REKLAMAWardrom
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2020, 19:32 komentarzy 129

(Fot. Info Iława.)

W kulminacyjnym momencie w Strajku Kobiet w Iławie uczestniczyło około tysiąca osób, taką informację przekazała nam na miejscu obecna na tej manifestacji posłanka Lewicy Monika Falej.

Atmosfera była gorąca. Niespokojnie było zwłaszcza przed kościołami: "czerwonym" i "białym", gdzie miały miejsce konfrontacje pomiędzy uczestnikami protestu a duchownymi i działaczami prawicy, którzy nie chcieli dopuścić manifestujących do kościołów. 

Takie emocje wzbudziło czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Powrót za sprawą tego wyroku do debaty publicznej tematu aborcji wywołał światopoglądową wojnę. "To jest wojna", właśnie takie było hasło dzisiejszego strajku w Iławie.

Szersza relacja tutaj, poniżej zdjęcia.

Tysiąc osób skandowało i maszerowało na Strajku Kobiet w Iławie. Zobacz protest na zdjęciach.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Niedziela w Iławie pod znakiem "Strajku Kobiet"

Ilość zdjęć 119

REKLAMATom-bet

122Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~...... 122 3 miesiące temuocena: 73% 

  Trzeba było z ludzi nie robić baranów i perfidnie w trakcie pandemii nie zmieniać tak istotnego dla każdej kobiety i jej rodziny prawa. Teraz cynicy grzmią i pisza jakieś bzdury myśląc że ludzie będą siedzieć cicho.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 121 2 miesiące temuocena: 80% 

  Do chybiony protest-jak nie wiesz co chodzi to siedź cicho - kuchara z TK Do garów- ona tyle wie co zje-uzurpatorka J....pisowski guru zlasował wam kurze móżdżki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chybiony protest 120 2 miesiące temuocena: 27% 

  ŻADNEGO PRAWA NIKT NIE ZMIENIAŁ !!! Tk tylko orzekł co jest niezgodne z Konstytucją uchwaloną za czasów Kwaśniewskiego . to co ??? Tk miał orzec , że zgodne ?????????? skoro NIEZGODNE . Zamiast bluzgania zmieńcie konstytucję ,,,,,,, ale na bluzgających ilu zagłosuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof 119 3 miesiące temuocena: 29% 

  Ojciec dziecka, który pozwala na zabicie dziecka i dopuszcza na żonę przejście przez i trwanie w stanie po aborcji to zwykły chłystek nie zasługujący nazywać się ojcem i mezem. Dno!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 118 3 miesiące temuocena: 50% 

  Widziałem ich na zywo. Nawet 500 nie było.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kkk 117 3 miesiące temuocena: 70% 

  TO JEST TEN 1000 OSÓB

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marco 116 3 miesiące temuocena: 71% 

  W tek kwestii niech się wypowiadają te osoby co mają pochwę .... jak TK będzie ustalać robienie z facetów eunuchów to będą się wypowiadać Romki i inne Atomki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Morgo 115 3 miesiące temuocena: 47% 

  Nie zgadzam się. W takiej sytuacji, ojciec dziecka też ma prawo się wypowiedzieć. Ale z całego serca popieram ten protest

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lona 114 3 miesiące temuocena: 20% 

  Pochwa...lam ten wpis

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kola 113 3 miesiące temuocena: 61% 

  Żadna z protestujących lub ich zwolenniczek nie pisze o zespole poaborcyjnym , który prowadzi do depresji? choroby psychicznej a w skrajnych przypadkach do samobójstw. Co aborcjoniści mają do zaoferowania? Jakąś terapię, tabletki czy psychiatryk.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenon 112 2 miesiące temuocena: 60% 

  Kler ma ofertę-modlitwę, oczywiście po uiszczeniu stosownej "ofiary"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sih 111 3 miesiące temuocena: 39% 

  Jestem singlem.. z chęcią się zainteresuje panią Kasprowicz i zaprosze do swojego gniazdka rozkoszy . Jest umyty i gotowy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ramon 110 2 miesiące temuocena: 67% 

  Jeżeli DK się nie zdecyduje, to zaproponuj swoje usługi kleszkom

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 109 3 miesiące temuocena: 54% 

  Przepraszam,a o co ta awantura??? Bo nie chce mi się od początku czytać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 108 3 miesiące temuocena: 48% 

