REKLAMAprofi
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lutego 2023, 10:00 komentarzy 33
Tomasz Kiejstut Dąbrowski zabiega o to, aby ekspresowa

Tomasz Kiejstut Dąbrowski zabiega o to, aby ekspresowa "piątka" pobiegła blisko Iławy. Węzeł Iława Wschód uważa za "absolutnie kluczowy z punktu widzenia strategicznego interesu miasta".

- Akcja trwa do końca lutego. Wniosek został już co prawda złożony, ale chcemy zebrać jeszcze więcej podpisów pod wariantami społecznymi W1A i W1B - mówi Tomasz Kiejstut Dąbrowski, który kontynuuje walkę o to, aby ekspresowa "piątka" pobiegła blisko Iławy, stając się dla naszego miasta obwodnicą.

Dzisiaj akcja zbierania podpisów prowadzona jest na parterze Galerii Jeziorak, obok Biedronki. Tomasza Kiejstuta Dąbrowskiego spotkacie tam od godziny 15:00 do 19:00.

Zdaniem Tomasza Kiejstuta Dąbrowskiego i innych przedstawicieli jego środowiska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna priorytetowo potraktować postulat budowy - w ramach S5 - kilkunastokilometrowej obwodnicy Iławy. Najważniejszy argument "za"? Stale rosnący ruch tranzytowy na DK16 i wizja coraz większych związanych z tym uciążliwości, które będą doskwierać iławianom. Aby budowa takiej ekspresowej obwodnicy była możliwa, S5 musiałaby pobiec blisko naszego miasta - wbrew Lubawie, która zabiega o "ekspresówkę" w tamtej części powiatu. Kolejną kwestią jest odpowiednia liczba węzłów, komunikujących Iławę z przyszłą "ekspresówką".

- Nadrzędnym celem wariantów W1A i W1B jest umożliwienie powstania węzła IŁAWA WSCHÓD, absolutnie kluczowego z punktu widzenia strategicznego interesu miasta - podaje Dąbrowski. - A jeśli komuś brak wyobraźni, niech zapyta tych, co mieszkają obok już istniejących ekspresówek - jak lokalizacje węzłów wpływają na codzienne dojazdy, ich czas i komfort podróży. To bardzo frustrująca sytuacja, mieszać tuż obok trasy szybkiego ruchu, słyszeć ten świst pędzących aut, a dostawać się do drogi kilometrami niewygodnych i czasochłonnych objazdów, przebijać się przez korki w mieście po drodze. A właśnie to chce nam zafundować GDDKiA w Iławie i okolicach. Może to wreszcie zadziała na wyobraźnię zwolenników W2 i W3? Po co nam ekspresówka bez węzłów? To jak linia kolejowa bez stacji i przystanków.

Wniosek do GDDKIA o warianty społeczne W1A i W1B został wysłany wraz z 229 podpisami poparcia mieszkańców. Docelowo Tomasz Kiejstut Dąbrowski chciałby uzyskać "wynik czterocyfrowy". "Do końca lutego będziemy stale wzmacniać siłę iławskiego głosu", zapowiada.

Warianty społeczne W1A i W1B zakładają, że S5 w pobliżu naszego miasta będzie rodzajem obwodnicy Iławy, a także uwzględnia budowę węzła Iława Wschód.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

32Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Śmigły 32 ponad rok temuocena: 60% 

  Kiedy będzie lotnisko dla dronów na Wyspie? Zanim zrobią tą drogę to Unia zdąży nam pozabierać samochody. Może w zamian będzie można sobie kupić elektrycznego drona osobowego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MarekW. 31 ponad rok temuocena: 28% 

