REKLAMALuxHair
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lipca 2021, 12:45 komentarzy 1

(Zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski.)

Happy end i niezwykłe spotkanie. 47-letni Piotr, który na początku czerwca uległ bardzo groźnemu wypadkowi na drodze krajowej nr 15, spotkał się z żołnierzem, który uratował mu życie, natychmiast udzielając fachowej pomocy.

Na samym początku ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-21 żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej uratowali życie ciężko rannemu mężczyźnie, a 16 lipca mogli wreszcie się z nim spotkać.


Chodzi o wypadek drogowy, do jakiego doszło 1 czerwca w Łąkach Bratiańskich koło Nowego Miasta Lubawskiego.  


Na poszkodowanego mężczyznę najechała wówczas laweta, która stoczyła się z posesji na drogę krajową nr 15. Wcześniej 47-latek wszedł na lawetę celem zabezpieczenia znajdującego się tam ładunku.

Mężczyzna odniósł poważne obrażenia. Do szpitala przetransportował go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a jako pierwsi pomocy udzielali żołnierze, którzy akurat przemieszczali się "piętnastką" w ramach ćwiczenia DRAGON.

- Stan zdrowia mieszkańca podpoznańskich Wronek systematycznie poprawiał się, więc Zastępca Dowódcy 12. Brygady, pułkownik Roman Brudło, postanowił zaprosić pana Piotra na spotkanie z żołnierzem, który dowodził kolumną i uratował mu życie. Była to doskonała okazja, aby już na spokojnie omówić ten dramatyczny wypadek, a także wzajemnie bliżej się poznać - relacjonują żołnierze "Błękitnej".

Teraz trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót do pełnego zdrowia pana Piotra! 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski.

Dramatyczny wypadek z 1 czerwca.


 

REKLAMApellet2
REKLAMAżuchowski

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Ja 1 ponad rok temuocena: 100% 

    To się nazywa, mieć szczęście w nieszczęściu. Powodzenia i poszkodowanemu i wszystkim tym, którzy się nim opiekowali i opiekują.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAOrzechowska
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5108 sekundy