REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lipca 2024, 12:12 komentarzy 4
Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania podejrzewanego mężczyzny. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Giżycka

Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania podejrzewanego mężczyzny. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Giżycka (Fot. KWP Olsztyn)

- Iławscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który miał nielegalnie posiadać i udostępniać innym osobom środki odurzające, w tym te zawierające dostępny jedynie na receptę fentanyl – poinformowała dzisiaj komenda wojewódzka policji w Olsztynie. Funkcjonariusze zatrzymali 46-latka w Giżycku. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, a policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają, czy 46-latek swoją nielegalną działalnością przyczynił się do śmierci innego mężczyzny na terenie Iławy.

Policja warmińsko-mazurska przybliża okoliczności tego zdarzenia i zatrzymania.

- Iławscy policjanci wyjaśniając okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w maju na jednej z ulic Iławy, ustalili, że mężczyzna przed śmiercią najprawdopodobniej wprowadził do swojego organizmu fentanyl - silny środek przeciwbólowy, legalnie dostępny jedynie na receptę. W kolejnym etapie policjanci ustalili, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie tego środka i dotarli do osoby, która miała mu go dostarczyć

- czytamy w komunikacie komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.

- Funkcjonariusze przeanalizowali uzyskane informacje i wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ustalili miejsce przebywania podejrzewanego mężczyzny. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Giżycka, który do dystrybucji środka odurzającego miał wykorzystywać paczkomaty. Mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał marihuanę oraz plastry zawierające fentanyl. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi

- dowiadujemy się z komunikatu KWP.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów związanych z posiadaniem i udzielaniem nielegalnych substancji mieszkańcowi Giżycka, do których ten się przyznał. Ponadto prokurator rejonowy w Iławie przedstawił mu zarzut narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Na wniosek prokuratora sąd rejonowy w Iławie zastosował wobec 46-latka z Giżycka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udzielenie innej osobie fentanylu. Fot. KWP Olsztyn

Ilość zdjęć 3

Policja przypomina!

Każde zażycie środka odurzającego, czy nadmiernej dawki silnego leku przeciwbólowego dostępnego jedynie na receptę, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które po nie sięgną. Nielegalne posiadanie środków odurzających i ich dystrybucja stanowi przestępstwo. Im większa ilość substancji zabronionych, tym kara za ich posiadanie jest surowsza.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie narkotyków w znacznej ilości zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Na Sygnale

red, kontakt@infoilawa.pl

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK
Swojak

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Syn Stacha 4 6 dni temuocena: 67% 

  Młodzi gniewni pamiętajcie że nawet jak chcecie zażyć czegoś mniej śmiertelnego to czy macie pewność że podczas porcjowania ktoś nie pomylił woreczka? Jeżeli czasy się nie zmieniły to kontrola jakości u lokalnego dilera to nadal fikcja. To tylko tak ku przestrodze :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona 3 7 dni temuocena: 36% 

  A jeszcze niedawno pisali w gazecie, że fentanylu w Polsce jeszcze nie ma, a co dopiero w Iławie. A tu proszę okazuje się, że już 3 miesiące temu byl w Iławie i nawet ktoś po nim wykorkował.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~huik 2 7 dni temuocena: 100% 

  różne rzeczy ludzie piszą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hf46 1 7 dni temuocena: 67% 

  kupa forsy na tym stole, widać że jak zwykle drapnęli poważnego gracza buahahaha

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5682 sekundy