  To przyniesie ogromne straty dla przyszłości. Robi Pani z siebie Boginie A to nie Pani i jest dawcą życia lecz Bóg. Walczy Pani bo tak naprawdę Pani krzywda krzyczy Bóg daje życie. Czy to się Pani podoba czy nie. Każda kobieta gdy żyje zgodnie z prawem naturalnym człowieka nie ma problemu z urodzeniem zdrowego dziecka. Ale kiedy nature się poprawia i harmonię natury to trzeba liczyć się z konsekwencjami. A Pani co robi? Z tymi młodymi ludźmi? Zwierzęta mają więcej instynktu macierzyńskiego i są bardziej wierne niż ludzie np. Dzik-kocha za młode jest skłonna oddać życie. Łabędzie po utracie drugiej połowy dożywotnio żyją samotnie. Tak samo bociany, krowa troszczy się o cielaka, kotka wynosi młode w bezpieczne miejsce. Itd. A Pani którą powinna być wzorem dla młodych jako pedagog być wzorem i wieść życie moralne. Wylewa Pani jad i kąsa bo nie potrafi Pani zaakceptować siebie i poradzić sobie sama z sobą. Takim nauczycielom mówimy NIE Bo sprzeczne są Pani ideologie z prawem naturalnym

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MYŚLĘ CZUJĘ DECYDUJĘ 107 2 miesiące temuocena: 100% 

  Ależ cię (...) -to niech Bóg sprawi że wam odpadną wasze męskie interesy między nogami- zebrać to wasze badziewie na taczki i wywieżć za wieżę ciśnień psom na pożarcie- kobieta będą miały święty spokój. Zapamiętaj palancie MOJA D..A MOJA SPRAWA-my do waszych śmierdzących INTERESÓW się nie wtrącamy.

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~???? 106 2 miesiące temuocena: 100% 

  tylko człowiek jest istotą rozumną i nie postępuje jak sofistyk poniżej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~... 105 3 miesiące temuocena: 33% 

  Sofistyka. Wiele gatunków zabija lub porzuca młode, jeśli nie są zdolne do samodzielnego życia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 104 3 miesiące temuocena: 46% 

  Kontynuując pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Mam nadzieję że Pani Dyrektor Skubij zareaguje szybciej niż kuratorium. Patrzycie krótko zwrócenie tylko tu i teraz. A na wasze emerytury nie będzie komu pracować bo całe pokolenie wymordujecie. Pani D. K. Ucieszą w ten sposób pewnie swoje sumienie po zapewne morderstwo aborcyjne ma za sobą i ma wyrzuty sumienia i chce pociągnąć za tym innych bo w grupie sumienie osłabione bo już nie ja zamordowałam jako D. K. Tylko wiele kobiet tak robi. Wypisz wymaluj książkowy przykład z psychologi ogólnej którą Pani studiowała na pedagogice. Jest Pani poprawiona może przez rodziców, męża lub kogoś innego. Przed przeszłością nie da się uciec to cząstka nas naszej osobowości i historii życia. Od tego są psychologowie i terapełci A nie akty agresji wulgaryzmy krzyczy Pani bo brak Pani racjonalnych argumentów to trzeba burzyć siły i krzyku i wulgaryzmów heroska na zewnątrz A wewnątrz poraniona kobieta. Tylko czemu młodych do tego Pani wykorzystuj

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 103 3 miesiące temuocena: 56% 

  Kontynuując Zgłoszę wszelkich starań by Pani w szkole nie pracowała jak to pani powiedziała wojna chce pani wojnę będzie ja pani miała

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 35 102 2 miesiące temuocena: 100% 

  Pisowski......... .Nie strasz-nie strasz bo się (...) ...

