ZDJĘCIE POGLĄDOWE. (Fot. Freepik.com/ArthurHidden.)
W połowie grudnia ubiegłego roku poznaliśmy wyniki Iławskiego Budżetu Obywatelskiego – edycji na rok 2026. Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie jest realizacja zwycięskiego projektu inwestycyjnego.
Przypomnijmy: wśród projektów tzw. twardych – dotyczących infrastruktury, wygrał tor treningowy ninja/OCR autorów Karoliny i Krystiana Kalinowskich.
Realizowane będą też aż trzy projekty "miękkie": druga edycja Gastro Festiwalu na Wyspie Młyńskiej, projekt Opatentowana Iława - szkolenia żeglarskie dla każdego, kto chce przygotować się do egzaminu na patent żeglarski oraz dyskoteka dla młodzieży z Iławy.
W tym artykule skupiamy się na projekcie inwestycyjnym – skierowaliśmy do Urzędu Miasta w Iławie pytania na temat etapu, na jakim znajduje się realizacja, a także postępu prac i harmonogramu realizacji.
Inwestycja będzie realizowana przy ul. Kościuszki, nad rzeką Iławką.
Lokalizacja toru OCR - zwycięskiego projektu Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2026.

- Obecnie trwa przygotowanie zapytania ofertowego mającego na celu wyłonienie wykonawcy. Realizacja zadania planowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj, a harmonogram realizacji zostanie ustalony po wyborze wykonawcy robót
- przekazał przedstawiciel ratusza.
- Szacunkowy koszt zadania jest poniżej progu stosowania ustawy pzp (prawo zamówień publicznych – przyp. red.). Wybór wykonawcy nastąpi zgodnie z regulaminem udzielania zamówień w II kwartale 2026 r.
- dodał.
- W tym momencie szczegóły dotyczące przyszłego toru OCR w Iławie jeszcze nie są znane. Jesteśmy w trakcie uzgodnień z autorem projektu co do wyboru elementów, z jakich składać się będzie konstrukcja do ćwiczeń
- podał nam iławski magistrat.
- Dowiedzieliśmy się też, że szacunkowa wartość projektu nie uległa zmianie. Planowany koszt atrakcji wynosi 168 500 zł.
g
- [To] pierwsza w Iławie w pełni darmowa konstrukcja umożliwiająca rozwój fizyczny niezbędny do uprawiania sportów wymagających sprawności ogólnej oraz silnego chwytu takich jak biegi z przeszkodami, ninja, kalistenika czy wspinaczka. Tor przeznaczony jest do użytkowania zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów, dorosłych, młodzież oraz dzieci pozostające pod stałą opieką
- przybliżali swój pomysł wnioskodawcy.
O dalszych postępach dotyczących realizacji tego pomysłu Iławian, popartego w głosowaniu IBO przez innych mieszkańców (uzyskał on 2 105 głosów), będziemy informować na bieżąco.
Red. kontakt@infoilawa.pl.







12Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
Taaaa marnotrawić publiczne pieniądze to można ot tak lekką ręką. Wandale się napewno zainteresują w niedługim czasie od zainstalowania.
A projekty na schromisko odrzucono! Jedne z naprawdę wartościowych, którym ludzie przyklaskiwali przed, nawet nie zostały dopuszczone do głosowania! Jakby mało było tych urządzeń na świeżym powietrzu, które świecą pustkami.
czy możesz wymienić tych przyklaskiwaczy?
wakacje coraz bliżej a mola nie ma.
Gastro fest impreza dla koleżki burmistrza. To było oczywiste. Ten pomysł jak i reszta to marnowanie publicznej kasy na pierdółki które nic nie wniosą.
Ruszy to trochę Iławę. W mieście mało się dzieje, a ludzie są “głodni” takich wydarzeń. Oczywiście starszym mieszkańcom nie w smak repertuar wydarzeń młodzieżowych ale cóż… Yoda kimkolwiek jesteś często masz negatywne kometarze dotyczące dj, o którym piszesz… chyba jakiś żal
swój projekt napisać trzeba było
Przecież gdzie jest tężnia, coś podobnego jest. Tam dzień w dzień chodziłem, to poza jedną i tą samą panią, nikogo nie było na ćwiczeniach. Kombinujecie bez pojęcia. Dobry nauczyciel kultury fizycznej by wam pokazał co tam mogłoby być zainstalowane. Czy pamiętacie kiedy za boiskiem w lesie takie dziwactwa były, ale nieco inne za setki tysięcy za Adama Żylińskiego. Tam nikogo nie było. N I K O G O! Idźcie tam obejrzeć. Nie wydawajcie milionów, opamiętajcie się. Wiem, że mnie oplujecie.
Kolejny obiekt, który wzbudzi zainteresowanie garstki pasjonatów przez ok. 3 dni, a później zostanie zapomniany i zdewastowany przez pijaną żulię.
a pytałeś wszystkich, że pierdzisz NIKOGO ??? jak widać ciebie jednak zainteresował.
Nikogo tu nie interesuje Trzaskowski, temat jest o Iławskim budżecie, jak tego nie rozumiesz to wróć do szkoły, bo wstyd.
a dwumetrowe jajo Trzaskowskiego kosztowało ponad 200 tysięcy.