REKLAMACatering
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2022, 12:52 komentarzy 2

(Fot. UM w Iławie.)

Jest możliwość zwiedzania otwartej w miniony poniedziałek wystawy prac malarskich "W relacji" autorstwa Agaty Topolewskiej. Artystka zaprasza grupy zorganizowane i wszystkich chętnych.

Malarską wystawę w industrialnych wnętrzach wieży ciśnień na osiedlu Podleśnym w Iławie mogą zwiedzać grupy zorganizowane ze szkół, przedszkoli i innych placówek, jak również inne osoby zainteresowane - wszyscy po wcześniejszym umówieniu się pod numerem telefonu 502 141 343.

Tematem prezentowanej wystawy jest ukazanie relacji człowieka z przestrzenią.

Jak mówi artystka:

Człowiek współistnieje z miejscem, które czasami wybiera, a czasami zastaje. Niejako wchodzi z nim w relację i następuje wzajemne współokreślanie się człowieka i miejsca, tworzy się nowa historia. 

Fascynuje mnie zarówno wybór przestrzeni, jak i stosunek różnych ludzi do danego miejsca. To, co jednych przyciąga, dla innych jest odrażające. Dużą rolę w postrzeganiu przestrzeni odgrywa zarówno charakter człowieka, jak i kontekst tego, dlaczego tam się znalazł - tak jak w obrazie "Dwie''. Leżąca kobieta i pies zostali umieszczeni w dość nieoczywistym, na pierwszy rzut oka, dziwnym miejscu wypełnionym rurami i pokrętłami. Tym miejscem jest węzeł ciepłowniczy, w którym przyjaciółka wykonywała ważny, wielogodzinny projekt. Przez to przestrzeń zyskała nowy wymiar. Stała się miejscem pracy i spotkań w gronie przyjaciół w trudnym czasie podczas pandemii. 

Fotorelację z wernisażu można zobaczyć na portalu www.infoilawa.pl w artykule dostępnym pod tym linkiem.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~tylko tyle 2 miesiąc temuocena: 100% 

    w holu spółdzielni mieszkaniowej na Podleśnym wisi jakiś portret podpisany Agata Topolewska . czy to jest ta autorka ? czy kogoś podobizna ? dla mnie KATASTROFA . już ja takiego portretu nie chcę .

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~a o co chodzi . 1 miesiąc temuocena: 100% 

    mieliśmy w Iławie nawet Luwr .

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.411 sekundy