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianka 101 3 miesiące temuocena: 59% 

  Mówicie o prawie wyboru a więc o połowie prawdy bo nie mowicie o konsekwencjach wyboru... żadna z was tego wyboru pewnie nigdy nie musiała dokonać ...myślicie ze można zabić swoje dziecko (choćbyście nazywali je płodem, potworem itd. to jest to dziecko bo ani z tego nie powstanie małpa ani delfin tylko człowiek ) myslicie ze można zabić swoje dziecko i tego sie nie pamieta a może wręcz z tego cieszy bo to był twoj wybór .. Zanim zaczniecie krzyczeć o tym ze dobra jest mozliwosc aborcji to ... poszukajcie swiadectw kobiet które dokonały tego 'postępowego kroku" zabijaJąc swoje nienarodZone dZieci... ale nie tych z pierwszych stron gazet ,celebrytek które za kolejne zera na koncie powiedziałby wszystko .. nawet dokonując aborcji zawsze będziesz matką ...nie ważne czy swoje dziecko oddasz na odpady medyczne nazywając je "kalekim płodem" .... bedziesz musiała sie zmierzyc z traumą... ale zawsze jest zmierzyc sie z nią łatwiej gdy nie patrzysz na siebie jak na mordercę...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 100 3 miesiące temuocena: 83% 

  To jest sprawa sumienia i każdy ma prawo mierzyć się z tym sam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 99 3 miesiące temuocena: 59% 

  Pani profesor z sp1 może się Pani pożegnać z pracą pismo do kuratorium wysłane telefon do kuratorium wykonany i zadbane osobiście aby w żadnej szkole ani placówce reprezentującej nasze miasto Pani pracy nie znalazła pracuje Pani fizycznie to głupie pomysły same zniknąProponuje poczytać familiaris consorcjo dokument społeczny. Bo strzelanie sobie w kolano myslicie tylko tu i teraz A brak nowego pokolenia = brakiem waszych emerytur bo nie będzie komu na niie pracować. Jestem zgorszony i wstyd mi za mieszkańców mojego miasta. Kościół prawa nie ustanawia. Jeden KS. Pedofil nie oznacza że wszyscy tacy są. A o życie poczęte trzeba dbać to urodzi się zdrowe. Tak przeczucie aborcja aborcja. Wystarczy nie współżyć to nie będzie potrzebna aborcja. Rodzą się chore dzieci to wina waszą KOBIET bierze leki antykoncepcyjne od 14 roku życia niszczy całą gospodarkę hormonalną i dziwi się że w wieku przykładowo 26 lat rodzi chore dziecko i oczywiście winny Pan Bóg i wszyscy tylko nie ja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do tzw. iławianina 98 3 miesiące temuocena: 55% 

  Powtórzę to co już napisałem na innym forum tego portalu o nieszczęsnym donosicielu produkującym się powyżej - "A tak przy okazji. Bardzo mi przykro, że osobnik podpisujący się jako "iławianin" zabawia się w zwykłego prostackiego konfidenta, który będzie słał donosy na niewygodną mu osobę do równie co on świętoszkowatego obecnego kuratorium w Olsztynie. To pewnie w imię chrześcijańskiej "miłości do bliźniego swego jak do siebie samego"? Jednak wygląda to jedynie na zwykłą podłość wzorującą się na najlepszych stalinowsko-ubeckich metodach donosicielstwa. Pogratulować wzorca w działaniu kapusia. Niebywałe..." I jeszcze ma czelność publicznie chwalić się swą nikczemnością...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nick 97 3 miesiące temuocena: 58% 

  Iławianin - masz rację. Zamiast zajmować się rodziną lepiej protestować i obwiniać innych. Uprawiasz sex to ponoś konsekwencje. Cywilizacja śmierci i braku odpowiedzialności. Do tego cyniczne wykorzystywanie młodzierzy i jej naiwności przez starych cwaniaków od polityki. Woźniak, Falej, Dzik i do tego nuczycielki. Upadek a to wszystko nazwane dla niepoznaki prawami kobiet.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka prawda 96 3 miesiące temuocena: 50% 

  masz rację ~Iławianinie , bo gdyby aborcja była stosowana od lat powszechnie , to być może wczorajszej hucpy nie byłoby w ogóle, bo tych panienek nie byłoby na świecie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jya 95 3 miesiące temuocena: 60% 

  A jutro będzie 1000 zakażonych w Iławie a podobno może być do 5 osób maxymalnie zgromadzenie jak to w końcu jest do hu..!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 94 3 miesiące temuocena: 58% 

  No to co, organizator zgromadzenia popełniła wykroczenie? Postępuje przeciwko walki z covid? Mi to śmierdzi ukaraniem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ojciec córki 93 3 miesiące temuocena: 44% 

  wszystkiemu winna bedzie opozycja.bo nawoluje do manifestacji .a jAREK I mATEUSZ rozłożą ręce.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda 92 3 miesiące temuocena: 71% 

