REKLAMAżabka
REKLAMASadek

Mazury to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych regionów Polski, który od wielu lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony turystów. W związku z tym oferta ośrodków wczasowych na Mazurach jest niezwykle szeroka. Jak jednak znaleźć najlepsze miejsce do wypoczynku i jak ono może wyglądać? W poniższym tekście staramy się odpowiedzieć na to pytanie

„Mazury – cud natury” z tym hasłem zgodzi się z pewnością każdy, kto choć raz pojechał w ten piękny i tajemniczy region. Niezliczona liczba jezior, gęste, obfitujące w grzyby lasy, rzeki i strumyki, które aż się proszą, by przepłynąć je leniwie kajakiem – to tylko najpopularniejsze atrakcje, jakie oferują Mazury. Pośród jezior i lasów ukrytych jest setki, jeśli nie tysiące ośrodków wypoczynkowych. Jednym z nich jest ośrodek wczasowy na Mazurach Wiartel położony nad jeziorem Wiartel.

Domki letniskowe na Mazurach – dla kochających naturę

Czy Mazury to najbardziej dziki i niezurbanizowany region w Polsce? To zależy, o której części mówimy, bowiem jest to region niejednolity, którego olbrzymią przestrzeń zajmują jeziora. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich leżąca w środkowej części Pojezierza Mazurskiego zajmuje powierzchnię 1732 km², z czego 486 km² to jeziora. Z kolei położona w południowej części Mazur Puszcza Piska, rozciąga się na przestrzeni ponad 1000 kilometrów kwadratowych. Właśnie tam znajdują się domki letniskowe na Mazurach Wiartel, które są idealnym miejscem na wypoczynek dla wszystkich kochających przyrodę i obcowanie z nią.

Choć położony nad jeziorem i otoczony lasem, ośrodek wypoczynkowy Wiartel oferuje wszystko to, czego potrzebuje współczesny turysta, by w pełni rozkoszować się pięknem okolicznej fauny i flory, nie tracąc jednocześnie dostępu do zdobyczy cywilizacyjnych. Ośrodek ten ma w swojej ofercie drewniane domki, które pomieszczą od 1 do nawet 6 osób. Wszystkie domki letniskowe są wyposażone w łazienkę (WC, natrysk i umywalkę) oraz aneks jadalny. Ich wielkość, w zależności od ilości zakwaterowanych gości, waha się od 27 do 55 metrów kwadratowych. Dzięki temu wypoczynek jest komfortowy i przyjemny.

Ośrodek wypoczynkowy na Mazurach – restauracja jako dodatek

Ośrodek wypoczynkowy Wiartel położony jest kilka kilometrów od miasta Pisz. Oznacza to, że w razie potrzeby możemy jechać do sklepu i zrobić niezbędne zakupy. Jeżeli jednak chcemy poczuć prawdziwy smak Mazur, warto wykupić śniadania i obiadokolacje, które oferuje ośrodek wypoczynkowy Wiartel. Szef kuchni kładzie szczególny nacisk na wykorzystywanie lokalnych i sezonowych składników do przygotowywanych posiłków. A te na Mazurach są jedyne w swoim rodzaju i opowiadają burzliwą historię tego regionu.

Ośrodek wczasowy na Mazurach – dodatkowe atrakcje

Piesze wędrówki po lesie czy spływy kajakowe – to najpopularniejsze, ale nie jedyne rozrywki, jakie oferują Mazury. Ośrodek wypoczynkowy Wiartel zapewnia m.in. dostęp do plaży, wypożyczalnię sprzętu wodnego, boisko do siatkówki plażowej i sala fitness – z pewnością tego typu atrakcje ucieszą wszystkich spragnionych sportu. Wędkarze docenią z kolei pomosty przeznaczone tylko dla nich oraz pomieszczenie do smażenia ryb, gdzie będą mogli przygotować złowione ryby.

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecane
REKLAMANAJLAK
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3264 sekundy