ZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lutego 2023, 22:58
Beata Jabłońska i jej Pop-Up Art Warsztaty Artystyczne.

Beata Jabłońska i jej Pop-Up Art Warsztaty Artystyczne.

- Wierzę, że każdy może być kreatywny, obudzić w sobie dziecko i radość tworzenia. Wierzę w terapeutyczną moc sztuki i w to, że może ona być rozrywką, świetną zabawą dostępną dosłownie dla każdego! - mówi pochodząca z Jamielnika, a dzisiaj mieszkająca w Iławie Beata Jabłońska, która niedawno, po 15-letnim pobycie na Wyspach Brytyjskich, wróciła w rodzinne strony, aby tutaj założyć swoją firmę Pop-Up Art Warsztaty Artystyczne i zarażać nas pasją do tworzenia.

Na takich warsztatach wszyscy, od dzieci przez młodzież aż po osoby dorosłe i seniorów, mogą odkryć w sobie artystę, ale wydarzenia te wcale nie są adresowane wyłącznie do osób utalentowanych plastycznie.

NAJWAŻNIEJSZY JEST PROCES. SZTUKA DAJE NAM ODETCHNĄĆ

- Owszem, praktycznie zawsze powstaje coś ładnego, co uczestnicy warsztatów zabierają ze sobą na pamiątkę, ale ja uważam, że sam proces tworzenia jest znacznie ważniejszy - podkreśla Beata Jabłońska. - Pozwala uwolnić kreatywność, która drzemie w każdym z nas, wyrazić emocje. Także nawiązać nowe kontakty, bo spotykamy się w grupach. Na moich zajęciach w nieformalnej, swobodnej atmosferze eksplorujemy przeróżne malarskie techniki, inspirujemy różnymi kierunkami w sztuce i dorobkiem uznanych artystów. Po kilku tygodniach już wiem, że to podoba się uczestnikom, ale często też jest tak, że muszą oni przełamać swoją nieśmiałość, opór przed czymś nowym. Na przykład nieco opuszczamy swoją strefę komfortu, gdy malujemy w obecności innych osób, w miejscu, które jest otwarte dla wszystkich.

SZTUKA W WERSJI POP-UP. TO WARSZTATY, KTÓRE WYSKAKUJĄ TU I TAM

Tak jest na przykład w Bistro Czapla - restauracji w samym centrum Iławy, gdzie we wtorkowe wieczory spotykają się uczestnicy artystycznych warsztatów adresowanych do osób dorosłych - szczegóły nadchodzących wydarzeń znajdziecie na Facebooku Pop-Up Art Warsztatów Artystycznych

Ale Pop-Up Art - jak sugeruje sama nazwa ("pop up" to z angielskiego "wpadać, pojawiać się - często nieoczekiwanie, wyskakiwać") - oswaja różne przestrzenie. Czwartki - w Centrum Aktywności Lokalnej na ulicy Wiejskiej - będą miejscem startującego właśnie 10-tygodniowego kursu artystycznego. Warsztaty odbywały się już również w Iławskim Centrum Kultury (malowanie herbatą dla WOŚP), czy w jamielnickiej bibliotece, gdzie instruktorka chciała podzielić się swoją pasją z dziećmi z rodzinnej miejscowości. I to na pewno nie jest jej ostatnie słowo, więc bądźcie czujni! :-)

Instruktorka jest też otwarta na formy mniej oczywiste, zaskakujące. 

- Niedawno moja babcia obchodziła swoje 90. urodziny. Pod moim kierunkiem powstał wówczas niepowtarzalny prezent: obraz, który namalowali wspólnie wszyscy uczestnicy imprezy. Podobne eventy chętnie przeprowadzę także na Państwa rocznicach, jubileuszach, urodzinach... - mówi Beata Jabłońska. - Prowadzę też warsztaty w formie online, tzw. webinary. 

Artystka ma doświadczenie także w zakresie prowadzenia zajęć rozwoju osobistego. 

- Podczas takich zajęć wykorzystuję formy plastyczne do rozwijania np. umiejętności komunikacji w grupie - komentuje. - Takie zajęcia są efektywne, bo uczestnicy są rozluźnieni, pracując z narzędziami, których wielu z nich nie używało od lat dzieciństwa. 

Nowa forma nauki języka angielskiego - to kolejna propozycja Beaty Jabłońskiej.

- Mam zamiar organizować zajęcia skierowane do uczniów klas maturalnych, chociaż nie tylko, bo mogą one być pomocne dla każdego, kto chciałby nabrać więcej swobody w języku mówionym. Podczas tych zajęć uczestnicy będą tworzyć, omawiać dzieła sztuki i dawać sobie feedback w języku angielskim - zapowiada.

Aktualności na ten temat najszybciej znajdziecie na Facebooku, pod tym linkiem

Swojej działalności nie ogranicza też geograficznie. Jej bazą jest Iława, ale chętnie dojedzie też na wydarzenia w innych miejscowościach powiatu, a także do dobrze skomunikowanych z Iławą metropolii: Trójmiasta, czy Warszawy. Najlepiej zadzwoń, aby omówić swój pomysł na wyjątkową niespodziankę!

