Od lewej: Łukasz Kamiński, Przemysław Domżalski, Przemysław Grzywacz, Emil Reszka, Kacper Grzywacz.
W ostatnich dniach Barczewo w naszym województwie było prawdziwą stolicą ratownictwa. Od 19 do 21 czerwca rozgrywano tutaj Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Nie obyło się bez znaczącego sukcesu lokalnej ekipy!
Naszą część regionu reprezentowała na tych zawodach drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamielniku.
W klasyfikacji ogólnej OSP zajęli wysokie 4. miejsce. Jednocześnie zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w konkurencjach technicznych. Dotyczyły one szybkiej ewakuacji poszkodowanych przez tor przeszkód i okopy, jak również jakości wykonywania BLS (Basic Life Support). To ostatnie zadanie polegało na uciskaniu klatki piersiowej przez 10 minut bez przerwy przez 4 ratowników.
Klasyfikacja generalna zawodów wśród jednostek OSP wygląda następująco:
- OSP Bestwina,
- OSP Łomianki,
- OSP Janowice,
- OSP Jamielnik.
g
Drużyna z Jamielnika rywalizowała w składzie: Łukasz Kamiński, Przemysław Domżalski,
Przemysław Grzywacz, Emil Reszka i (w rezerwie) Kacper Grzywacz.
Gratulujemy lokalnym druhom sukcesu, który z pewnością jest efektem wielogodzinnych szkoleń i prowadzenia realnych działań. Z tak dobrze przygotowanymi strażakami możemy czuć się bezpiecznie!
Red. Info Iława.










3Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
Pan Emil jest w OSP jamieknik ? Widać że tam jest przerost formy nad treścią...
Dla mnie to jest dziwne żeby chwalić się na powiecie iławskim. Jak się jest ochotnikiem w powiecie Nowowiejskim. Co to kogo interesuje. W rzeczywistości jeżdżą tylko na działania ratownicze niższej klasy
Ale ból d.., tu widać. Te powiatowe podziały nikogo nie obchodzą, a Ty zamiast pogratulować, to jakieś żale wylewasz. Słabe!