Wizualizacja nowej elewacji ratusza w Iławie.
W Urzędzie Miasta w Iławie po trwającym od listopada ubiegłego roku przetargu wyłonili wykonawcę jednej z ważniejszych miejskich inwestycji – remontu zabytkowego ratusza przy ul. Niepodległości.
Okazało się, że przetarg wygrała spółka ASBUD z gminy Grodziczno – po tym, jak to przedsiębiorstwo oraz jeszcze jeden inny oferent złożyli oferty dodatkowe.
Inwestycja ma kosztować ponad 8 mln zł, podczas gdy ratusz pierwotnie przewidział kwotę 3,5 mln, a w uchwale budżetowej na ten rok zapisano na ten cel zaledwie 1 mln.
- Wcześniej aż 5 z 7 ofert na remont ratusza zostało przez urząd miasta odrzuconych.
g
Przypomnijmy, najniższa z ofert, złożona przez Zakład Budowlany KRUPIŃSKI sp. z o.o., opiewała na kwotę 5.559.600 zł. Okazało się, że została złożona po terminie - o zaledwie 24 sekundy za późno, ale jednak za późno. Zbliżona wycena spółki Okland (5.567.555,53 zł) również została przez ratusz odrzucona, z przyczyn formalnych – tutaj chodziło o załączenie do oferty dokumentów o innej treści merytorycznej niż wymagana.
Inni oferenci także mieli popełnić w swoich ofertach błędy – i tak w grze o to miejskie zlecenie pozostały tylko dwie firmy – akurat te, które złożyły... dwie najwyższe oferty:
- Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o., Lubawa, 10.829.021,12 zł,
- Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych ASBUD sp. z o.o., Kuligi, 8.138.623,20 zł.
h
Miały miejsce negocjacje i firmy te złożyły oferty dodatkowe: LPB na kwotę 9.989.798,35 zł, zaś konkurent za kwotę 8.063.280,19 zł. I to właśnie spółka ASBUD z tą dodatkową wyceną wygrała przetarg, podał 7 maja Urząd Miasta w Iławie.
Umowa z wykonawcą ma zostać zawarta 13 maja. Natomiast sam termin wykonania zamówienia to 24 miesiące od podpisania umowy.
W toku przetargu ratusz podał, że na realizację tego zamówienia zamierza przeznaczyć łącznie 3,5 mln zł. Finalna kwota okazuje się znacznie wyższa.
Ponadto w uchwale budżetowej na ten rok na remont ratusza zapisano tylko 1 mln zł, a – jak już wiemy - całość ma kosztować ponad 8 mln. Jeśli ta kwota nie zostanie znacząco zwiększona, to w tym roku należy się spodziewać realizacji tylko niewielkiej części zaplanowanych prac.
Red. kontakt@infoilawa.pl.







23Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
PISZĄ, ŻE TEN I UF ODCHODZI Z PRACY W RATUSZU. CO SIĘ DZIEJE? BO IM BURMISTRZ NIE PASUJE? JESZCZE NIE WIDZIAŁEM BY KOMUŚ JAKIKOLWIEK BURMISTRZ PASOWAŁ. A, TA JEDNA, TO NIE MIAŁA POJĘCIA O SWEJ PRACY, ALE TO INNA SPRAWA. NIECH ODCHODZI NA DAWNE SWE ŚMIECI.
PRAWDA jest taka, że według absolwenta pięcioletniego uniwersytetu, historyka iławskiego w okularach żłóbek bożonarodzeniowy to ŻŁOBEK a znany tekst: "Kiedy ranne wstają zorze......" według jego wiedzy to GDY PORANNE..... Mały Jeziorak to dla niego jezioro serwatkowe. Na ANIMEX mówi tuczarnia. A błędu ortograficznego Z POŚRÓD bronił jak niepełnosprytny wręcz, bo pewnie ma mózg ZESTERANY. cdn.
na moje oko szaro białe kolory na fotce są mdłe i bezjajeczne. Może dać trochę większy kontrast?
TYLKO RĘCE PRECZ OD ADAMA! ADAM PRZESZEDŁ WSZELKIE ETAPY SZKOŁY, BY KIEROWAĆ IŁAWĄ. NAWET UMIŃSKI NIE DAŁ MU RADY - PANIE ŚWIĘTY!
Bez dobrze przygotowanego nadzoru inwestorskiego, precyzyjnej umowy oraz rzetelnego zapytania ofertowego w takich inwestycjach łatwo o istotne ryzyko wzrostu kosztów. W przypadku obiektów zabytkowych nieprecyzyjne zapisy często otwierają drogę do robót dodatkowych, które mogą znacząco podnieść finalny koszt czasem nawet o kilka milionów złotych formalnie mieszcząc się w ramach umowy.Miasto jest cienkie w te klocki mogę pomóc:)
to ile już nabrałeś?