  Nie jestem przeciwko strajkiem,ale nie bandytyzm typu wyp........, hu. atakować kościoły,rzucać kamieniami.Nie podoba Ci się kościół nie chodź omijaj szerokim łukiem daj innym żyć.Zawsze powtarzałam \ pomimo,że jestem kobietą / że kobiety są gorsze od mężczyzn.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ramon 91 2 miesiące temu

  Kościoły katolickie omijam szerokim łukiem, ale wciąż czuję kleszą łapę w portfelu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ojciec córki 90 3 miesiące temuocena: 50% 

  ja kościół moge obejsc ale dlaczego kościół wpierda.a mi sie w zycie???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda 89 3 miesiące temuocena: 65% 

  Nie jestem przeciwko strajkiem,ale nie bandytyzm typu wyp........, hu. atakować kościoły,rzucać kamieniami.Nie podoba Ci się kościół nie chodź omijaj szerokim łukiem daj innym żyć.Zawsze powtarzałam \ pomimo,że jestem kobietą / że kobiety są gorsze od mężczyzn.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiosna- Iława 88 3 miesiące temuocena: 19% 

  Nasz manifest. Chcemy wolności w kwestii sexu. Małżeństwo to przeżytek. Nie ma znaczenia płeć tylko uczucie. W większości jesteśmy szczęśliwymi rozwódkami. Alimenty gwarantują nam wolność materialną. Księża na księżyc. Jeżeli płód się pojawia po dobrym sexie to można go spędzić. To tylko komórka. Kobiety wolne mogą więcej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Doświadczona 87 3 miesiące temuocena: 59% 

  W życiu bym nie usunęła ciąży a jestem ateistką. Dziewczynki protestujące nie wiecie z czym walczycie. Żaden mężczyzna nie da Wam tyle radości co dziecko. Faceci szybko "odchodzą" bo z reguły nie dbają o swoje zdrowie albo znajdą sobie inny "model". Moje dziecko też jest poważnie chore ale leczy się i bardzo dobrze funkcjonuje w środowisku. Obecnie mój mąż walczy o życie na OIOM bardzo to przeżywam ale cieszę się że nie będę sama bo mam syna choć jest niepełnosprawny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lacomi 86 3 miesiące temuocena: 55% 

  Ciekawe co na to wszystko wdowa po papieżu Pan Dziwisz, bywalec najdroższych restauracji Krakowa. Pewnie nie włącza telewizora i nic nie wie o protestach tak o pedofili nic nie wie:) Tak na marginesie kolesiowi powinni kupić lustro wygląda jak nie wiem co nie chce użyć wyrazu na ś....a , ale w tym przypadku to zwierzątko przy tym Panu wygląda jak słodki pluszaczek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ten to wyprawia 85 2 miesiące temuocena: 100% 

  ano tak się nawyprawiało , że poniżej ~~Co to się Panie ..~~ pisze bzdury o buddyjskich małpkach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co to się Panie wyprawia! 84 2 miesiące temuocena: 0% 

  Pamiętacie trzy buddyjskie małpki? Wdowa też zatyka uszki, by nie słyszeć zła, oczki-by go nie widzieć a otwór gębowy zatyka by nie wypowiadać zła, choć z tym bywa rozmaicie. Fajne jest to, że trzy buddyjskie małpki wciąż ważą ułamek tego co tucznik słoninowo-mięsny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aga 83 3 miesiące temuocena: 67% 

  Konfederacja pokazała szacunek dla ilawianek. (...) bo nic już w iławie nie zdziałacie.

  Edytowany: 3 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stan 82 3 miesiące temuocena: 60% 

  Oprotestowały swój protest ,, Rząd nie ciąża da się usunąć"(zdjęcie z protestu przy księgarni) czyli ciąży nie można usunąć a walczą o to żeby ciążę można było usuwać!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto zachowanie narodzonych 81 3 miesiące temuocena: 53% 

  uczestniczki tej grandy pięknie podziękowały swoim rodzicom za to, że nie dokonali na nich aborcji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leon 80 3 miesiące temuocena: 73% 

  Świat oszalał,ludzie zgłupieli. Pewnie nadchodzi koniec naszej cywilizacji,a było tak pięknie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 79 3 miesiące temuocena: 55% 

