(Fot. nadesłane.)
Dramatyczne sceny rozegrały się nad rzeką Iławką w Iławie, gdzie młody mężczyzna rzucił się do rzeki. Na szczęście, pomoc przyszła w porę...
Wczoraj (w poniedziałek, 22 czerwca) około godziny 12:30 do iławskiej policji dotarła informacja o tym, że z oddziału psychiatrycznego szpitala w Iławie oddalił się młody mężczyzna, w wieku 19 lat. Mężczyzna ten trafił do szpitala tego samego dnia w godzinach porannych.
- Policjanci pilnie rozpoczęli poszukiwania tej osoby. Patrolowali miasto, dysponując rysopisem mężczyzny
- mówi mł. asp. Anna Sznarkowska z zespołu do spraw prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Iławie.
Przed godziną 16:00 do iławskich funkcjonariuszy dotarła informacja o tym, że w okolicy ulicy Ostródzkiej w Iławie kobieta napotkała mężczyznę, który twierdził, że "uciekł z psychiatryka". Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze. Poszukiwanego mężczyznę zauważyli w pobliżu restauracji McDonald's. Na widok radiowozu rzucił się do ucieczki, ruszając w stronę osiedla przy ulicy Kościuszki. Tam dobiegł do Iławki i... rzucił się do rzeki!
Z informacji przekazanych nam przez świadków wynika, że w wydobyciu go z wody pomogła postronna osoba, najprawdopodobniej wędkarz. Gdyby nie ta pierwsza pomoc, sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie...
Wkrótce na miejsce dotarli policjanci i strażacy. Jak nam potwierdził oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie kpt. Wojciech Zagórski, w momencie dojazdu strażaków na miejscu mężczyzna był już bezpieczny na brzegu.
Dzięki reakcji świadków i interwencji służb trafił z powrotem do szpitala, gdzie ma otrzymać potrzebną pomoc.
Red. Info Iława.








0Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.