REKLAMAOrange
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 lipca 2021, 12:22 komentarzy 5

(Fot. Archiwum własne.)

Zgodnie z planem, czyli w dniu 29 lipca, odbyła się pierwsza runda negocjacji przedstawicieli środowiska ratowników medycznych z dyrekcją Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie.

Strony, na wniosek ratowników, dyskutują o możliwościach podniesienia płac tych pracowników lokalnej służby zdrowia.

Rozmowy z ratownikami, reprezentowanymi przez 3-osobową delegację, prowadzi kierownictwo iławskiego szpitala na czele z dyrektor Iwoną Orkiszewską.

Pierwsza runda negocjacji płacowych już za nimi - spotkanie odbyło się 29 lipca w sali konferencyjnej szpitala. 

- Kolejne zostało zaplanowane na przyszły tydzień - dokładna data nie jest jeszcze ustalona - przekazał portalowi www.infoilawa.pl przedstawiciel ratowników. - Dyskusja medyków z dyrektorem prowadzona jest spokojnej atmosferze bez negatywnych emocji. Dyrektor Iwona Orkiszewska jest otwarta do prowadzenia negocjacji i merytorycznej dyskusji z ratownikami - dodaje.

Jednocześnie ratownicy przekazali:

Pragniemy poinformować, że informacje, jakie pojawiły się w mediach, dotyczące finansowania i wynagradzania naszej grupy zawodowej, zostały przekazane opinii publicznej bez naszej wiedzy. 

List, o którym mowa, ratownicy przekazali samorządom wszystkich gmin w powiecie iławskim na tydzień przed rozpoczęciem negocjacji, licząc na społeczne poparcie dla swoich postulatów. Jak w nim napisali przedstawiciele tego środowiska, obecnie ratownicy będący na kontrakcie w iławskim szpitalu mogą liczyć na stawkę 30,54 zł za godzinę pracy. Jak podkreślili, część z tych pieniędzy to dodatek ministerialny. Nie ukrywają, że będą dążyli do znacznej podwyżki swojej stawki godzinowej, a obecną uważają za niewspółmierną do nałożonej na nich odpowiedzialności.

Do tematu na www.infoilawa.pl będziemy wracać.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Znajomy,pacjenta 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Jak dla mnie Iława szpital nikt nie zasługuje na nawet grosz podwyżki, ludzie kur.. do roboty trzeba się zabrać, 2 godziny czekania pod drzwiami z osobą która po przyjęciu nagle trafiła na intensywny. Po 2 tygodniach niestety śmierć, kto tam pracuje ??? Co wy robicie z pacjentami ?? Nie wyciągać ręki bo nie zasługujecie na nic więcej co macie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ależ sensacja 4 miesiąc temuocena: 33% 

  jak przebiegają negocjacje ? otóż dyskutują o możliwościach . i pierwsza runda za nimi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~max 3 miesiąc temuocena: 67% 

  w tych 30,50 to jest 10zł dodatku ministerialnego, czyli tak naprawde orkiszewska płaci poniżające 20,50. Odpowiedzialność jak lekarza a stawka jak dla ?... juz nie wiem . Czyli po opłaceniu podatku zostaje 16złotych. Można? Negocjacje pewnie skonczą sie na 1zł podwyżki i tyle, ale walczcie i pamiętajcie ,,w kupie siła''

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ ,,w kupie siła'' 2 miesiąc temuocena: 100% 

  kiedyś nawet gadali , że kupy nikt nie ruszy , bo może być zapach nieciekawy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Medyk 1 miesiąc temuocena: 47% 

  Bez żartów Panowie. W poprzednim artykule było za dużo szczegółów, które zna tylko środowisko ratowników medycznych. Macie w załodze kreta, który próbował zabłysnąć, a Wam zaszkodził. Życzę owocnych rozmów z Dyrekcją.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4152 sekundy