REKLAMAFit
REKLAMAipb_nowa

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 kwietnia 2016, 07:57 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie ilustracyjne. )

Coraz więcej konkretnych informacji pojawia się na temat planów urządzenia przez miasto miniosiedla kontenerów socjalnych. Wybrano już ich dostawcę, który zrealizuje iławskie zamówienie na podstawie indywidualnie przygotowanego projektu. Można także potwierdzić, że kontenerów będzie łącznie siedem.

Jak poinformował nas Zbigniew Pawłowski, prezes zarządu Iławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, na wykonanie czeka dziś około stu wyroków eksmisyjnych. Część najbardziej zatwardziałych dłużników planuje się przesiedlić do kontenerów socjalnych.

Plan jest przez władze miasta konsekwentnie wprowadzany w życie. Na zapowiedziach się nie skończy, krok po kroku przedsięwzięcie polegające na utworzeniu w naszym mieście miniosiedla kontenerów socjalnych wchodzi w fazę realizacji.

Po przeprowadzeniu rozpoznania cenowego na rynku dostawców wybrano już firmę, która na zlecenie gminy miejskiej wykona kontenery. Będzie to przedsiębiorstwo Neko z Węgrowa. Przy ulicy Kolejowej jeszcze latem tego oku pojawi się łącznie siedem kontenerów. Staną w jednym szeregu. Rozmiar pojedynczego kontenera (takich będzie trzy) wyniesie 3 metry na 6 metrów.

- Koszt 1 m2 powierzchni mieszkalnej w kontenerach wyniesie około tysiąca złotych - mówi Zbigniew Pawłowski. - Kontenery będą oczywiście spełniały wszelkie normy socjalne, będą ogrzewane, zostanie też doprowadzona kanalizacja.

Na zlecenie miasta zostanie przygotowany indywidualny projekt, na podstawie którego wykonawca przygotuje kontenery według sprecyzowanych wymagań. Kontenery nie będą długo stały puste. Mają być zasiedlone już od pierwszego tygodnia.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3574 sekundy