  Dominika Kasprowicz nawet lekcji nie potrafiła poprowadzić. Ze ktos ją przyjął do tej pracy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 78 3 miesiące temuocena: 56% 

  Dobra dobra Remi. Nie napinaj się bo chamstwa i łajdactwa w szkole być nie moze. No ale tak, jeżeli agresja w stosunku do wszystkich jest cool to niech wraca do tego ciechanowa. Nie jestem przeciwnikiem protestu ale pani kasprowicz. Która pozuom tego protestu równa z ustawkami kiboli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Remi 77 3 miesiące temuocena: 50% 

  A to już patałachu nie twój interes- że też ta ziemia takie patatajstwo nosi- widać głąbie że nawet na lekcji nie uważasz-BRAWO PANI KASPROWICZ.......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Qwerty 76 3 miesiące temuocena: 56% 

  Mam pytanie, czy jak TK ogłosi ze eutanazja tez jest niezgodna z konstytucja to tez ludzie ruszą aby niszczyć kościoły ? Albo jak PiS zatwierdzi jakąś ustawę ,która nie spodoba się ludziom ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~loco 75 3 miesiące temuocena: 48% 

  Za całkowitym zakazem aborcji stoi kościół, chcemy być jak afryka, ameryka południowa oraz azja. Ja wolę być jak europa zachodnia precz z ciemnotą precz z kościołem. Podoba mi się że młodzi to widzą. Widzą to, bo jeżdżą po świecie i wiedzą jak wygląda świat. Kościół ze swoimi opasłymi biskupami tuszujący pedofilię i straszący szatanem z ambony dni są policzone. Chcecie się cofać do średniowiecza proszę bardzo, już jest za późno a coronowirus zabiera ostatnich co wierzą w bajki opowiadane z ambony. Amen

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zyguś 74 3 miesiące temuocena: 42% 

  Takie dylematy to w Belgii albo Holandii, nie znasz przepisów ale musisz coś skrybnąć, to typowe dla Pisowców!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marco 73 3 miesiące temuocena: 52% 

  Człowieku na chemię chodziłes?... jest akcja i jest reakcja.... jak ktoś wejdzie do twojego domu i nasra ci na środku to zostawisz to bez echa .... tak się właśnie czuja kobiety jakby ktoś na nie nastał

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marco 72 3 miesiące temuocena: 55% 

  Współczuje Wam Kobiety ze mieszkacie w Państwie w którym pier...e Polityki wiedza co dla Was lepsze... Patrząc na komentarze poniżej to widać ze mieszkańcy tego miasta popierają ideologie PISu. Rolników nie wspieracie, Kobiet nie uznajcie, Nauczyciele to dla was udręka... wygrana szczypiornistow to dla was hańba...jeszcze tak próżnego miasta nie widziałem.... krytykowac wszystkich i wszystko potraficie... spójrzcie w lustro i na swoje zachowanie i następnym razem zanim coś napiszecie to pomyślcie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ramon 71 2 miesiące temuocena: 100% 

  Mam wrażenie, że na tym forum większość wypowiedzi pochodzi od zwolenników obecnej linii. Pocieszające jednak jest to, że w ostatnich wyborach Iława głosowała na antypis, nawet Nowa Wieś była w większości przeciwko dudzie, inne obwody wyborcze być może też-nie wiem. Czyli cytując Niemena-ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki nim.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Popierająca 70 3 miesiące temuocena: 63% 

  Zgadzam się z Twoją wypowiedzią, Marco. Świętoszki wypowiadające się tutaj sami zieją nienawiścią, a innych pouczają. Podobnie jak rządzący narzucają swoje jedynie słuszne racje. A jak są oburzeni wulgaryzmami? Przecież w tym kraju nie można dnia przeżyć, żeby nie zakląć siarczyście na to, co z nami władze wyprawiają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mgr z czasów PRL 69 3 miesiące temuocena: 0% 

  Czy to jest to pokolenie JPII, czy dzieci tego pokolenia?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karola 68 3 miesiące temuocena: 77% 

  Do wszystkich tak chętnie komentującychMam 24 letniego niepełnosprawnego brata. Mama szuka wolontariusza do pomocy proszę chętnych o zgłaszanie się w komentarzach. Mój brat będzie wdzięczny za okazaną mu pomoc bo narazie nie ma KomuPozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karola 67 3 miesiące temuocena: 79% 

