(Fot. KPP w Ostródzie.)
W środę (24.06.2026 r.) na drodze krajowej nr 16 za węzłem Ostróda Południe w kierunku Olsztyna doszło do zdarzenia drogowego spowodowanego niewłaściwym zabezpieczeniem pojazdu.
55-letni kierujący samochodem marki Hyundai zatrzymał się na poboczu z uwagi na złe samopoczucie pasażera. Zarówno kierowca, jak i pasażer opuścili pojazd. W tym czasie samochód zaczął się staczać, ponieważ nie został odpowiednio zabezpieczony – kierujący nie zaciągnął hamulca postojowego. Pojazd zjechał z pobocza i wpadł do przydrożnego rowu!
Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący został pouczony.
Przypominamy!
Nawet krótki postój wymaga właściwego zabezpieczenia pojazdu.
Przed opuszczeniem auta zawsze:
- zaciągnij hamulec postojowy,
- wyłącz silnik,
- na pochyłości pozostaw włączony bieg lub odpowiednio ustaw skrzynię automatyczną,
- upewnij się, że pojazd nie ma możliwości samoczynnego przemieszczenia się.
h
Chwila nieuwagi może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji i zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Tym razem skończyło się jedynie na uszkodzeniu pojazdu, jednak skutki podobnych zdarzeń mogą być znacznie poważniejsze.
KPP w Ostródzie/red. Info Iława.







3Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
A kto kazał policję wzywać?
Wczoraj dachowanie na trasie Rudzienice Tynwałd ,Dziś wypadek w Lasecznie a wy piszecie o tym że się komuś samochód stoczył pod Olsztynem kto te artykuły wymyśla , żal ..
Nie każdy artykuł musi zainteresować każdego. Jedni klikną ten temat, inni kolejny. Proponuję trochę mniej jadu, a trochę więcej cierpliwości.