ZDZ
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Tysiące wiernych uczestniczyło dzisiaj w czterech procesjach Bożego Ciała zorganizowanych przez iławskie parafie. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim.

Z tej okazji w Iławie gościł dzisiaj biskup elbląski Jacek Jezierski, który odprawił uroczystą mszę świętą w kościele pw. Świętego Brata Alberta w Iławie, wygłosił okolicznościową homilię i poprowadził procesję ulicami w tej części miasta. Kolejne świąteczne pochody, w których tłumnie uczestniczyli mieszkańcy, odbyły się w parafiach Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wierni z parafii Przemienienia Pańskiego oraz Świętego Andrzeja Boboli tradycyjnie wzięli udział w połączonej procesji.

Fot. Info Iława.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Brata Alberta w Iławie – uroczystości Bożego Ciała z udziałem biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego

Procesja z parafii Przemienienia Pańskiego ("czerwonego" kościoła) do kościoła pw. Świętego Andrzeja Boboli

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie

Parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3298 sekundy