  Do Realista No co ty przecież tu sami dobrzy ludzie są Tak bronią nienarodzonych dzieci które będą cierpieć że temu który już żyję i cierpi chętnie pomogą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Realista 66 3 miesiące temuocena: 70% 

  Niestety ci co wylewają pomyje na kobiety najczęściej są hipokrytami. Zobaczysz nikt nie napisze ze z chęcią przyjdzie z pomocą. A jeśli już to tylko dlatego ze to internet. W realu nikt z tych mądrali się by się tego nie podjęło. I to jest smutne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mhu56 65 3 miesiące temuocena: 37% 

  A za jakiś czas którejś z tych kobiet umrze czy mamusia czy tatuś i ona prędko do kancelarii tego kościoła co próbowano zniszczyć, aby załatwić pogrzeb.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kola 64 3 miesiące temuocena: 80% 

  Martw się o swoją rodzinę! Napewno wszyscy zdrowi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pis-ława 63 3 miesiące temuocena: 44% 

  Jak zawsze większość debili się tu wypowiada , kazali wam nosić kagańce a wy jak te kukiełki robicie co rozkaza , zawsze wiedzą że będzie następna fala (o Chinach , Włochach itd nic już nie słychać a tam był podobno największy problem z covidem ) teraz zabieraja prawo wyboru kobietom i nie tylko kobietom bo ojcowie też decydują ... Niedługo będą kazać wam się wybijać nawzajem i też to zrobicie bo kaczorek bezdzietny z kotami wam rozkaże :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 62 3 miesiące temuocena: 54% 

  A moze by tak zorganizowac kontrmanife przeciwko hamstwu przewodniczacej i pokazac co mysli wiekszosc ale to moze po pondemii nie badzmy bezmyslni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co to się Panie wyprawia! 61 2 miesiące temu

  Mania może z tego pokolenia, które szynkę traktowało jak świętość, bo mogło ją czasami kupić na kartki. Wybaczcie ale Mania może ma już bliżej niż dalej, życie wiodła liche i grzeszne i myśli, że jak wyczyści rów klesze, to ten ją umieści w wyimaginowanym niebie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adrian 60 3 miesiące temuocena: 70% 

  Kolejny głąb intelektualny-nawet poprawnie jednego zdania nie potrafi napisać .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hehe! 59 3 miesiące temuocena: 71% 

  Ham.. to po angielsku szynka, alej ak widać z Ciebie to niedouczony baleron....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ryszek 58 3 miesiące temuocena: 39% 

  W sumie patrząc na to bydło to jestem za aborcją.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenon 57 2 miesiące temu

  Ryszek, ty chyba niewyszkrobany do końca

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewelina 56 3 miesiące temuocena: 62% 

  To ty jesteś ofiarą pękniętego kondoma- debilku. Kto was upoważnił by kobietom zaglądać w majtki- moją dupa moja sprawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kacap 55 3 miesiące temuocena: 57% 

  Ciało pedagogiczne, że to jeszcze uczy a dyrekcja patrzy. Może na lekcjach też ku..a CH.j non stop. Proszę o zainteresowanie się tą sprawą kuratorium oświaty. Jako dowód są publiczne nagrania. Wstyd dla szkoły

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bodo 54 3 miesiące temuocena: 60% 

  Obejrzałem na spokojnie te wszystkie zdjęcia i Uff, na szczęście wszystkie ŁADNE i MĄDRE KOBIETY zostały w domach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CPUnit 53 2 miesiące temu

  Bodo, nie obrażaj mojej żony i córki. A może ty jesteś z tych, dla których najlepsza baba to własna graba?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bodzio 52 3 miesiące temuocena: 69% 

  Bodo to albo ty nie masz kobiety albo swojej też w domu w tym czasie nie znalazłeś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wald 51 3 miesiące temuocena: 66% 

  Ta pani jest nawiedzona. Niech ci wszyscy ludzie myślący niby o życiu pomyślą ile osób w takiej pandemii może się zarazić ale o tym bezmuzgi nie pomyślą bo w domu się nudzi to idę. A ta pani prowokatorka jeszcze niedawno prosząca ludzi o pieniądze na jakąś płytę chyba paździerzową wspierana przez władze powinna być upomniana i się wstydzić. O podniosło mnie - wstyd, wystarczyło posłuchać języka tej BABY i każdy NORMALNY wie co pomyśleć. Twu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenon 50 2 miesiące temu