  Pisowcom pokroju Kiejstuta dziękujemy. Nawet jeśli twierdzi że z nimi nie współpracuje to wystarczy spojrzeć jak bardzo go wspiera kolejny wielki pisowiec który stracił potok pieniędzy ratuszowych a mianowicie władca brukowca iławskiego niejaki Syn od Owiec. Niech Kiejstut nie ukrywa tego i nie wypiera się że owy pan go strasznie wspiera na swoich cenzurowanych pod każdym względem stronach. Wielki pan społecznik który uaktywnia się przeważnie przed wyborami a że takowe się zbliżają wielkimi krokami to próbuję narzucić swą wizję wycinania iławskich lasów i dzielenia ich na pół pod pretekstem dojazdu do trasy szybkiego ruchu. Panu już podziękujemy i proszę się wykazywać w swojej Ostródzie, a przepraszam zapomniałem że tam pana Kiejstuta już nie chcą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do MarkaW. 30 ponad rok temuocena: 100% 

  a na tym forum 35-tego już nie chcą .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~powyżej 35-ty ze swą wizją 29 ponad rok temuocena: 91% 

  a powyżej wszegeniusz 35-ty o godzine 04: 10 wymyślił "" Syn od Owiec """ a ślad swej twórczości zostawił wyżej po nickiem ~~MarekW.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie płacz Marku 35-ty 28 ponad rok temuocena: 90% 

  tym z Partii Obłudy dziękujemy dozgonnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bn 27 ponad rok temuocena: 95% 

  nie popłacz sie marekw

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz K. Dąbrowski 26 ponad rok temuocena: 80% 

  Mareczku. I po co tak bredzisz? Przecież każdy średniointeligentny może w kilka chwil zweryfikować na mapach, że warianty społeczne są najmniej inwazyjne dla terenów zielonych ze wszystkich dotąd proponowanych. Ja i PIS? To już najśmieszniejszy zarzut jaki można mi postawić. "Kurier" tak jak i "info" to po prostu duże lokalne media, z których korzystam kierując swój merytoryczny do bólu przekaz. "Uaktywnia się przed wyborami". Pieprzysz. Jestem aktywny cały czas, a ostatnio kandydowałem w 2014, więc nijak to się ma do tezy, że marzy mi się jakiekolwiek "koryto". Tak jest. Jestem również związany z Ostródą, dlatego tak bardzo mi zależy na powiązaniu Iławy i Ostródy najlepszą, możliwą trasą. Tyle, że ten "prywatny" wątek i tak nie ma znaczenia wobec ogromu przewag, obiektywnych przesłanek za naszymi wariantami. To wpływa ewentualnie na moje osobiste motywacje i zaangażowanie w sprawę. Czy to grzech jeśli tak czy owak bronię słusznej sprawy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 25 ponad rok temuocena: 68% 

  Panie Tomaszu bardzo dobra robota Szkoda tylko, że tak późno to wszystko jest nagłaśniane bo obawiam się, że klika lubawsko- pisowska już za garnęła rozwiązanie korzystne dla Lubawy. Jednak pomysł super I niech Pan się nie poddaje trzeba to nagłaśniać za półtorej roku pogonimy tych oszustów z pis to i może zmiana decyzji też nastąpi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz K. Dąbrowski 24 ponad rok temuocena: 69% 

  Twierdzenie, że się "podczepiłem" to już totalnie zakłamana żenada. Od 6 lat prowadzę stronę "Obwodnica dla Iławy". Na swój koszt apeluję, piszę artykuły, pisma do samorządowców. Na etapie konsultacji społecznych połączyliśmy siły z innymi działaczami. Profesjonalny wyrysy przebiegów W1A i W1B istotnie nie są mojego autorstwa, ale W1B to był mój postulat od ponad dwóch lat, któremu profesjonalista nadał odpowiedni kształt. Macie do mnie pretensje, że robię to co powinno być zasr...m obowiązkiem samorządowców?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz K. Dąbrowski 23 ponad rok temuocena: 68% 

  Moja aktywność ma ścisły związek z kalendarzem działań GDDKiA w sprawie S5, a nie kalendarzem wyborczym. Od stycznia trwają konsultacje społeczne, a inwestor przygotowuje się do STEŚ.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taki_tam 22 ponad rok temuocena: 22% 

