podsumowują swój udział w tym wydarzeniu. 

Na błoniach toruńskiego lotniska spotkały się setki harcerek i harcerzy z ZHP i ZHR oraz Skauci Króla. Głównym punktem programu zlotu była uroczysta msza św. w intencji rychłej kanonizacji ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w 25. rocznicę jego beatyfikacji przez Jana Pawła II na toruńskim lotnisku. To był szczególny moment dla harcerzy, ponieważ od 22 lutego 2003r. ks. Frelichowski jest uznany za patrona polskich harcerzy.

Oprócz sobotniej uroczystości organizatorzy zapewnili uczestnikom zlotu wiele różnych atrakcji. 

- Przybliżyli nam historię druha Wicka oraz samego Torunia - opowiadają suscy harcerze. - Przygotowane były różnego rodzaju warsztaty rzemieślnicze oraz wiele atrakcji na terenie Torunia i regionu, tj. spływ kajakowy Drwęcą, wizyta w MegaParku w Grudziądzu, seans w planetarium, odwiedziny w Domu Kłódek i wstęp do wielu placówek muzealnych w Toruniu. Nie mogło również zabraknąć pokazu lotniczego w dniu otwarcia zlotu.

Odbył się również turniej reprezentacji o puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w piłce siatkowej. Suscy harcerze byli częścią reprezentacji Gniazda Szarego, w którym się znajdowali. Możemy być z nich dumni, ponieważ zajęli drugie miejsce, przywożąc do Susza srebrne medale i puchar.

Zwieńczeniem każdego dnia zlotu był koncert wieczoru, a wśród zaproszonych gwiazd zagrały takie zespoły jak Wszyscy Byliśmy Harcerzami czy Kobranocka. 

Materiał: 17 Suska Drużyna Harcerska/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
Swojak

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Tomi 4 7 dni temuocena: 0% 

  Ani to wojsko ani cywile , co oni robią żeby nagłaśniać takie bzdury . Zakładają te swoje wyblakłe mundurki i udają bohaterów z II wojny , parodia .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tata 3 6 dni temuocena: 50% 

  Takie są czasy, a mimo to ponad 110 tys dzieci wybiera harcerstwo. Nie zależnie od tego jak to skomentujesz, jak się pod tym podpiszesz... to nie zmienisz ich wyboru. Chociaż nie bądź frajerem i nie podpisuj się jako "Harcerz" ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Harcerz 2 7 dni temuocena: 60% 

  To nadal parodia. Dzieciaki tiktoka wolą, słabe ambicje i puste slogany. Obecne harcerstwo niewiele znaczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tata 1 7 dni temuocena: 100% 

  Tak, to prawda. Harcerstwo to nie wojsko i nawet do tego nie dąży. Nie są również grupami rekonstrukcji, żeby się przebierać za kogoś z II wojny i go udawać. Harcerstwo jest organizacją pozarządową mającą na celu wspieranie młodego człowieka w jego wszechstronnym rozwoju poprzez zabawę i stawianie wyzwań. Zakładają swoje mundury nie po to żeby kimś być, lecz po to by pokazać kim są... a są naszą przyszłością. To my powinniśmy uczyć się od nich czym jest przyjaźń i braterstwo. Drogi Tomi parodią jest nasza reprezentacja w piłce nożnej, a mimo to wszyscy o nich piszą i mówią.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4184 sekundy