Pomysłodawcy tego nowego w Iławie cyklu wydarzeń to Małgorzata Jędrzejewska i Ireneusz Paliński. Tutaj podczas jednego ze wspólnych występów. (Fot. nadesłane.)
W najbliższy czwartek 25 czerwca Fabryka Inicjatyw Obywatelskich /FIO/ zaprasza mieszkańców Iławy oraz wszystkich, którzy tego dnia znajdą się w naszym mieście, na pierwszy odcinek z cyklu „Mikrofon dla każdego”. To inicjatywa Stowarzyszenia, które znane jest m.in. z kilku lat organizowania Śniadań Obywatelskich oraz z trzech edycji Dyktanda Miejskiego. „Mikrofon dla każdego” to okazja dla osób, które chciałyby siebie zaprezentować szerszej publiczności, a nie mają gdzie. Nie mają też odwagi, bo trzeba się zapisać, a nie wiadomo, czy w ostatniej chwili strach nie zaciśnie gardła.
CO NA TO „FABRYKANCI”?
Nie ma żadnych zgłoszeń! Po prostu przychodzisz, czujesz vibe i wskakujesz przed mikrofon. Nad przebiegiem spotkania i Waszym dobrym nastrojem czuwać będą muzyczni gospodarze:
- Małgorzata Jędrzejewska – pisarka, miejscowa aktywistka oraz uczestniczka The Voice Senior 7,
- Ireneusz Paliński – songwriter, muzyk i wirtuoz gitary.
g
Oni zadbają o oprawę, a gdy zabraknie chętnych – wypełnią czas profesjonalnym brzmieniem!
CO WARTO WIEDZIEĆ?
KIEDY I GDZIE?
Przyjdź na Wyspę Młyńską o 18:00 (25.06, 16.07, 30.07, 13.08, 27.08). Słuchaj info o pogodzie: jeśli pada, odwołujemy (decyzja na FB do godz. 15:00).
CO MOŻESZ ZROBIĆ NA NASZEJ SCENIE? (Masz ok. 5 minut)
- Zaśpiewaj piosenkę (a capella, z gitarą lub podkładem z telefonu).
- Zarecytuj wiersz – własny lub ulubionego autora.
- Przeczytaj fragment swojego opowiadania lub książki.
- Zagraj na instrumencie melodię własną lub cover.
- Przetestuj skecz, który szykujesz na stand-up.
- Opowiedz dowcip, który zawsze bawi Twoich znajomych.
- Podziel się swoją pasją lub historią z niezwykłej podróży.
- Zdradź ciekawostkę o Iławie, której nikt inny nie zna.
- Przedstaw minirecenzję książki, którą warto przeczytać.
- Zaprezentuj beatbox lub pokaż sztuczki magiczne.
- Podziękuj publicznie sąsiadowi za bezinteresowną pomoc.
g
Masz inny pomysł? Wpadaj! Nasza scena to bezpieczna trawa pod chmurką, dlatego zrezygnujmy jedynie z tańca i akrobacji gimnastycznych.
NIE CHCESZ WYSTĄPIĆ?
Nie ma problemu :-). Bądź fantastyczną widownią, która wspiera innych i dodaje im odwagi.
WEŹ ZE SOBĄ
Kocyk, wodę i dobry humor. Może coś na komary.
Jeśli potrzebujesz podkładu muzycznego – miej go w telefonie – jakoś Cię podłączymy ;-).
GŁÓWNE ZASADY
- 1. Wiek uczestników: nie ma ograniczeń, ale osoby do 12. roku życia zapraszamy z dorosłym opiekunem.
- 2. Pełen spontan: decyzję o występie podejmujesz na miejscu.
- 3. Czysty FUN: występujemy dla satysfakcji, nie dla pieniędzy.
- 4. Szacunek i wsparcie: nie oceniamy – kibicujemy! Obowiązuje zakaz mowy nienawiści i wulgaryzmów.
- 5. Nie podejmujemy tematów politycznych i religijnych: chcemy się dobrze bawić, a nie pokłócić.
- 6. Nie śmiejemy się z nikogo: śmiejemy się razem, bo lubimy być w dobrym towarzystwie.
- 7. Trzeźwa zabawa: bawimy się bez alkoholu i innych używek.
- 8. EkoIława: dbamy o czystość – korzystamy z koszy.
g
Masz pomysł na siebie? Wpadaj, chwyć za mikrofon i daj się ponieść iławskiej energii! Do zobaczenia!







11Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
Kurka rurka, akurat na pilota się nie załapię. Będzie może ktoś to wydarzenie dokumentował w formie audiowizualnej, i podzieli się materiałem?
Dangerous gender fluid on jej i on onemu ,ona jej takie to występy będą.
W,,,j
Przepraszam za uwagę pod adresem autorki (-ra?) powyższego tekstu - ale co to za nowy gatunek biologiczny ów "songwriter"? A nie można było jego nazwy napisać w naszej pięknej polszczyźnie? Już darując autorce (-owi?) to snobistyczne, pocieszne "vibe" czy inne "FUNy, covery, stand-upy i beat- boxy"... Ale zapewne zdaniem autorki (-ra?) nazwanie kogoś po polsku autorem tekstów czy "tekściarzem", to takie pospolite, prostackie i nielicujące z godnością wybitnego twórcy. Ale czy używając zupełnie tu zbędnej, tak wszędzie gdzie się da bezmyślnie wciskanej angielszczyzny czy innych tzw makaronizmów, autorka (-or?) uznała, że podniesie to automatycznie rangę zachwalanej przez się imprezy? I że używanie jasnej, poprawnej polszczyzny jest przejawem przaśnego zacofania?
ten niechaj to się autor: ZEZSTERANYCH, WYCIARGANYCH, WÓJKÓW, Z POŚRÓD itd.
A czy w krajach angielskojęzycznych, tamtejsi snobistyczni autorzy również do swoich tekścików co chwilę wtrącają manierystyczne polonizmy? Bo jakoś trudno to zauważyć. A złoty wiek dla naszego języka jest zawsze. Szkoda, że nie u wszystkich. Szczególnie u tych, którzy wykazują znacznie posuniętą ubogość i atrofię językową. Tak jak np. wiecznie bełkoczący idiota z poniższego wpisu nr 4. ..
wyżej odezwał się autor: ZEZSTERANYCH, WYCIARGANYCH, WÓJKÓW, Z POŚRÓD itd.
Trzeba się uczyć języków, minął wiek złoty.
Ta wasza aktywistka, bywsza i w TVP, to na dzień dobry do niej powiedziane, nigdy nie odpowiedziała. To bywa w autobusie. Taki oto kultury jej wysoki. Bowiem wiadomo, że nie ma konieczności odpowiedzi. Uczcie się młodzieży.
Bowiem, albowiem, że tak powiem ucz się sam.
Może niedosłyszy ponieważ w autobusie jest dość głośno? Lub nie ma świadomości, że zwracasz się do Niej? Więc może spróbuj Ją pozdrowić gdzieś poza autobusem? Ale w sposób kulturalny i nienachalny, ponieważ najwyraźniej wyszukanymi manierami raczej zbytnio nie grzeszysz.