REKLAMAfredom
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 marca 2023, 09:20 komentarzy 2

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Kolejnych troje poszukiwanych odsiaduje już zasądzone kary pozbawienia wolności. Mężczyzn znaleźli policjanci, a kobieta... sama zadzwoniła do mundurowych, aby im przypomnieć, że jest poszukiwana.

Jednym z wielu zadań policjantów w codziennej służbie jest ustalanie miejsca przebywania i zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Niektórzy poświęcają wiele energii, by skutecznie ukryć się przed funkcjonariuszami, natomiast inni... sami dzwonią do policjantów, mówiąc, że są poszukiwani.

Tak właśnie zrobiła 36-letnia mieszkanka gminy Susz. Kobieta oświadczyła, że potrzebuje policji, dodając, że jest poszukiwana, po czym się rozłączyła. Funkcjonariusze pojechali do zgłaszającej i po wylegitymowaniu jej oraz sprawdzeniu danych w systemach potwierdzili jej słowa. Okazało się, że 36-latka poszukiwana jest przez sąd do osadzenia w zakładzie karnym za bezpodstawne wzywanie policji. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i przetransportowali ją do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 14 dni.

Kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali również na terenie gminy Susz. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego podczas czynności służbowych ustalili miejsce przebywania 27-latka, który uchylał się od wykonania kary pozbawienia wolności. Okazało się, że tym razem mieszkaniec gminy Susz był w domu. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi 242 dni za kradzieże z włamaniami.

Tymczasem w Lubawie funkcjonariusze zatrzymali 36-latka, poszukiwanego na postawie zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzeniu w zakładzie karnym. Policjanci przetransportowali mieszkańca Lubawy do zakładu karnego, gdzie odbędzie on karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i 3 miesięcy. To kara, jaką poniesie za znieważenie funkcjonariuszy oraz uszkodzenie ciała.

Na podstawie informacji KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Iława 2 ponad rok temu

    Ulat

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 1 ponad rok temuocena: 100% 

    W domu zimno, to trzeba zadzwonić. Przyjadą zawiozą do ciepłego no i jeszcze spać i jeść dadzą a wszystko to za Nasze pieniądze :/

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4924 sekundy