REKLAMApluszak
ZDZ
REKLAMABS Iława 2026
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 czerwca 2026, 08:10 komentarzy 1

(Fot. FB/Osa Ząbrowo.)

LZS Osa Ząbrowo rozpoczyna kolejny rozdział swojej historii. Klub poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Łukaszem Harmacińskim, rozstaniu z GKS-em Wikielec oraz zgłoszeniu drużyny do rozgrywek B klasy pod własnym szyldem. Oznacza to definitywny koniec projektu, który jeszcze rok temu pozwolił zespołowi pozostać na poziomie A klasy.

W opublikowanym komunikacie zarząd podziękował Łukaszowi Harmacińskiemu za rok pracy z zespołem. Jak podkreślono, efektem współpracy było wywalczenie trzeciego miejsca w ligowej tabeli, co działacze uznali za duży sukces. Równocześnie klub poinformował o zakończeniu współpracy z GKS-em Wikielec. Tym samym kończy się funkcjonowanie połączonych zespołów, które powstały przed sezonem 2025/2026.

Warto przypomnieć, że rok temu decyzja o połączeniu Osy z drugą drużyną GKS-u Wikielec wywołała sporo dyskusji. Po spadku sportowym z A klasy zespół z Ząbrowa zachował miejsce na tym poziomie rozgrywek dzięki utworzeniu drużyny występującej pod nazwą Osa Ząbrowo/GKS II Wikielec. Rozwiązanie miało pomóc utrzymać piłkę seniorską w Ząbrowie, jednak nie brakowało głosów krytycznych, wskazujących na kontrowersje związane z pozostaniem drużyny w A klasie mimo degradacji. Szczegóły tamtych wydarzeń można znaleźć tutaj:
Osa Ząbrowo jednak została w A klasie. Ta fuzja nie każdemu się podoba

Teraz klub wraca do samodzielnego funkcjonowania. Zarząd potwierdził, że LZS Osa Ząbrowo została zgłoszona do rozgrywek B klasy i w sezonie 2026/2027 będzie występowała wyłącznie pod własnym szyldem.

Przed zespołem duże zmiany kadrowe. Jak zapowiadają działacze, wielu zawodników opuści klub, a w najbliższym czasie ogłoszone zostanie nazwisko nowego szkoleniowca.

Red. Info Iława.

TEMATY sport
REKLAMANAJLAK
REKLAMAMRÓWKA

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Wierny kibic osy ząbrowo 1 dzisiaj 11:15ocena: 100% 

    Osa w końcu będzie grać tam gdzie jej miejsce.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWOPR
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAMRÓWKA POP UP 3
Artykuł załadowany: 0.4944 sekundy