REKLAMAMC Finanse maj
REKLAMAPluszak
REKLAMABS Iława 2026
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 czerwca 2026, 08:00 komentarzy 7
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. (Fot. Info Iława.)

Policjanci z powiatu iławskiego przeprowadzili kolejne działania pod nazwą „NURD”, koncentrując się na bezpieczeństwie pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawnili liczne wykroczenia zarówno po stronie pieszych, jak i kierowców.



Do największej liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych dochodzi w rejonach przejść dla pieszych, czyli miejsc, które powinny zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa. Właśnie dlatego policjanci regularnie prowadzą działania „NURD” (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego), których celem jest egzekwowanie przepisów i poprawa bezpieczeństwa na drogach.



Podczas ostatniej akcji przeprowadzonej w środę (24.06.2026 r.) funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowania pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi oraz kierowców w rejonie przejść dla pieszych. W trakcie działań policjanci ujawnili 16 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Skontrolowano również 37 rowerzystów oraz 6 użytkowników hulajnóg elektrycznych.

Funkcjonariusze interweniowali także wobec 12 kierowców pojazdów mechanicznych, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

Policja przypomina, że działania „NURD” mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szczególny nacisk kładziony jest na przestrzeganie przepisów przez pieszych, rowerzystów oraz kierujących hulajnogami i innymi urządzeniami wspomagającymi ruch.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność. Ignorowanie przepisów – takie jak przechodzenie w niedozwolonych miejscach, wchodzenie na jezdnię bez upewnienia się czy przekraczanie prędkości w rejonie przejść – może prowadzić do poważnych zdarzeń drogowych.

Policja przypomina również o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Nawet w terenie zabudowanym znacząco zwiększają one widoczność pieszych i mogą uratować życie.

Red. Info Iława.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAMRÓWKA

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~kkk 7 dzisiaj 14:30ocena: 92% 

    zmorą miasta są przejścia dla pieszych i kierowcy, którzy boją się mandatu. staje ci taka ciapa, bo widzi, że pieszy idzie z daleka i mimo że może jechać, bo jest wysepka, to baran stoi i tamuje ruch. a piesi lezą co minutę do przejścia i stoisz za takim tłukiem i czekasz, aż wszyscy święci przejdą przez pasy.

    odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
  • ~Iławiak 6 dzisiaj 14:29ocena: 100% 

    Niech zobaczą jak ludziska biegają między Bam Bam a Kono, nagminnie ci sami, przeważnie klienci Lotto.

    odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
  • ~Pik 5 dzisiaj 13:09ocena: 100% 

    Hulajnogi i rowery rozpanoszyły się na chodnikach wczoraj na wąskim przejsciu nad Iławką gość trąbił na mnie bo chciał mnie wyminać rowerem o hulajnogach na pełnym gazie to temat rzeka...

    odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
  • ~chcę powiedzieć, że ... 4 dzisiaj 12:56ocena: 100% 

    miło by było, gdyby iławska policja przeprowadzała również regularne działania pod nazwą „PURD” (Pier***nięci Uczestnicy Ruchu Drogowego). Mowa tu o cymbałach w głośno-pierdzących-autach-zabawkach, jeżdżących po mieście (zwłaszcza obwodnicą) bez celu, bez mózgu, bez poszanowania podstawowych zasad życia społecznego i prawa okolicznych mieszkańców do odpoczynku.

    odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
  • ~xdddddd 3 dzisiaj 17:49

    Zgadzam się, takie pierdziszewa jeżdzą, że uszy odpadają, zwłaszcza w ŚRODKU NOCY

    oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
  • ~Gosc 2 dzisiaj 12:31ocena: 88% 

    A czy kontrolowali ilu pieszych wchodzi na pasy bez upewnienia się czy można i ilu pieszych ma wtedy telefon w ręku, przy uchu, zagapieni w wyświetlacz...To jest plaga.

    odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
  • ~gosc 1 dzisiaj 14:18ocena: 40% 

    musisz nauczyc sie czytac przeciez jest napisane ze zatrzymali 16 pieszych za przechodzenie bez przejscia dla pieszych wiec raczej tez patrzyli na telefony

    oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
REKLAMAWOPR
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAMRÓWKA POP UP 3
Artykuł załadowany: 0.4866 sekundy