REKLAMAKurza góra
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. organizatorzy.)

W niedzielę, 12 lutego odbyła się IV edycja biegu przełajowego „Zasuwaj”. Jego organizatorami były cztery samorządy: powiat iławski, gmina Susz, gmina miejska Iława oraz gmina wiejska Iława, przez teren których przebiegała trasa biegu.

Punktualnie o 9.00 na starcie biegu w Iławie pojawili się zawodnicy. Trasa tegorocznej edycji biegu przebiegała z Iławy do Susza, z metą przy suskim centrum sportu. Biegaczy do walki gorąco zagrzewali licznie zgromadzeni kibice, którzy byli obecni nie tylko na starcie i na mecie, ale także na trasie biegu.

Zwycięzcom puchary i drobne upominki wręczyli przedstawiciele samorządów: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z zastępcą Andrzejem Brachem, Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Iławie Gaweł Gałdziński. W rolę konferansjera wcielił się ponownie Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu Jarosław Piechotka.

Zwycięzcą biegu z czasem 01:39:51 został Adrian Przybyła. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale oraz drobne upominki, a zwycięzcy także okolicznościowe puchary. Nowością tej edycji było losowanie vouchera uprawniającego do lotu balonem podczas Fiesty Balonowej o Puchar Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, która odbędzie się we wrześniu.

Poniżej podajemy zdobywców podium wśród mężczyzn i kobiet.

Mężczyźni

  • 1. Adrian Przybyła (Iława, Run Goku Team), 01:39:51. 
  • 2. Krzysztof Kluge (Elbląg, Kluge Team), 01:54:18. 
  • 3. Mariusz Wojdyło (Brodnica, CBR BIEGA), 01:54:56.

f

Kobiety

  • 1. Daria Zaraś (Iława), 02:10:49.
  • 2. Aneta Wojas (Grudziądz, Start Team Wąbrzeźno), 02:15:58. 
  • 3. Grażyna Bulik (Iława, Iława Biega), 02:20:24.

f

Bieg ukończyło 101 osób. Wszystkim gratulujemy!

Tak udana impreza nie mogłaby się udać bez zaangażowania ludzi. W organizację biegu poza głównymi organizatorami włączyli się iławscy biegacze z Radosławem Etmańskim na czele, strażacy ochotnicy z OSP Susz, Iława oraz Ząbrowo, jak również Babięty Wielkie, Jakubowo Kisielickie i Redaki. Podziękowania należą się również osobom, które obsługiwały punkty żywieniowe na trasie biegu, w szczególności pani dyrektor Joannie Marciniak i pracownikom Szkoły Podstawowej w Ząbrowie, sołtys sołectwa Ząbrowo Beacie Nowakowskiej, wszystkim służbom i wolontariuszom, którzy pomagali przy zabezpieczeniu trasy.

Fot. Robert Jankowski, UG Iława/CSiR Susz.

IV edycja biegu „Zasuwaj” już za nami.

Ilość zdjęć 31

REKLAMAskup złomu

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.8812 sekundy