REKLAMABIG Ostróda_Lot_balonem
ZDZ
REKLAMABS Iława 2026
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2026, 08:50 komentarzy 6

(Fot. UG w Iławie.)

Były podziękowania, odznaczenia, wspomnienia i słowa uznania za codzienną służbę. W sobotę, 9 maja, w Lasecznie odbyły się Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 80-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Lasecznie.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawił ksiądz Piotr Kliczkowski, proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali pod strażnicę OSP Laseczno, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. W wydarzeniu uczestniczyli druhowie z jednostek OSP z terenu gminy, przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, instytucji i organizacji, a także mieszkańcy.

80 lat historii i służby mieszkańcom

Tegoroczne obchody miały szczególny charakter, ponieważ połączono je z jubileuszem 80-lecia OSP Laseczno. Była to okazja do przypomnienia historii jednostki oraz podziękowania wszystkim pokoleniom strażaków, którzy przez lata budowali jej dorobek i angażowali się w działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Podczas uroczystości nie zabrakło okolicznościowych przemówień oraz słów uznania kierowanych do druhów za gotowość do niesienia pomocy i codzienną służbę.

Medale i wyróżnienia dla strażaków

Jednym z najważniejszych momentów obchodów było wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla zasłużonych strażaków.

Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali:

  • Jan Szylakowski – OSP Laseczno,
  • Roman Więcek – OSP Laseczno.

g

Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali:

  • Przemysław Świniarski – OSP Wikielec,
  • Katarzyna Świniarska – OSP Wikielec,
  • Rafał Ferens – OSP Laseczno,
  • Zbigniew Gnaczyński – OSP Laseczno,
  • Zdzisław Puciński – OSP Laseczno,
  • Wojciech Ferens – OSP Laseczno,
  • Karol Janiszek – OSP Laseczno.

f

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali:

  • Mariusz Nowakowski – OSP Stradomno,
  • Michał Świniarski – OSP Wikielec,
  • Marcin Preuss – OSP Mątyki,
  • Piotr Szczepański – OSP Mątyki,
  • Aleksandra Wasiewska – OSP Laseczno.

f

Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali:

  • Robert Jankowski – OSP Franciszkowo,
  • Grzegorz Kaliński – OSP Laseczno,
  • Krzysztof Krzywkowski – OSP Laseczno.

g

Była także prezentacja programu „Pierwszy Ratownik”

O muzyczną oprawę wydarzenia zadbała orkiestra dęta z Kurzętnika, która towarzyszyła uczestnikom podczas uroczystości.

Podczas obchodów zaprezentowano również program „Pierwszy Ratownik”, promujący szybkie udzielanie pomocy przedmedycznej i współpracę lokalnych ratowników. Uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o działaniu aplikacji oraz o tym, jak ważna jest szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia życia.

Obchody w Lasecznie były okazją do spotkania strażaków z całej gminy oraz podziękowania druhom za ich codzienną działalność i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

Fot. UG w Iławie.

Strażackie święto w Lasecznie. Jubileusz 80-lecia miejscowej OSP

Ilość zdjęć 56

REKLAMAgeodeta
REKLAMAMRÓWKA

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Ja 6 miesiąc temuocena: 67% 

    Stare komuchy mają się dobrze,widzę kilku w mundurach strażackich.Na imprezach u wójta zawsze są.Wstyd.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~o historyku niżej 5 miesiąc temuocena: 100% 

    absolwent pięcioletniego uniwersytetu, historyk iławski w okularach ma wiedzę niczym EUgeniusz, bo żłóbek bożonarodzeniowy to dla niego ŻŁOBEK a znany tekst: "Kiedy ranne wstają zorze......" według jego wiedzy to GDY PORANNE..... Mały Jeziorak to dla niego jezioro serwatkowe. Na ANIMEX mówi tuczarnia. Błędu ortograficznego Z POŚRÓD bronił jak niepełnosprytny wręcz, bo pewnie ma mózg ZESTERANY. Do tego ukazują mu się ohydne okienka i słyszy krzyko-strachy z czeluści piekieł. Oprócz salcesonu ozorkowego i kiszki stolcowej stworzył jeszcze pasztetową z kurzych paznokci.... i ciągle pieprzy na okrągło zgniłe farmazony o pieszczochu.....cdn.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~o tym niżej 4 miesiąc temuocena: 20% 

    I w dodatku psychopatyczny kretyn, pieszczoch redakcji infoilawy, pieprzący na okrągło te same zgniłe farmazony. PS. Pozdrowienia dla twoich współlokatorów sali bez klamek w Tworkach.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~do niżej 3 miesiąc temuocena: 77% 

    absolwencie pięcioletniego uniwersytetu wstydzisz się swojej niewiedzy i piszesz bzdety niestety oraz "ryczysz na tutejszych forach jak wściekły, prychający odyniec ze sterczącymi kłami i z nastroszonym ogonem..." jak wyzdrowiejesz to zrozumiesz, że w Iławie nie ma Budowlanki na ulicy Sobieskiego, tylko na Kopernika, że nie ma cmentarza na ulicy Kościuszki tylko na Ostródzkiej, że tuczarni już nie ma, że szmaty w amfiteatrze nie są bure, że nie ma HADESU tylko rejestracja do poradni, że pisownia WÓJEK Z POŚRÓD to błędy ortograficzne, że szesnastego czerwca było piętnaście dni po wyborach a nie szesnaście i zobaczysz że w miejscowości Skierdy są też budynki obok drogi, a za budką przystanku autobusowego nie zawsze stoi radiowóz, tak z jednej jak i z drugiej strony. A poniżej walnąłeś jak chory w kubeł.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~do niżej 2 miesiąc temuocena: 77% 

    absolwencie pięcioletniego uniwersytetu wstydzisz się swojej niewiedzy i piszesz bzdety niestety oraz "ryczysz na tutejszych forach jak wściekły, prychający odyniec ze sterczącymi kłami i z nastroszonym ogonem..." jak wyzdrowiejesz to zrozumiesz, że w Iławie nie ma Budowlanki na ulicy Sobieskiego, tylko na Kopernika, że nie ma cmentarza na ulicy Kościuszki tylko na Ostródzkiej, że tuczarni już nie ma, że szmaty w amfiteatrze nie są bure, że nie ma HADESU tylko rejestracja do poradni, że pisownia WÓJEK Z POŚRÓD to błędy ortograficzne, że szesnastego czerwca było piętnaście dni po wyborach a nie szesnaście i zobaczysz że w miejscowości Skierdy są też budynki obok drogi, a za budką przystanku autobusowego nie zawsze stoi radiowóz, tak z jednej jak i z drugiej strony. A poniżej walnąłeś jak chory w kubeł.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~ty 1 miesiąc temuocena: 29% 

    Idiota i cham. Czyli jak zwykle debilny franuś od brauna.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWOPR
REKLAMAKORIM
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAMRÓWKA POP UP 3
Artykuł załadowany: 2.6815 sekundy