Funkcjonariusze z iławskiej komendy w ostatni piątek (19.06.2026 r.) przeprowadzili działania prewencyjne pn. „Bezpieczna Iława”. Wzmożone działania policjantów ukierunkowane były na ujawnianie wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym, jak również wszelkich naruszeń przepisów porządkowych.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie w ostatni piątek w godzinach 17:00-01:00 prowadzili na terenie Iławy działania prewencyjne polegające na kontrolowaniu uczestników ruchu drogowego i reagowaniu na wszelkie popełniane wykroczenia porządkowe, tj. zakłócanie spokoju, nieobyczajne wybryki, zaśmiecanie czy też spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych na terenie Iławy.
- W trakcie działań policjanci podjęli łącznie 23 interwencje porządkowe i dokonali kontroli 46 pojazdów, legitymując łącznie 96 osób
- podaje podsumowanie działań "Bezpieczna Iława" iławska policja.
W efekcie policjanci z iławskiej jednostki nałożyli 32 mandaty karne i zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Ponadto ujawnili dwóch kierujących poruszających się pojazdami w stanie nietrzeźwości i zatrzymali dwa dowody rejestracyjne za przekroczony poziom hałasu układu wydechowego w pojazdach.
Red. Info Iława.








2Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
Kiedy w końcu Iławska Policja zainteresuje się e-hulajnogami bo te jazdy 40 km/h,,, jazda w dwie osoby ,,, z telefonem ,,, wjazd na przejcie dla pieszych bez wglądu czy zbliża się pojazd. To jest teraz gorący temat w Iławie
Kontrole takie powinny się odbywać jak najczęściej zwłaszcza w miejscach gromadzenia się młodzieży zagrożonej demoralizacją jak np. okolice dzikiej plaży, gdzie osoby niepełnoletnie spożywają alkohol oraz niszczą mienie.