Zdjęcie ilustracyjne. (Fot. KPP w Nowym Mieście Lubawskim.)
Wywrotka rowerzystki i motorowerzysty pod samą komendą policji na ul. Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim. Za spowodowanie zdarzenia odpowie 15-latek kierujący drugim z wymienionych pojazdów. Nieuwaga to nie jedyne przewinienie chłopaka, który na domiar złego okazał się... nietrzeźwy.
Do tej niecodziennej sytuacji doszło w czwartek (25.06.26r.) około godziny 21:15 na ul. Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim.
- Oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji, patrząc na obraz z monitoringu, zobaczył zdarzenie drogowe, do którego doszło przed budynkiem jednostki.
f
Na miejsce od razu ruszyli policjanci.
- Z ich ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 15-latek, jadąc ul. Grunwaldzką od strony ronda za kierującą rowerem, w momencie, gdy kobieta chciała skręcić w lewo i sygnalizowała ten zamiar wyciągnięciem lewej ręki w bok, najechał na tył jej roweru
- wyjaśniają mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.
W wyniku tego zdarzenia doszło do wywrócenia zarówno rowerzystki, jak i motorowerzysty.
Zdarzenie okazało się na szczęście jedynie kolizją drogową, ale i tak będzie miało swój sądowy finał. Także dlatego, że 15-letni sprawca... okazał się nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu.
Policjanci już zatrzymali nastolatkowi uprawnienia do kierowania motorowerem.
KPP NML/red. Info Iława.






0Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.