  Kandydowałem... Więc jednak niespełniony polityk ;-) Społecznik pojawiający się głównie i mocno a propos wyborów. Takie delikatne szczegóły.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz K. Dąbrowski 21 ponad rok temuocena: 58% 

  Nie jestem już członkiem Konfederacji. Jaki ze mnie polityk? Kandydowałem 2 razy do samorządu dawno temu, ale nigdy nie pełniłem funkcji publicznych. Jestem społecznikiem, niezależnym publicystą. Drogownictwo to moja autentyczna pasja i potwierdzi to każdy kto mnie choć trochę zna. W moim zaangażowaniu w tej sprawie nie ma cienia koninkturalizmu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taki_tam 20 ponad rok temuocena: 16% 

  Pretensje mamy, że to wykorzystujesz politycznie i tyle. Warianty społeczne są słuszne, owszem, ale politykom się nie wierzy. Żadnym. Włącznie z wentylem zwanym Konfą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 19 ponad rok temuocena: 100% 

  Powiedzcie mi ino czy dalej przez Samborowo będą sypać TIRy; zatem jak ominiecie tę wioskę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ostróda 18 ponad rok temuocena: 100% 

  Przez samborowko. Ale tiry z Iławy i tak będą walić przez samborowko jak będzie wariant zielony

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rudzieniczańin 17 ponad rok temuocena: 38% 

  Wypierdzielaj pan mi z tym wariatem społecznym. Jakim prawem se pan uzurpujesz prawo o decydowaniu o mojej ziemi? Jakim prawem pan chcesz decydować o moim życiu? Sobie pan wyrysuj droge ekspresową 100m od swoje domu! Wypad do przedszkola!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 16 ponad rok temuocena: 70% 

  Całą Iławę zakrzyczysz? Nie sądzę. To, że jakiś D. sobie robi na propozycji mieszkańców politykę to nie znaczy, że to nie jest nasz wariant - mieszkańców.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyz 15 ponad rok temuocena: 26% 

  Dla Iławy najkorzystniejszy jest wariant tzw. zielony i czerwony. Niech Lubawiacy biorą sobie zieloną wersję. My w Iławie i tak mamy blisko do węzłów. Może jeden dodatkowy i tyle. Dąbrowski ożywił się przed wyborami. A może ta dyskusja nie ma już sensu bo wariant już od dawna jest wybrany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KoKoN 14 ponad rok temuocena: 81% 

  Nie, nie są to optymalne warianty. I nie mamy blisko do tych węzłów tylko spowoduje to dodatkowe korkowanie miasta. Fakt, że pan D. się nagle ożywiał jak zawsze przed wyborami i jedzie na plecach wariantu społecznego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 13 ponad rok temuocena: 0% 

  stacja paliw przy Ziemowita to przecież Orlenu, nie jakiegoś ryja bogatego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan Józef 12 ponad rok temu

  Właściciel stacji na Ziemowita i w Rudzienicach: "Petro-Bis" W. Myśliński, D. Myśliński Spółka Jawna, dane publiczne. Nawet na stronie Orlenu w zakładce eparagon na stacjach franczyzowych są dane

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan Jóżef 11 ponad rok temuocena: 100% 

  To stacja działająca na zasadzie franczyzy, Prowadzi ją Pan M. Ta w Rudzienicach to też rzekomo Orlen. Ale jeden właściciel.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan Józef 10 ponad rok temuocena: 49% 

  W1a i W1b śmiechu warte. To trasa tranzytowa, a nie obwodnica. Powinna jak w najmniej inwazyjnie przebiegać przez nasz powiat jak najmniej dzieląc miejscowości, działki i uprzykrzać życie ludziom (hałas, smród). Mówi wam coś słowo ekspresowa? Taką na pewno nie jest droga o przebiegu paraboli. GDDKiA zaproponowała fajny wariant W1, w którym funkcję węzła Iława wschód pełni węzeł Franciszkowo. Po co na siłę robić węzeł Iława wschód i wyginać trasę do 16stki powtarzając błędy przeszłości? Wystarczy spojrzeć gdzie są zbierane podpisy i już wiadomo.(...).

