REKLAMApluszak
REKLAMAUsługi koparką
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 marca 2022, 11:14 komentarzy 10
Zdjęcie z 16 marca.

Zdjęcie z 16 marca. (Fot. Info Iława.)

Rzeczywiście w poniedziałek, gdy zgodnie z ustalonym harmonogramem odbiór śmieci powinien był się odbyć, pracownicy pominęli te kosze - podał, w odpowiedzi na nasze pytania, Urząd Miasta w Iławie. Jednocześnie ratusz powołuje się na obserwacje osób zatrudnionych w firmie sprzątającej, które przekazały, że były świadkami podrzucania odpadów z okolicznych budynków. Urząd zapowiada kontrole śmieciowych deklaracji i umów.

O sprawie po raz pierwszy pisaliśmy w środę. Dzisiaj wracamy do tematu z informacjami i stanowiskiem Urzędu Miasta w Iławie. Odpowiedzi w imieniu magistratu udzieliła Julia Bartkowska - kierownik Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego.

Czy alejka łącząca ul. Sobieskiego z parkingiem przy Sądzie Rejonowym w Iławie (widoczna na załączonych zdjęciach) jest w zarządzie miasta Iławy?

Tak.

Kto (jaka firma) odpowiada za opróżnianie dwóch pojemników na odpady znajdujących się na tej alejce?

Firma OAZA Dawid Grzywiński z Prabut.

Jak często te kosze powinny być opróżniane, zgodnie z obowiązującym harmonogramem?

Umowa zakłada opróżnianie trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki). 

Z czego może wynikać fakt, że śmieci przez kilka dni przepełniały pojemniki i wysypywały się na chodnik - czy jest to niewystarczająca częstotliwość wywozu, czy może przeoczenie tego miejsca przez służby odbierające opady?

W ubiegłym tygodniu kosze były opróżnione, co zostało potwierdzone u właściciela firmy. W poniedziałek, ze względu na to, że inni pracownicy byli oddelegowani do tego zadania, zostały one pominięte. Kosze już zostały oczyszczone w środę. Niestety do koszy tych podrzucane są śmieci komunalne z okolicznych budynków, co zostało w czwartek zauważone przez pracowników firmy sprzątającej. Taka sytuacja zmusiła nas do zgłoszenia tego faktu w Związku Gmin "Czyste Środowisko" w celu przeprowadzenia kontroli w zakresie posiadania stosownych umów na odbiór odpadów, a także pojemników i deklaracji.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Link 10 3 miesiące temuocena: 75% 

  Śmieci lub zawartość całego kosza powinny trafić pod drzwi na wycieraczkę delikwenta który je podrzucił . Kolejnego chamstwa by nie popełnił po takiej akcji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 9 3 miesiące temuocena: 67% 

  Często swoje śmieci wyrzucają Panie pracujące w sklepach odzieżowych wzdłuż Wyszyńskiego. Może warto by pomyśleć nad osłonkami tak żeby większych worków nie dało się tam wrzucić .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tax 8 3 miesiące temuocena: 67% 

  Podrzucane śmieci, co to za tłumaczenie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~samiswoi 7 3 miesiące temuocena: 36% 

  Wielka mi nowina! Wrzucanie domowych i firmowych śmieci do miejskich koszy.Kto tego nie robił niech pierwszy rzuci kamieniem. hihihi ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jan 6 3 miesiące temuocena: 67% 

  Pominęli bo się nie chciało a teraz zwalają na mieszkańców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gnu 5 3 miesiące temuocena: 86% 

  No akurat tu się zgodzę z UM. Kosze są zapełniane nie tylko przez przechodzące osoby drobnymi śmieciami, lecz głównie młodzież z budowlanki, która tam przesiaduje popalając papierosy, jak i osoby pracujące/mieszkające w pobliżu, bo np. nikt przypadkowo nie chodzi po mieście z kartonem pełnym śmieci;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 4 3 miesiące temuocena: 88% 

  to sa kosze przeznaczone do wyrzucenia jakiegos podrecznego smiecia. niedopalek papierosa,husteczka do nosa,papierek po gumie do zucia itp... a te kosze na miescie zapelniane sa smieciami z prywatnych posesji. czesto i gesto sa tam wrzucane pelne worki ze smieciami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławka 3 3 miesiące temuocena: 80% 

  Wzdłuż ulicy Wyszyńskiego ten sam problem . Ciągle pełne kosze śmieci w workach z prywatnych posesji .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 2 3 miesiące temuocena: 86% 

  I tak wczes iej było pisane ...firma z zewnątrz tj z Prabut... daje to dużo do myślenia. A ponad to co innego może powiedzieć właściciel firmy??? Najlepiej inna załoga...A jak wygląda teren za Starostwem Powiatowym?? Tam dopiero jest skup butelek !!!!!a kosze pr,epelnione....Pani Bartkowska trochę obiektywizmu co do bałaganu w mieście!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~maciek 1 3 miesiące temuocena: 83% 

  Dopiero teraz się interesują? To nie powinno być prewencyjne? Co za cyrk w tym urzędzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4613 sekundy