REKLAMAPatrz
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2020, 08:40 komentarzy 4

(Zdjęcia: materiały prasowe.)

Po bardzo udanym debiucie imprezy swimrun w ubiegłym roku światowy ranking TSR docenił wyścig nad Jeziorakiem. Impreza znalazła się na liście 47 wyróżnionych wyścigów z całego świata. W zestawieniu według nadanych punktów zajęła wręcz sensacyjnie wysokie (jak na debiutanta) 5. miejsce!

Ranking uwzględnia poziom rywalizacji, jak również frekwencję wydarzenia. Pełna lista wyróżnionych wyścigów (47 z 19 krajów) znajduje się pod linkiem https://www.tsr-swimrun.com/races/.

Przypomnijmy, że wyścig polega na naprzemiennym pływaniu i bieganiu, a najdłuższy dystans obejmuje całe jezioro Jeziorak od północy, aż do samej Iławy i liczy sobie łącznie 36 kilometrów, w tym 5 kilometrów pływania! Zawodnicy po drodze docierają na kilka wysp i pokonują łącznie 13 odcinków pływackich. Ostatnie odcinki są bardzo widowiskowe dla kibiców, ponieważ uczestnicy pokonują je już w samej Iławie z metą w okolicy amfiteatru. Wyścig gromadzi zawodników z całej Polski oraz zagranicznych gości.

Tegoroczny wyścig odbędzie się 23 maja, a impreza zyskała nową oficjalną nazwę AQUAMAN SWIMRUN Jeziorak. Szykuje się bardzo ciekawa rywalizacja zawodników, zwłaszcza na głównym dystansie, ponieważ w tym roku właśnie ten dystans uzyskał rangę Mistrzostw Polski AQUAMAN Swimrun. 

Partnerem strategicznym wyścigu jest Miasto Iława, partnerem głównym Powiat Iławski, partnerami Gmina Iława oraz Gmina Zalewo.

Zdjęcia: materiały prasowe.
red. kontakt@infoilawa.pl

REKLAMALady D

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Luc 4 11 miesięcy temuocena: 75% 

  dajcie na to kase a zwroca sie miliony - zapamietaj te slowa synu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luc 3 11 miesięcy temuocena: 75% 

  pewnie że dam i się nachapię, a ty będziesz zazdrościł hihi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ojca 2 11 miesięcy temuocena: 25% 

  dawaj tą kasę / Luc / i będziesz milionerem ...jak ci się nazwraca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Można ??? Można.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3733 sekundy