Nikola Łuczkiewicz i Kacper Jędrych, na zdjęciu z nauczycielką p. Mirosławą Świniarską. (Fot. archiwum szkoły.)
Sukces uczniów iławskiej „Budowlanki” w XXXIX Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Nikola Łuczkiewicz i Kacper Jędrych, uczniowie klasy 4a, zostali jej finalistami.
W dniach 20-22 kwietnia 2026 r. w Poznaniu odbył się Finał Centralny XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do zawodów finałowych zakwalifikowało się 80 uczestników z 29 szkół.
- Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Współorganizatorzy w tym roku to Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Polska Izba Inżynierów Budownictwa i inni.
f
Uzyskany tytuł otwiera przed finalistami wszystkie drzwi uczelni wyższych technicznych w Polsce, bez postępowania kwalifikacyjnego (indeks), a także zwalnia z konieczności przystąpienia do części teoretycznej egzaminu zawodowego.
Zdobycie tytułu finalisty Olimpiady to ogromne osiągnięcie, które świadczy o dużej wiedzy z dziedziny nie tylko budownictwa, ale także architektury, matematyki, fizyki i chemii oraz umiejętnościach wykorzystywania ich w praktyce.
Życzymy nieustającej motywacji do dalszej pracy nad pogłębianiem swojej wiedzy i umiejętności oraz satysfakcji z kolejnych życiowych osiągnięć!
Uczniów przygotowywała p. Mirosława Świniarska.








3Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
TAK MI SIĘ WIERZY, ZE BUDOWLANKA PRZEGONI/WYPRZEDZA NASZE LICEUM. O SUKCESIE DECYDUJE TALENT UCZNIA, A NAUCZYCIELA CHĘĆ I WKŁAD PRACY NAD UCZNIEM.
W czym budowlanka wyprzedza liceum? Przecież to są szkoły o zupełnie odmiennym profilu kształcenia. W specjalności budowlanej na pewno szkoła z ul. Sobieskiego przegoniła liceum. Przy okazji - gratulacje dla finalistów Olimpady oraz dla ich nauczycieli. I nie krzycz - pisanie w sieci wszystkiego dużą literą jest uznawane za wrzask.
Brawo dla uczniow Podziekowanie dla Pedagoga