REKLAMABiG Ostróda
ZDZ
REKLAMABS Iława 2026
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 czerwca 2026, 15:38 komentarzy 3
Od lewej: Łukasz Kamiński, Przemysław Domżalski, Przemysław Grzywacz, Emil Reszka, Kacper Grzywacz.

Od lewej: Łukasz Kamiński, Przemysław Domżalski, Przemysław Grzywacz, Emil Reszka, Kacper Grzywacz.

W ostatnich dniach Barczewo w naszym województwie było prawdziwą stolicą ratownictwa. Od 19 do 21 czerwca rozgrywano tutaj Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Nie obyło się bez znaczącego sukcesu lokalnej ekipy!

Naszą część regionu reprezentowała na tych zawodach drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamielniku. 

W klasyfikacji ogólnej OSP zajęli wysokie 4. miejsce. Jednocześnie zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w konkurencjach technicznych. Dotyczyły one szybkiej ewakuacji poszkodowanych przez tor przeszkód i okopy, jak również jakości wykonywania BLS (Basic Life Support). To ostatnie zadanie polegało na uciskaniu klatki piersiowej przez 10 minut bez przerwy przez 4 ratowników.

Klasyfikacja generalna zawodów wśród jednostek OSP wygląda następująco:

  • OSP Bestwina,
  • OSP Łomianki,
  • OSP Janowice,
  • OSP Jamielnik.

g



Drużyna z Jamielnika rywalizowała w składzie: Łukasz Kamiński, Przemysław Domżalski,
Przemysław Grzywacz, Emil Reszka i (w rezerwie) Kacper Grzywacz.



Gratulujemy lokalnym druhom sukcesu, który z pewnością jest efektem wielogodzinnych szkoleń i prowadzenia realnych działań. Z tak dobrze przygotowanymi strażakami możemy czuć się bezpiecznie!

Red. Info Iława.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAMRÓWKA

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Emil 3 wczoraj 21:18ocena: 0% 

    Pan Emil jest w OSP jamieknik ? Widać że tam jest przerost formy nad treścią...

    odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
  • ~Xyz 2 wczoraj 21:11ocena: 0% 

    Dla mnie to jest dziwne żeby chwalić się na powiecie iławskim. Jak się jest ochotnikiem w powiecie Nowowiejskim. Co to kogo interesuje. W rzeczywistości jeżdżą tylko na działania ratownicze niższej klasy

    odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
  • ~Strażak 1 wczoraj 21:38ocena: 100% 

    Ale ból d.., tu widać. Te powiatowe podziały nikogo nie obchodzą, a Ty zamiast pogratulować, to jakieś żale wylewasz. Słabe!

    oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
REKLAMAWOPR
REKLAMAKORIM
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Artykuł załadowany: 0.5617 sekundy