  Masz rację Wald. Każdy NORMALNY inaczej wie co pomyśleć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ULAT 49 3 miesiące temuocena: 50% 

  WIESZ O CO CHODZI

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1234 48 3 miesiące temuocena: 37% 

  To jest dzień hańby dla Iławy. Doszło do pulicznego zgorszenia pod "czerwonym" kościołem. Sprawę można zgłaszać do: Jeżeli jesteś świadkiem profanacji lub zakłócenia Mszy Świętej:1/ udokumentuj zdarzenie nagraniem na telefonie;2/ zadzwoń natychmiast po Policję;3/ prześlij nagranie, czas zdarzenia, miejsce i swoje dane kontaktowe na (treść niezgodna z regulaminem została usunięta)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CPUnit 47 2 miesiące temu

  Do zgorszenia doszło i dochodziło na plebaniach wielu kościołów. I nic. Zamieciono to elegancko pod dywan. Co musiałoby się człowieku wydarzyć, żeby ci spadły z ócz biblijne łuski? Kościół cię dupczy fizycznie, psychicznie i finansowo a ty twierdzisz, że dochodzi do publicznego zgorszenia bo kobiety wyzywają klechów od pedofili? Przecież mówią prawdę. Gorszą klechy i czas to wreszcie powiedzieć głośno.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 46 3 miesiące temuocena: 64% 

  Wal się idioto- brawo kobiety.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1234 45 3 miesiące temuocena: 37% 

  Oczekuję reakcji władz miasta i rady miejskiej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1234 44 3 miesiące temuocena: 42% 

  Czyli do Ordo Iuris.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1234 43 3 miesiące temuocena: 11% 

  Należy dać sygnał do mecenasa Jerzego Kwaśniewskiego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ROMAN 42 3 miesiące temuocena: 45% 

  Bogu dziękujcie dzieci że wasze mamy chciały was urodzić. Jak im się dzisiaj odwdzięczacie za ich miłość?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marco 41 3 miesiące temuocena: 63% 

  Roman czuje w moczu ze Ty nie raz na swoją kobiete rękę podniosles... stad nie wspierasz ich wolności... kajdany i do grzejnika to Twoje ideologie... ooo Wielki Romek ubóstwiamy Cie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miro 40 3 miesiące temuocena: 47% 

  Żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianka 39 3 miesiące temuocena: 45% 

  Kolejny ruch należy do przedstawicieli kościoła.Naruszenie dóbr osobistych i obrażanie uczuć religijnych.Winnych ukarać.Pani Kasprowicz musi ponieść konsekwencje wulgaryzmów i czynów,w przeciwnym razie będzie przyzwolenie na chamstwo i wulgaryzmy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Praczka 38 3 miesiące temuocena: 100% 

  Do Iława: kto swoje kalesony obesra jełopie to sam niech sobie pierze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wsiok! 37 3 miesiące temuocena: 90% 

  Co to jest "kalasony"?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 36 3 miesiące temuocena: 43% 

  Ta Kasprowicz do domu kalasony prać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dobrarada 35 3 miesiące temuocena: 58% 

  Moje uczucia nie zostały obrażone, a ty jak masz problem to się wyspowiadaj!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 34 3 miesiące temuocena: 66% 

  Jak widać na zdjęciach w proteście uczestniczyły bardzo młode kobiety nie mające dzieci. Ludzie do tej pory nie można było dokonowywac aborcji, a i tak nie chciane ciąże były usuwane. Każda kobieta ma sumienie!! Tylko nie każda posiada instynkt matczyny!!Jak dla mnie wstyd za wasze zachowanie na ulicach, kobieta jak będzie chciała i tak usunie ciąże. Jestem matka dwóch córek i nigdy w życiu nie zrobiłabym czegoś takiego nawet gdyby dziecko było chore. Bycie matka to najwspanialsza rola życia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pik do ZR 33 3 miesiące temuocena: 67% 