Nic nie biorę, za darmo. Ciebie taka usługa nic nie kosztuję, wynagrodzenie to procent od prac dodatkowych nie wykazanych w zapytaniu. Płaci miasto:)Tu kilka baniek leży i woła dotego dochodzą rozczenia taki totolotek odroczony w czasie:)
a ile kasujesz za nadzór ~~~nadzorzeinwestorski ???
TO POMÓŻ !!!
Brawo dla firmy z powiatu nowomiejskiego! Będzie praca i podatki!
Ja się chętnie dowiem co wam klakierom młotkowych malkontentów z komentarzy tu i na FB dogodzi? Gdyby przyjęli ofertę spóźnioną nie dość że złamaliby prawo to byłaby afera że za pewne jacyś koledzy Burmistrza i dlatego wygrali przetarg mimo że oferta po terminie. Jeżeli wyceniają to na 8 banie zapewne mają powody. Takiej roboty nie wykona Mietek z Cześkiem za 2 flaszki. Jak ktoś ma problem niech leci na skargę i robi aferę o "rozrzutność" jak nie to zajmijcie się czymś pożytecznym.
Weź sie umyj.
Ciekawe czy wykonaniu będzie podlegało wykonanie izolacji poziomej fundamentów w obecnie dostępnych technologiach, bo jeśli sie tego nie zrobi to całe odnowienie elewacji będzie tylko pudrowaniem trupa i wyrzuceniem milonów w błoto.
absolwencie pięcioletniego uniwersytetu wstydzisz się swojej niewiedzy i piszesz bzdety niestety oraz "ryczysz na tutejszych forach jak wściekły, prychający odyniec ze sterczącymi kłami i z nastroszonym ogonem..." jak wyzdrowiejesz to zrozumiesz, że w Iławie nie ma Budowlanki na ulicy Sobieskiego, tylko na Kopernika, że nie ma cmentarza na ulicy Kościuszki tylko na Ostródzkiej, że tuczarni już nie ma, że szmaty w amfiteatrze nie są bure, że nie ma HADESU tylko rejestracja do poradni, że pisownia WÓJEK Z POŚRÓD to błędy ortograficzne, że szesnastego czerwca było piętnaście dni po wyborach a nie szesnaście i zobaczysz że w miejscowości Skierdy są też budynki obok drogi, a za budką przystanku autobusowego nie zawsze stoi radiowóz, tak z jednej jak i z drugiej strony.
A ty poniższy chamski głupku nie masz nigdy, z natury rozumku muchy plujki, o niczym pojęcia. Ale zawsze pierwszy bełkoczesz swoje debilne bzdety. Często rano już o godz. 6 z groszami. Jeszcze na męczącym, ciężkim kacu z poprzednich wieczorów. Musisz pośpiesznie uzbierać od swoich brunatnych, równie głupich co ty szefów, na kolejną flaszkę. Borysy bowiem otwierają się wkrótce. A później na paliwie z porannych procentów pieprzysz swoje skisłe bzdety oraz w neurotycznym pośpiechu stawiasz sobie stada zielonych łapek. Wieczorem, dla kurażu, kolejne pół litra i głęboka inhalacja ziołem od dillera. A rankiem, po godz. 6 z groszami, odurzony jeszcze mocno franuś, znów trąbi swoje kretyńskie farmazony. I tak mu cieknie na tutejszych forach od lat...Tylko czy ktokolwiek, kiedykolwiek widział na tutejszych forach merytoryczny głos tego tępego idioty na temat poruszany przez redakcję? Z równą nadzieją można by oczekiwać od zwykłej świni uczonego eseju o gwiazdach na nieboskłonie... u
Ta sprawa była nie wiem na co odpychana, bo niby drogo. Począwszy od Adama itp, kiedy było w miarę tanio. To jest tak, jak ze wszystkim się zwleka. Ratusz wygląda am faz( z przodu) i z tyłu fatalnie. No i doszło do cen niestety bolesnych. Sami obywatele miasta nawet o tym mówili, że ceny od wieków zawsze rosną. Ale oglądanie się zbytnio traci się na pieniądzach. bywają i czasy jak np. z czymś, np samochody nie wykupione, ale to co innego.
A kto na to da kasę ,może jakaś spółka?
To już się dzieje! Pamiętacie? Nie? To sobie przypomnijcie i zapamiętajcie.
Czy leci z nami pilot ??? Masakra jaka bezmyslnosc i nieprzewidywanie konsekwencji.Elewacja was położy na łopatki !!!
Skoro żadna z firm nie złożyła oferty w wyznaczonej kwocie, przetarg powinno rozpisać się jeszcze raz.
I tak po 50 przetargach 8 milionów poszłoby na same procedury przetargowe.
w 24 miesiące to deweloper osiedle wybuduje, a tu zrobienie elewacji.
I kasuje za to jakieś 800milionów. Czyli co - tu wystarczy w tydzień?