REKLAMAAldortax
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 marca 2023, 10:16 komentarzy 5

(Fot. WITD w Olsztynie.)

Zatrzymane dowody rejestracyjne ciężarówki i naczepy oraz zakaz dalszej jazdy - to tylko część z konsekwencji wyciągniętych wobec przewoźnika, którego pojazd miał oponę zużytą do tego stopnia, że widoczny był już stalowy kord.

Według funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego opona w takim stanie może w każdej chwili "wystrzelić" podczas jazdy, doprowadzając do wypadku.

4 marca na drodze krajowej nr 15 inspektorzy z Oddziału Terenowego z Iławy zatrzymali do kontroli pojazd członowy wykonujący międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Niderlandów do Litwy, należący do litewskiego przewoźnika. 

W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdów inspektorzy ujawnili niebezpieczną usterkę w naczepie oraz poważną w ciągniku samochodowym. 

- Opona w naczepie po lewej stronie na drugiej osi miała znacznie zużyty bieżnik - do tego stopnia, że widoczny był już stalowy kord. Opona w takim stanie mogła w każdej chwili „wystrzelić” podczas jazdy i doprowadzić do wypadku drogowego. Natomiast w ciągniku samochodowym szyba czołowa była pęknięta w polu widzenia kierowcy - wymieniają uchybienia inspektorzy.

Z powodu stwierdzonych nieprawidłowości inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika siodłowego i naczepy ciężarowej oraz wydali zakaz dalszej jazdy z miejsca kontroli. 


Wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowania wyjaśniające. Przedsiębiorcy grozi kara pieniężna w wysokości 2 000 złotych, którą zabezpieczono w formie kaucji.


WITD w Olsztynie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~BRUTALNA EKONOMIA 5 11 miesięcy temuocena: 75% 

  Więcej obciążeń finansowych i wymogów a efekty są widoczne w oszczędnościach na wszystkim i za wszelką cenę.Gdyby finanse pozwoliły to nowe opony by były.Zwróćcie uwagę na to ile jest pustych lokali w Iławie, dlaczego firmy z wieloletnim doświadczeniem bankrutują.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Axel Taxi iława 4 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Dobrze ze go zatrzymali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 3 11 miesięcy temuocena: 71% 

  Dobrze to mało powiedziane.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Inna 2 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Wszystkie psełdo Ciężarowe wywrotki koparki itp do kontroli i uprawnienia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abc 1 11 miesięcy temuocena: 77% 

  Więcej takich kontroli w regionie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3856 sekundy