REKLAMAWardrom
REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 maja 2020, 12:13 komentarzy 6

(Fot. Archiwum własne. )

W rozkładzie jazdy kolejowej spółki PKP Intercity może się w tym roku pojawić atrakcyjna nowość. 

Chodzi o nowy przebieg trasy pociągu "Branicki" z Gdyni do Krakowa. Skład ten, który teraz jeździ zmienioną trasą przez Iławę, zanim z Trójmiasta dotrze do Warszawy, ma zawitać do małych turystycznych miejscowości na Mazurach i Podlasiu, wynika z informacji branżowego portalu Centrum Zrównoważonego Transportu.

Pociąg ten jest nazywany żartobliwie "Włóczęgą Wschodu". Chodzi tu nie o jak najszybszy przejazd z Trójmiasta do Warszawy i dalej - do Krakowa, lecz o bezpośrednie połączenie, które zabierze podróżnych prosto do niewielkich, ale słynących z turystycznych walorów miejscowości na Mazurach i Podlasiu.

"Branicki" zwykle jeździł przez Elbląg, ale - z racji remontu - omija teraz to miasto i do Olsztyna dojeżdża przez Iławę. Później do Ełku podąża trasą przez Korsze i Kętrzyn. Nowa trasa zakłada skierowanie "Branickiego" szlakiem położonym bardziej na południe - przez turystyczne, mazurskie miejscowości: Szczytno, Ruciane-Nida, Pisz i Białą Piską. Zmiany mają nastąpić także na Podlasiu. Teraz z Białegostoku do Warszawy pociąg jedzie przez Łapy. Zamiast tego ma zawitać na skraj Białowieskiego Parku Narodowego - do takich miejscowości, jak Bielsk Podlaski, Hajnówka, Czeremcha i Siemiatycze.

Z informacji branżowego portalu Centrum Zrównoważonego Transportu wynika, że pociąg z Gdańska do Warszawy będzie jechał długo, bo aż 11 godzin, będzie to jednak atrakcyjne pod względem turystycznym bezpośrednie połączenie Warszawy i Trójmiasta z miejscowościami na Mazurach i Podlasiu.

Pociąg z Trójmiasta przez Warmię i Mazury oraz Podlasie do Warszawy i dalej do Krakowa ma być uwzględniony od grudniowego rozkładu jazdy, przy czym przez Elbląg ma znów jeździć po zakończeniu remontu, w 2021 roku.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAGaleria

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Dd 6 11 miesięcy temu

  Pociag na trasą przez Elbląg wraca od 10 sierpnia 2020.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M. 5 11 miesięcy temu

  Jeżeli pociąg ten rzeczywiście pojedzie przez Pisz, Ełk, Białystok i Hajnówkę to nie będzie już kursował przez Iławę, wróci na trasę przez Elbląg.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Pawełka 4 12 miesięcy temuocena: 100% 

  czyżby niejaka Kasia z Podlasia była najpięknięjszą we wsi ??? jakoś nie słyszałem. co to za sensacyja ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pawełek1979 3 12 miesięcy temuocena: 24% 

  Studiowałem kiedys z taka jedną dziołchą. Kasia z Podlasia. To były extra czasy, bez telefonów komórkowych, facebookow, instagramów...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

  a co kogo obchodzi ? gdzie studiowałeś ? jaką dziołchę miałeś ? Bzdury piszesz .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 1 12 miesięcy temuocena: 76% 

  nikogo to nie interesi , co gadasz o Kasi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3651 sekundy