  Gdybyś potrafił pojac kontekst to zrozumieć mógłbyś ze pisząc o tych młodych ludziach mialem na myśli ze kiedyś beda dorosle(w dalszej przyszłości) lub mogą być ofiarami zwyroli w bliższej przyszłości jako jeszcze niepełnoletnie. Naprawdę aż tak drobiazgowym byc trzeba bys to ogarna. Szanuje Twoje stanowisko choć mam inne i nie porownuje zwierząt do ludzi choć to tez zywa istota ale dla mnie plod do pewnego momentu nie jest jeszcze człowiekiem tak jak jajko nie jest kurą a ziemia nie jest płaska. Uważam że kompromis z 93r był najlepszy dla Polski tyle ze niektórych ponosi i mysla ze mogą narzucać nam prawa boskie i swoje poglądy. Nie wierze ze wszystkie przypadki abortarzu dokonują bydlaki dla których zrobic to to jak puścić pawia. To są dramatyczne decyzje zrozpaczonych ludzi, których po porodzie olewa i rzad i kapłani i pierdo...nięci kibice co tak bronią bram kościoła

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZR 32 3 miesiące temuocena: 20% 

  do Pik - ofiarami pedofili ? Dorosłe ? Ogólnie twój wpis jest pięknym przykładem, że obecna dyskusja jest tylko rzucaniem haseł - pedofil, gwałciciel, niechciana ciąża, aborcja itd. Brak jakiekolwiek refleksji. Poza tym porównujesz płód do jajka - i tu ostrzegam - nigdy, ale to nigdy nie porównuj ludzi do zwierząt. Od tego zaczęły się największe zbrodnie. Ps. jajka które jesz nie są zapłodnione - nie rozwinie się z nich kurczak.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał G. 31 3 miesiące temuocena: 85% 

  Pani Jolu. Sama napisała Pani, że ma zdrowe dzieci. Nie życzę nikomu by urodził chore dziecko, lecz nie każdego rodzica stać zarówno psychicznie jak i finansowo na tak duże poświęcenie, jakie wiąże za sobą opieka nad szczególnie chorym dzieckiem. Masz zdrowe dzieci, to się ciesz i nie decyduje jak PiS owskie kur*y za matkę i jej decyzję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pik 30 3 miesiące temuocena: 78% 

  One kiedyś beda matkami i maja prawo wpływać na swoją przyszłość. One kiedyś mogą być ofiarami gwałcicieli, pedofili i zajść w niechcianą lub chcianą ciążę obarczona drastycznymi defektami choroba lub niewyobrażalnym cierpieniem małej niewinnej istoty ktora umrze w mękach świadomie. Płód jest jednak niewykształconym człowiekiem no chyba ze według ciebie jajko jest równocześnie kurą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 29 3 miesiące temuocena: 22% 

  Oczywiście widać ze są niepełnosprawne dzieci, ale w większości są to bardzo młode kobiety. Co nie zmienia faktu ze takie zachowanie jest straszne. Te osoby myślą ze wyzwiskami zmienia ustawę i tok myślenia Kaczyńskiego. Co maja zrobić to u tak zrobią

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~5-3 28 3 miesiące temuocena: 79% 

  Droga pani, na proteście było dużo rodzin z dziećmi, pełno i niepełnosprawnymi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Limee 27 3 miesiące temuocena: 47% 

  Brawo dla protestujących!NIE dla pis i kk !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~suszak 26 3 miesiące temuocena: 45% 

  "Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży następne 1000 LAT" BRAWO MŁODZI, w Was nadzieja !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Diego 25 3 miesiące temuocena: 50% 

  Kaczyniaka na ulice wyciągnąć co on może wiedzieć o rodzinie żeby taki bałagan robił A prezydent głowę w piasku schował

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIEdlaPiS 24 3 miesiące temuocena: 61% 

  Byłam, widziałam, faktycznie było bardzo dużo osób, w taki właśnie sposób PiS roztrwonił społeczne zaufanie, dla p. Godek która nienawidzi kobiet które rodzą zdrowe dzieci.. Jak mawiał klasyk "Miałeś chamie złoty róg.."

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klop 23 3 miesiące temuocena: 50% 

  Dodali sobie prostaki jedno zero, a dzieci z marszu spać bo jesteście śmieszni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pik 22 3 miesiące temuocena: 89% 

  Więcej niż w waszym słynnym młynie na s1

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ulat 21 3 miesiące temuocena: 53% 

  Gdzie ten tysiąc?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji