REKLAMAmartex
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 czerwca 2021, 15:31 komentarzy 3

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie informuje o zaplanowanym na najbliższy piątek, 11 czerwca ćwiczeniu pod kryptonimem „NAPAD 2021", zarządzonym przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Olsztynie.

Także mieszkańców Iławy warto o tym uprzedzić, bo również w naszym mieście w związku z ćwiczeniami zostanie uruchomiona syrena alarmowa.

„NAPAD 2021" to praktyczne obronne ćwiczenie specjalistyczne. 

W jego ramach w piątek, 11 czerwca 2021 roku o godzinie 10:25 zostaną włączone syreny alarmowe zlokalizowane w:

 • - Olsztynie przy Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9;
 • - Barczewie  przy  ulicy  Lipowej  3;
 • - Iławie przy ulicy 1 Maja 14;
 • oraz:
 • - Zakładzie Karnym w Dublinach;
 • - Zakładzie Karnym w Kamińsku.

g

To będzie tylko ćwiczenie. Nie będzie potrzeby ewakuacji, czy podejmowania innych działań.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Polskiedno 3 4 dni temuocena: 78% 

  XDDDDDDDDDDDDDDD ĆWICZENIE BEZ PODEJMOWANIA DZIALAN XDDDDDDDDDDDDDDD POLSKA STAN UMYSLU

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~larum grają 2 3 dni temuocena: 100% 

  Nie wiadomo czy warto robić z tego takie wielkie larum. Syrenę można włączyć tylko na chwilę, by sprawdzić czy działa. A poza tym, gdyby naprawdę coś się działo i włączono by syreny, to i tak obywatele nie wiedzieliby co się dzieje i co należy w takiej sytuacji zrobić. Cała nasza obecna tzw. obrona cywilna i tak ogranicza się tylko do syren. Ewentualnie działających, lecz nie bardzo wiadomo przed czym ostrzegających. Ale trzeba zrobić wielką akcję, ogłosić szumne zapowiedzi, by ktoś otrzymał stosowną premię i mógł się pochwalić przed przełożonymi. A na wszelki wypadek mamy jednak i tak tylko kropidła kapelanów więziennych, policyjnych, wojskowych, pogranicznych, strażackich, szpitalnych, a nawet w izbach skarbowych. I wielu innych. A przy okazji widać jakże słuszną linię ma nasza władza -już w środę z góry przygotowuje się do piątkowego niespodziewanego napadu. Czyżby już dostała o tym cynk? Szkoda że o swych planowanych napadach nie dali wcześniej znać kryminaliści z iławskiej paki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~POLSKA GÓRĄ 1 3 dni temuocena: 50% 

  taką syrenę to trzeba przetestować czy jest sprawna. przeprowadzenie takiego testu nie można zrobić bez zapowiedzi gdyż mogło by to wywołać niepokój spowodowany faktem iż niepowiadomieni mogli by myśleć, że dzieje się coś na serio.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2211 sekundy