REKLAMAMC Finanse maj
REKLAMAOlszta
REKLAMABS Iława 2026
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 kwietnia 2026, 13:02 komentarzy 11

(Fot. archiwum własne.)

Ufam, że świadomość i roztropność mieszkańców pozwoli na to, że ten tor będzie dostępny na plaży przez całe dwa miesiące – tak powiedział Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski o torze do zabaw wodnych, który w zbliżającym się sezonie ma uatrakcyjnić ofertę "dzikiej" plaży w Iławie.

To "duża, wartościowa zabawka", która "dość łatwo może ulec zniszczeniu", kontynuował, informując, że wartość całego toru to około 100 tysięcy złotych.



Tor został zakupiony pod koniec ubiegłego roku - debiut tej atrakcji na basenie odbył się w połowie grudnia. Od początku zapowiadano, że w sezonie letnim tor ma być dostępny na Jezioraku – a ponieważ wakacje się zbliżają, na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie padły pytania na ten temat. 


- Kwestia tej dmuchanej instalacji budzi zainteresowanie mieszkańców. Kilkukrotnie była ona rozstawiana na basenie miejskim i według planów ma zaistnieć na którejś z iławskich plaż – przypomniała radna Agata Wacławska. - Pytania dotyczą tego, czy będzie, kiedy będzie, na jakiej plaży. Czy będzie dodatkowy ratownik, który będzie tego pilnował? Czy korzystanie z tego na terenie plaży miejskiej będzie odpłatne?

Jak poinformował w odpowiedzi na te pytania burmistrz Dawid Kopaczewski, tor pojawi się najprawdopodobniej na "dzikiej" plaży przy ul. Kajki, gdzie zostanie zamontowany w obrębie pomostu. Jak powiedział, ratownicy wodni zostali już poinformowani o tej nowej atrakcji i będą ją nadzorować. 

Jak się okazało, duże obawy budzi kwestia możliwych aktów wandalizmu.

- Rozmawiałem z pracownikami monitoringu po to, żeby ten monitoring był, zwłaszcza wieczorem i nocą, skierowany na ten tor. On jest dosyć stabilny, ale też łatwo go zniszczyć – mówił burmistrz. - Jeżeli ktoś będzie chciał wejść z nożem, z nożyczkami, to niestety zniszczy nam ten sprzęt.

Jeśli dojdzie do uszkodzenia toru, miasto będzie uruchamiać procedurę odszkodowawczą, ale wówczas zabawka prawdopodobnie nie będzie już udostępniana na plaży, a jedynie na basenie.

Tam trzeba było kupić wejściówkę na pływalnię, aby skorzystać z atrakcji, natomiast dodatkowych opłat nie było. Dostęp do toru na "dzikiej" plaży ma być całkowicie bezpłatny.

A czy wandale go nie zniszczą? Oby nie - ale pewność będziemy mieli dopiero na koniec tegorocznych wakacji...

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Dotychczas tylko na basenie - a na dwa letnie miesiące na miejskiej plaży w Iławie. Wodny tor będzie wakacyjną atrakcją na "dzikiej".

REKLAMANAJLAK
REKLAMAMRÓWKA

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Piotr 11 miesiąc temu

    Tego typu tor pływający można kupić za 40 000 ale oczywiście miasto pusi kupić przez pośredników za x 2

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~John9 10 miesiąc temuocena: 75% 

    Z innej beczki, Panie Marcinie otworzył pan sezon żeglarski, a może otwarcie watach skuterów i czubków z silnikami powyżej 100 km. Tak dbamy o jeziorak.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~ygrek 9 miesiąc temuocena: 100% 

    Żąda Pan niemożliwego, na razie wyspa na sprzedaż i molo na małym jezioraku. Dla turystów brak toalet i lanie do jezioraka to wizja rozwoju miasta przez jeszcze obecnych. Po wyborach czystki, zarządcy plaż i tym podobni. sasasasa

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~turysta 8 miesiąc temuocena: 100% 

    Panie Burmistrzu, obecna wizja zagospodarowania plaży miejskiej budzi wątpliwości mieszkańców. Zamiast atrakcji takich jak dmuchańce, bardziej potrzebne są podstawowe udogodnienia: ogólnodostępne sanitariaty, przebieralnie oraz prysznice.Obecnie dostępna jest jedynie płatna toaleta w ekomarinie,co dodatkowo obciąża odwiedzających, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Niepokój budzi również wprowadzenie kolejnych płatnych rozwiązań, takich jak automaty do toalet w Ekomarinie oraz płatny klucz w bosmanacie na piętrze wydawany bez rachunku. Jestem ciekaw jak sobie radzą osoby starsze lub z niepełnosprawnością chodząc po schodach? Mieszkańcy oczekują rozwiązań przyjaznych rodzinom, a nie dodatkowych opłat za podstawowe potrzeby. Warto, aby rozwój plaży miejskiej odpowiadał realnym oczekiwaniom użytkowników.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Iławiak 7 miesiąc temuocena: 100% 

    Nie trzeba jechać na południe Europy żeby zobaczyć jak wyglądają plaże w dzisiejszych czasach. Bo u nas to wyglądają jakby czas się zatrzymał z 30 lat temu, a nawet odnoszę wrażenie że wtedy wyglądały lepiej i były bardziej atrakcyjne.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Nik 6 miesiąc temuocena: 100% 

    Fakt. Plaża przy Kormoranie to był luksus w porównaniu z tym co jest teraz.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~stanisław 5 miesiąc temuocena: 100% 

    Dmuchańce za 100k...kilka wywrotek piasku byście lepiej dowiezli. Gdzie są toalety i nie mam tu na myśli zasr...toi toia. ? Natryski? Miasto turystyczne...jedzcie na południe europy chociaż i zobaczcie jak wyglądają plaże.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~ygrek 4 miesiąc temuocena: 100% 

    To nie działa na wyobraźnie wyborców, lejesz do jeziora a dmuchaniec jest za daaaarmooooooooooooo

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~radny skrzydłowy 3 miesiąc temuocena: 86% 

    inwestycji nie ma ale dmuchańce po sobie zostawi

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~uh8 2 miesiąc temuocena: 79% 

    Miasto psuje, ale będzie prawił kazania mieszkańcom, żeby nie przedziurawili pontonu na plaży. Ma tupet.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 1 miesiąc temuocena: 100% 

    Jeszcze piachu po zimie nie zdążyli sprzątnąć, wystarczy przejść się ul. Konstytucji 3 Maja.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWOPR
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Artykuł załadowany: 0.5234 sekundy