(Zdjęcia: materiały szkoły.)
Wczorajsze uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie przejdzie do historii placówki z dwóch ważnych powodów. Popularny „Mechanik” nie tylko podsumował pierwszy rok funkcjonowania nowego oddziału o profilu mundurowym, ale także oficjalnie pożegnał swoją wieloletnią dyrektor, Izabelę Klonowską, która po latach pracy przechodzi na zasłużoną emeryturę.
Edukacyjna nowość
Mijający rok był przełomowy dla 32 uczniów iławskiej placówki. Klasa mundurowa, ukierunkowana na służbę w Policji oraz Straży Granicznej, powstała w ramach nowego projektu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przez ostatnie miesiące młodzież łączyła teorię z praktyką, poznając specyfikę pracy w terenie pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy.
Podsumowania tego okresu dokonała wojewódzka koordynator ds. oddziałów o profilu mundurowym, podinsp. Izabela Niedźwiedzka, która reprezentowała Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.
- To był rok budowania partnerstwa, zdobywania doświadczeń i wspólnego przygotowywania młodzieży do świadomego wyboru przyszłej służby
- podkreśliła KWP.
- Przed nami kolejny etap projektu, który od września będzie kontynuowany z nowymi wyzwaniami i kolejnymi inicjatywami realizowanymi na rzecz młodzieży zainteresowanej służbą w Policji i Straży Granicznej
- dodają mundurowi.
Uroczyste podsumowanie
Na zaproszenie szkoły odpowiedzieli ważni przedstawiciele służb mundurowych z regionu. Wśród gości znaleźli się m.in. Naczelnik Wydziału Organizacji i Promocji Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej podpułkownik Straży Granicznej Piotr Tylicki, kierownik sekcji promocji podporucznik Ewelina Biały, Wojewódzki Koordynator Klas Mundurowych podinspektor Izabela Niedźwiedzka, Komendant Powiatowy Policji w Iławie inspektor Mirosław Mozarczyk i asystent zespołu ds. informacyjno-prasowych mł. asp. Anna Szarkowska.
Władze szkoły nie kryły dumy z nowego kierunku.
- To było wyjątkowo doniosłe i pełne powagi wydarzenie! Obecność tak licznej i wysokiej rangi reprezentacji służb mundurowych (zarówno Straży Granicznej, jak i Policji) doskonale podkreśla rangę klas mundurowych w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie oraz zaangażowanie szkoły w wychowanie patriotyczne i proobronne – podkreślili przedstawiciele "Mechanika".
Wizyta była dla uczniów wyróżnieniem, ale też motywacją do dalszej pracy.
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wydarzenie miało również personalny wymiar. Było oficjalną okazją do podziękowania pani dyrektor Izabeli Klonowskiej, która po wielu latach pracy zawodowej zakończyła swoją misję edukacyjną.
Słowa uznania za wieloletnią pracę na rzecz młodzieży oraz ogromny wkład w rozwój oddziałów mundurowych popłynęły m.in. od Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W oficjalnym komunikacie wskazano, że
„dzięki otwartości i życzliwości Pani Dyrektor udało się stworzyć przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania, kształtować odpowiedzialne postawy oraz świadomie planować swoją przyszłość.”
Do tych ciepłych słów dołączył osobiście obecny na miejscu insp. Mirosław Mozarczyk. Szef iławskich policjantów podziękował odchodzącej na emeryturę dyrektor za świetną współpracę, a uczniom pogratulował sukcesów i zakończenia roku, życząc wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.
Red. Info Iława.
Zdjęcia: materiały szkoły.








0Komentarze
Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.