REKLAMAPluszak
REKLAMAinkubator

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. CBŚP. )

Policjanci olsztyńskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą handlującą przemycanym tytoniem. Pięciu mieszkańców powiatu iławskiego i nowomiejskiego, w wieku od 23 do 43 lat, oszukało Skarb Państwa na ponad 144 mln złotych. Od maja 2015 do czerwca 2016 roku sprowadzili oni do Polski 300 ton suszu tytoniowego, który następnie sprzedali bez płacenia akcyzy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, praniem pieniędzy i przestępstwami karno-skarbowymi. Lider dodatkowo odpowie za kierowanie grupą.

Policjanci olsztyńskiego CBŚP ustalili, że na terenie powiatu iławskiego działa zorganizowana grupa przestępcza trudniąca się przemytem suszu tytoniowego do Polski. W kraju towar był sprzedawany. Według wiedzy funkcjonariuszy CBŚP przemytnicy działali od maja 2015 do czerwca 2016 roku. W tym czasie sprowadzili do Polski około 300 ton suszu tytoniowego. Podatek akcyzowy, którego nie zapłacili, to ponad 144 mln złotych. Policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie wkroczyli jednocześnie do lokali, w których przebywali członkowie grupy. Zatrzymali pięciu mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami powiatu iławskiego i nowomiejskiego.

Policjanci zabezpieczyli pieniądze i luksusowe samochody o wartości przekraczającej 200 tys. złotych.

Prokurator Regionalny w Gdańsku przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i licznych przestępstw karno-skarbowych. Lider usłyszał dodatkowo zarzut związany z kierowaniem grupą. Mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności, a szefowi grupy nawet do 10 lat więzienia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozory i zakazy opuszczania kraju.

Jest to kontynuacja sprawy z czerwca 2015 roku. Wówczas policjanci olsztyńskiego CBŚP wspierani przez funkcjonariuszy Izby Celnej i Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu. Wtedy zabezpieczono 50 ton suszu tytoniowego i maszynę służącą do jego produkcji.

Źródło: CBŚP.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3296 sekundy