(Fot. KPP w Iławie.)
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Iławie potwierdzili przyczynę czwartkowej tragedii na skrzyżowaniu ulicy Biskupskiej i Kwidzyńskiej w Iławie. Niestety, życia 76-letniego kierującego osobówką, który – jak wynika z ustaleń – nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce, nie udało się uratować.
Na miejscu tego tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w czwartek (14 maja) około godziny 14:00, policyjne czynności były prowadzone pod nadzorem prokuratora.
Dzisiaj iławska komenda potwierdziła, jakie są ustalenia dotyczące przyczyny tego wypadku.
- Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem osobowym marki Renault na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi ciężarowemu marki Man, doprowadzając do zderzenia
- podała Komenda Powiatowa Policji w Iławie.
W wyniku zderzenia 76-letni kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu, a jego 71-letnia pasażerka została przetransportowana do szpitala.
Pojazdem ciężarowym podróżowały dwie osoby, żadna z nich nie doznała obrażeń.
- Na miejscu kierujący pojazdem ciężarowym został przebadany pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Z uwagi na rodzaj zdarzenia została mu pobrana krew do dalszych badań
- informują przedstawiciele KPP w Iławie.
Postępowanie w tej sprawie trwa i ma wyjaśnić wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.









8Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
Nie jeden z Was wypowiadający się jeździ po Iławie i widzi jak jeden drugiemu wjeżdża na bezczelnego! Szkoda faceta ale fakt jest faktem że nie ustąpił pierwszeństwa! Nie jeden jeszcze tak zrobi bo jak w sklepach jemu się śpieszy i do kasy zapierdzielać jak młody idzie po mimo emerytury... To samo na drogach bo im wolno.
Tam jeszcze blokują widoczność samochody parkujące przy działkach. Oczywiście policja nic z tym nie robi. Ciekawe czy wtedy też stały?
Trzeba ograniczyć wjazd do 30 km od Wikielca,,to może pomoże, ale I kilka kontroli ze strony MO co do prędkości tego ograniczenia
Szkoda że taka tragiczna śmierć ale TIR to nie zabaweczka i widać go z daleka ( chwilą nieuwagi i skutek ) a także trauma kierowcy tira
Prędkość ciężarówki w terenie zabudowanym 50 km/h a ile pokazało w ciężarówce. Jest tachograf
Myślę ,że nie jesteś z Iławy i nie wiesz jaka tam widoczność ,a prędkości jazdy robi swoje
Byłoby miło ustalić z jaką prędkością jechał tir bo przy tak słabej widoczności jaka tam jest w kierunku Wikielca, nietrudno wjechać komuś pod maskę. Komuś kto z przepisami i ograniczeniami prędkości nie jest na Ty. Szkoda starszego człowieka. Współczuję bliskim. Zachęcam wszystkich do normalnej, zgodnej z przepisami, jazdy.
Wystarczy zwolnić przed wjazdem i się rozejrzeć ale tak czy siak szkoda człowieka