Z COVENTRY DO IŁAWY. "ANGLIA SIĘ WYCZERPAŁA; ZATĘSKNIŁAM ZA DOMEM"

Beata Jabłońska, która dzieciństwo spędziła w pobliskim Jamielniku, w rodzinne strony wróciła po 15 latach spędzonych na Wyspach Brytyjskich. Tam pracowała, studiowała, na świat przyszły jej dzieci. Znana tylko kobietom umiejętność łączenia wielu obowiązków pozwoliła jej z powodzeniem ukończyć Sztuki Piękne z Ilustracją na Uniwersytecie w Coventry, a także zdobyć uprawnienia pedagogiczne. Bogactwo technik, możliwości poznała także, gromadząc bogate doświadczenie zawodowe. Prowadziła kursy artystyczne ze studentami college'u, jako instruktor pracowała też z osadzonymi w więzieniu, seniorami, czy z młodzieżą zagrożoną tzw. wykluczeniem społecznym.

- Myślę, że te doświadczenia bardzo wiele mi dały - mówi Beata Jabłońska. - Miałam okazję współpracować z naprawdę różnymi ludźmi. Dzięki temu nauczyłam się elastyczności; nauczyłam się też, że moim zadaniem jest pokazywać różne możliwości, a każdy, w zależności od swoich potrzeb, umiejętności i wrażliwości wybierze to, co odpowiada mu najbardziej. Wiele razy na własne oczy widziałam też, że sztuka ma naprawdę terapeutyczną moc. Pomaga nam dbać o psychiczny dobrostan, poprawia samopoczucie, zapobiega wypaleniu i rozładowuje złe emocje. Dlatego tak bardzo lubię pracować z ludźmi. 

Na Wyspach zbudowała szczęśliwe życie, w pewnym momencie jednak zatęskniła za ojczyzną.

- Poczułam, że to, co mogłam osiągnąć na Wyspach, już osiągnęłam - mówi Beata Jabłońska. - Uznałam, że ten okres w moim życiu wypełnił się; zatęskniłam za rodzinnymi stronami. Zebrałam tam mnóstwo przeżyć, doświadczeń. Wszystko to chciałabym wykorzystać w moim nowym życiu, wśród swoich.  

Właśnie tutaj, w Iławie, która jest jej bardzo bliska, założyła swoją firmę "Pop-Up Art Warsztaty Artystyczne". "Nigdy nie jest za późno na nowe przeżycia", to motto, które jej przyświeca.


BEATA JABŁOŃSKA - POP-UP ART WARSZTATY ARTYSTYCZNE - SKONTAKTUJ SIĘ!

Tel. 798 852 510.
E-mail: beatajablonska@rocketmail.com.
Facebook: https://www.facebook.com/popupartwarsztatyartystyczne.
Strona internetowa: www.popupart.pl.


Pod okiem Beaty Jabłońskiej (pierwsza po prawej) każdy stworzy coś ładnego! - Ale i tak to nie efekt, a sam proces twórczy, odkrywanie swojej kreatywności są najważniejsze - mówi instruktorka. Na zdjęciu uczestnicy jednego z warsztatów, jakie poprowadziła w restauracji Bistro Czapla.

Warsztaty są tematyczne. Opanujesz określoną technikę malarską, albo bliżej poznasz styl wybranego artysty.

Uczestnicy przy pracy. - Najważniejszy jest właśnie sam proces, bo sztuka naprawdę ma terapeutyczną moc - jest przekonana Beata Jabłońska.

Takie warsztaty to okazja, aby uwolnić swoją kreatywność.

Sztuka w takiej formie może być rodzajem skutecznej terapii, remedium na wszechobecny stres...

Okrągłe urodziny, wyjątkowa rocznica? Obraz, który pod okiem Beaty Jabłońskiej mogą stworzyć uczestnicy Twojej imprezy okolicznościowej, będzie naprawdę oryginalnym, wartym zapamiętania prezentem!

Beata Jabłońska wprowadza podczas swoich zajęć nieformalną atmosferę. Ludzie się relaksują, otwierają...

Studia licencjackie (Sztuki Piękne z Ilustracją) skończyła w Coventry (i tam mieszkała przez 5 lat), natomiast pedagogiczne - w Wolverhampton. Mieszkała też w Birmingham, z kolei najlepiej wspomina Alvechurch - wieś pod Birmingham. Na tym zdjęciu jest z najbliższymi podczas ceremonii wręczenia dyplomów; teraz swoje wykształcenie, wiedzę i umiejętności chce wykorzystywać w rodzinnych stronach.

Pop-Up Art Warsztaty Artystyczne. Beata Jabłońska zaprasza do kontaktu! (fot. Agata Tecław).

Artykuł sponsorowany.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAMichał pop up
Artykuł załadowany: 0.2952 sekundy