REKLAMAGaraże
REKLAMAzielona aleja

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Prawie 70% uczestników miejskiej ankiety opowiedziało się przeciwko ewentualnemu wprowadzeniu w Iławie, w pobliżu instytucji publicznych, stref płatnego parkowania. - Obecnie planów wprowadzenia takich stref nie ma - uspokaja burmistrz, jednocześnie nie ukrywając: "w dalszej perspektywie sprawa wydaje się nieunikniona".

Przy okazji głosowania na projekty Iławskiego Budżetu Obywatelskiego urząd miasta zapytał mieszkańców Iławy o opinie w trzech ważnych dla miasta kwestiach. W ankiecie wzięło udział 456 mieszkańców. Padły pytania w sprawie ponownego powołania w Iławie straży miejskiej, organizacji Lotniczej Majówki oraz wprowadzenia stref płatnego parkowania w mieście. O dwóch pierwszych kwestiach można było już przeczytać na infoilawa.pl, dzisiaj burmistrz komentuje wyniki głosowania iławian w sprawie ewentualnego wprowadzenia w Iławie stref płatnego parkowania.

Po co strefy płatnego parkowania? Burmistrz komentuje:

Oprócz udogodnienia dla mieszkańców płatne strefy mają też na celu uspokojenie ruchu drogowego i wprowadzenie preferencji dla komunikacji zbiorowej. To z kolei ma pozytywny wpływ na ekologię, bo jak wiadomo, mniej pojazdów to mniej spalin zatruwających powietrze, którym oddychamy. Jeśli zdecydowalibyśmy się kiedyś na wprowadzenie w Iławie płatnych stref parkowania, wpływy z nich z pewnością przeznaczylibyśmy na ekologię, np. na dofinansowanie likwidacji tzw. kopciuchów i wsparcie komunikacji publicznej.

Na chwilę obecną nie planuje się wprowadzenia płatnych stref w Iławie. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż ilość samochodów na naszych drogach stale się zwiększa, w dalszej perspektywie sprawa wydaje się nieunikniona. Należy jednak pamiętać, że powinno to dotyczyć tylko urzędów, czy instytucji publicznych.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMATom-bet
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2444 sekundy