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz K. Dąbrowski 9 ponad rok temuocena: 70% 

  Iława Wschód nie jest na siłę. To w istocie najważniejszy węzeł dla miasta, które jest położone na zachodnich krańcach regionu. Geografia determinuje, że Iława ma najwięcej powiązań na wschodzie: Olsztyn, Elbląg a także po S7 Warszawa i Gdańsk. Ekspresówki to nie są trasy eksterytorialne. Kiedy po drodze trafiają na odpowiednio duże miasta stają się ich obwodnicami (patrz Olsztyn). Półkolisty kształt jest uzasadniony, bo pozwala powiązywać z trasą ekspresową całą sieć lokalnych dróg, których duże miasta są naturalnymi hubami. Nie ma to negatywnego wplywu na funkcję tranzytową, która jest spełniona w każdym wariancie. To właśnie warianty społeczne najmniej tną pola i wsie, bo przytulają się do istniejącej linii kolejowej i drogi krajowej, wykorzystują już istniejace "rozcięcie". A Franciszkowo jest po prostu o wiele za daleko na pierwszy wschodni węzeł dla Iławy. Byłby trzy razy dalej od tego na przecięciu drogą lubawski. To by spowodowało ogromną presję ruchu lokalnego na południe.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~GD 8 ponad rok temuocena: 63% 

  Żeby chcieć sieć dróg szybkiego ruchu jak najdalej od miasta bez jakiegokolwiek wstępu na nie, to na prawdę trzeba mieć niewielkie horyzonty. Regiony pominięte w sieciach transportowych to regiony umierające. Przypominam, że Iława i tak obecnie jest dziurą, która jest tak daleko od każdego dużego miasta, jak tylko się da. Olsztyn, Grudziądz, Elbląg, Toruń. NIGDZIE nie mamy blisko i jeszcze bardziej się ten efekt nasila, gdy wszędzie trzeba się dotoczyć jeżdżąc DK. Ja już na szczęście się stąd wyprowadziłem i obecnie tylko wpadam od czasu do czasu odwiedzić rodzinę, ale współczuję mieszkańcom, jeśli ludzie z takimi perspektywami (a raczej ich brakiem) będą przyczyniać się do dalszej zapaści regionu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 7 ponad rok temuocena: 61% 

  To nie jest na siłę, ale naturalne udrożnienie ciągów komunikacyjnych. I żadne śmiechu warte. Przypomnę, że obecnie DK16 idzie środkiem miasta także cały tranzyt uprzykrza hałasem i smrodem życie w Iławie. I właśnie wariant W1a i W1b jest idealny dla nas jako propozycja społeczna. Robienie manipulacji pt. biznes sobie robi jest co najmniej słaby i żenujący. To, że politycy próbują sobie robić głosy na wariancie społecznym to już inna sprawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Korek 6 ponad rok temuocena: 52% 

  Dokładnie jak pan pisze, Panie Józefie. Ta droga - ekspresowa - nie jest rozwiązaniem bolączek braku obwodnicy w Iławie. A tu się próbuje ją do tego sprowadzić...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 5 ponad rok temuocena: 42% 

  Idzta z tą drogą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawiak 4 ponad rok temuocena: 83% 

  Ok , popieram, a póki co serdeczne*podziękowania* dla ekipy , która wykopała dziurę (o sorry , rondo ) na obwodnicy przy cmentarzu. Czekacie , aż ktoś na waszym bajzlu zniszczy sobie samochód ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vc 3 ponad rok temuocena: 90% 

  już ciężarówka tam wpadła tydzień temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vc 2 ponad rok temuocena: 83% 

  już ciężarówka tam wpadła tydzień temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vc 1 ponad rok temuocena: 83% 

  już ciężarówka tam wpadła tydzień temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3795 sekundy