REKLAMAzoomi
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 marca 2023, 10:22 komentarzy 4

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Piesza trafiła do szpitala z obrażeniami ciała, kierującemu zatrzymano prawo jazdy - to finał wypadku, do jakiego doszło wczoraj (28 lutego) na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Piastowskiej w Suszu.

Jak ustalili pracujący na miejscu tego zdarzenia funkcjonariusze, 64-latek kierujący toyotą, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do potrącenia pieszej. 

- Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala - informuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Kierującemu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Policja przypomina!

Aby zmniejszyć ryzyko wypadku, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża. 

Kierującemu pojazdem zabrania się w szczególności:

 • wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
 • omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

f

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ewa 4 ponad rok temuocena: 44% 

  Wielu kierowców przyzwyczilo się do jeżdżenia przemocowego przez wiele lat, nie ustępując pierwszeństwa pieszym a teraz nareszcie przepisy się zmieniły na wymuszające poszanowanie pieszego i kulturę jazdy ale zanim wszyscy się tego nauczą i zastosują w praktyce, to takie skutki tragiczne niestety, piesi zachowujcie nadal i to zwiększoną ostrożność na przejściach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blackie 3 ponad rok temuocena: 79% 

  Ten przepis to bubel, bo pieszym włączył się tryb nieśmiertelności. Pomimo pierwszeństwa wynikającego z przepisu trzeba jeszcze kierować się zdrowym rozsądkiem, bo jakie pieszy ma szanse w zderzeniu z samochodem? Często obserwuję, że to właśnie pieszym bardziej brakuje tej kultury. Nie wchodzą a wręcz dokonują wtargnięcia na pasy bez patrzenia czy coś jedzie czy nie. Kierowca musi zachować najwyższą ostrożność, bo w przypadku potrącenia cała wina jest zrzucana automatycznie na niego. A pieszy co? hulaj dusza. Wchodzenie na pasy bez patrzenia, często z telefonem w ręku. A najlepsze, i to głównie kobiety - ustaną przy samym przejściu i gadają. Samochody się zatrzymują, ruch zablokowany i ci taka jedna z drugą albo wejdą w końcu na przejście albo odejdą albo dalej stoją i bądź mądry kierowco co taka ma w głowie za pomysł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka 2 ponad rok temuocena: 25% 

  Pieszy jak i kierowca ma jakieś prawa Ale akurat na tym przejściu kierowcą często się bardzo śpieszy z jednej strony sznur zatrzymanych samochodów a z drugiej przejeżdżają i przejeżdżają zwłaszcza kobiety bardzo rzadko zatrzymują się na przejściach. Doświadczyłam nieraz takiej sytuacji. Może czas posiedzieć przed monitorem i popatrzeć jak sie zachowują piesi i kierowcy w każdym mieście. Kamer wszędzie pełno tylko pytanie czy działają?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hmm 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Czy to się nie wydarzyło na ulicy Słowiańskiej ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6799 sekundy