REKLAMAPatrz
REKLAMAspołem
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lipca 2020, 08:25 komentarzy 2

(Zdjęcia: Turystyka Kolejowa TurKol.pl.)

Jak świeże bułeczki rozeszły się już wszystkie dostępne bilety na sobotnią wycieczkę pociągiem retro po zwykle nieczynnym dla ruchu pasażerskiego kolejowym szlaku z Iławy Głównej do Lubawy.

Za to można jeszcze dostać bilet na retro pociąg Warmia z Iławy do Olsztyna, pociesza zainteresowanych weekendową kolejową gratką organizator obu wypraw - Turystyka Kolejowa TurKol.pl.

Składy poprowadzą kilkudziesięcioletnie lokomotywy spalinowe w oryginalnym historycznym malowaniu, a pasażerowie zajmą miejsca w historycznych wagonach pasażerskich, w tym komfortowych wagonach 1. klasy z lat 70-tych XX wieku, zabytkowych wagonach 3. klasy z lat 30-tych XX wieku i wagonie barowym WARS z dostępną ofertą gastronomiczną.

W przypadku wycieczki do Lubawy równie interesująco przedstawia się trasa. W sobotę, 25 lipca retro pociąg przejedzie trasę przez Rakowice i Zajączkowo Lubawskie i z powrotem. To ciekawostka, bo na tym szlaku obecnie nie odbywa się ruch pasażerski. Niestety - już nie ma biletów.

- Rzeczywiście odnotowaliśmy ogromne zainteresowanie tą wycieczką. Oferta została już w 100% wyprzedana, a wciąż wpływa wiele zapytań. Nie chcielibyśmy, by ktoś był zawiedziony w dniu wycieczki i z góry informujemy, iż niestety nie będzie już możliwości zakupu biletu na ten retro pociąg, ani w przedsprzedaży, ani na miejscu u konduktora, czy w kasach biletowych. Poza dużym zainteresowaniem jest to spowodowane ograniczeniem liczby dostępnych miejsc przez obowiązujące nas obostrzenia sanitarne - informuje portal www.infoilawa.pl Patryk Skopiec, prezes TurKol-u.  

Spragnionych kolejowych wrażeń Turystyka Kolejowa zaprasza na inny organizowany tego samego dnia przejazd. Retro pociąg Warmia 25 lipca pokona trasę Toruń Główny - Iława Główna - Ostróda - Olsztyn Główny.

W tym przypadku powrót jest we własnym zakresie. Jako ukłon w stronę pasażerów, zawiedzionych, że nie uda im się już dostać biletów na wycieczkę do Lubawy, retro podróż z Iławy do Ostródy i do Olsztyna jest objęta promocją 50%. Informacje o rezerwacjach można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika.

- Myślę, że jeszcze wrócimy na kolejową trasę Iława-Lubawa. Na razie jednak trudno przesądzić, kiedy będzie to możliwe. Może jeszcze jesienią tego roku, a może już w kolejnym sezonie - kończy Patryk Skopiec.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Turystyka Kolejowa TurKol.pl.

REKLAMALady D

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Kazik 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

    żenada, 90 zł za taką atrakcję, jeszcze ponoć ubecy mają pałować przy wysiadaniu żeby było bardziej realnie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Owidiusz 1 6 miesięcy temuocena: 0% 

    Doskonała sprawa, wracanie do tradycji, ale jet jedno ważna rzecz. Bywało ze na sianie wagony w miejscy widocznym i eksponowanym wisiał BOLESŁAW BIERUT, czasem nawet JÓZEF STALIN

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3712 sekundy