REKLAMAMOS
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 marca 2023, 15:11 komentarzy 2

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Mandatem karnym ukarany został 30-latek, który wezwał policjantów, grożąc, że ma zamiar skoczyć pod samochód. Okazało się, że tak naprawdę mężczyzna... nie miał ochoty dalej iść piechotą do domu i miał nadzieję, że policjanci go podwiozą.

Do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił we wtorek (07.03.2023 r.) kilka minut po północy mężczyzna, który oświadczył, że właśnie idzie środkiem drogi na trasie Iława – Złotowo i jest nietrzeźwy. 

- Po krótkiej rozmowie z policjantami mężczyzna rozłączył się - relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Po chwili zadzwonił ponownie i tym razem oświadczył, że skoczy pod TIR-a i zrobi to celowo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali szukać mężczyzny i ujawnili 30-latka na jednej z dróg w gminie Lubawa. 

Jak się okazało, mężczyźnie tak naprawdę... nie chciało się wracać do domu pieszo i dlatego zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Mieszkaniec gminy Lubawa za bezpodstawne wezwanie policji został ukarany mandatem. 


Pamiętajmy!

Na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych - zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń - sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1 500 złotych.

Takie zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci zawsze reagują na każde zawiadomienie, więc reagują również na te fałszywe. Wzywając policję bezpodstawnie, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol policji nie dotrze.KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Jasio 2 2 miesiące temu

    To nie był mieszkaniec gminy Lubawa

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Link 1 2 miesiące temuocena: 100% 

    Kara powinna być nie do 1500 tylko od 1500 może by się kretynowi odechciało szlajania nocą.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.4438 sekundy