REKLAMAfredom
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 marca 2023, 10:33 komentarzy 9

(Fot. materiały prasowe.)

Po dramatycznej interwencji podjętej na dworcu PKP Iława Główna funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uczulają: Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pamiętaj: jeśli potrzebujesz pomocy, masz depresję lub złe myśli, nie jesteś sam!

Czujność funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Iławie zapobiegła tragedii na iławskim dworcu. Po peronie nr 3 spacerowała tutaj samotna, dziwnie się zachowująca kobieta. Jej zachowanie wskazywało na chęć targnięcia się na swoje życie.

Widząc tę sytuację, funkcjonariusze SOK natychmiast ruszyli w kierunku młodej kobiety.

- Mundurowi zajęli 30-latkę rozmową - relacjonuje Komenda Główna SOK. - Wyglądała ona na osobę mocno załamaną. Zapłakana kobieta cały czas twierdziła, że leczy się psychiatrycznie i chce popełnić samobójstwo, najlepiej rzucając się pod pociąg, gdyż nie ma dla kogo żyć i gdzie się podziać. 

Funkcjonariusze SOK przeprowadzili kobietę w bezpieczne miejsce, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe.

Podczas rozmowy z lekarzem kobieta cały czas potwierdzała, że chce targnąć się na własne życie. Ze względu na stan psychiczny funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali kobietę załodze karetki pogotowia, a następnie została ona przewiedziona do Powiatowego Szpitala w Iławie.


Gdyby nie funkcjonariusze SOK, cała sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie. Ich szybka i przede wszystkim profesjonalna reakcja prawdopodobnie uratowała życie 30-letniej kobiecie.


Po tej dramatycznej interwencji z 12 lutego SOK apeluje i uczula:

Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom! Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, masz depresję lub złe myśli, nie jesteś sam! Tutaj uzyskasz pomoc - Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Poradnia Zdrowia Psychicznego (psycholog, psychiatra) - telefon zaufania: 116 123.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~xyz 9 ponad rok temuocena: 100% 

  Dobrze, że zareagowali. Brawo dla tych panów za czujność. A ten portal to już nie ma o czym pisać, skoro ,,wyciąga" zdażenia z ubiegłego miesiąca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata 8 ponad rok temuocena: 65% 

  Moim zdaniem jak ktoś naprawdę chce popełnić samobójstwo to idzie po cichu w miejsce, gdzie nikt go nie znajdzie i nie mówiąc nikomu o swoich zamiarach, zrobi to. Kto mówi, że idzie się zabić, ten tak naprawdę nie chce tego zrobić, to jest jego wołanie o pomoc. Jak znajdzie pomoc, będzie żył. Jeżeli nikt mu nie pomoże, w końcu to zrobi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~smutne 7 ponad rok temuocena: 67% 

  moim zdaniem nie wiemy jednak co się w głowie dzieje ........

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomaz 6 ponad rok temuocena: 46% 

  Myślę że jak chciała już to zrobić to i tak zrobi, wątpię żeby ktoś jej pomógł.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Davidek76 5 ponad rok temuocena: 36% 

  Podobno ileś procent niedoszłych samobójców dopnie swego jak nie teraz, to później, że niby dążą do tego mimo wszystko, a osoby je ratujące tylko odwlekają to w czasie. (zasłyszane od strażaków). Myśli samobójcze są może tym spowodowane, że w tych trudnych chwilach te osoby nie mają oparcia i pomocy, są zamknięci w sobie i nie chcą rozmawiać o tym co ich dręczy, po prostu nie widzą wyjścia z tej sytuacji w jakiej się znajduja. Jesteśmy zabiegani, mamy swoje problemy i trudno jest dostrzec takie skłonności u tych osób. Żeby to zauważyć, to trzeba porozmawiać z tą osobą, nie zawsze to widać po zachowaniu. W tym przypadku, to być może w ostatniej chwili funkcjonariusze zauważyli, że jej zachowanie wskazuje na skłonności samobójcze, ale wcześniej w domu czy wśród znajomych ta osoba mogła takich sygnałów nie dawać. Ale mimo tego, czy to później zrobi czy też nie, to i tak powinniśmy reagować i pomagać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Davidek76 4 ponad rok temuocena: 63% 

  "Po dramatycznej interwencji podjętej..."Dlaczego w artykule jest napisane, że po dramatycznej interwencji, skoro wszystko zakończyło się bardzo dobrze i ani przez chwilę Pani nie uczyniła tego o czym myślała i funkcjonariusze też nie popełnili błędu?Gdzie tu jest dramat, oprócz tego, że kobieta miała problem zdrowotny?To jest bardzo dobrze przeprowadzona interwencja i brawa dla tych funkcjonariuszy.Dramatycznie to ta sytuacja mogłaby się skończyć, gdyby nikt w odpowiedmim czasie by nie zareagował.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~D. 3 ponad rok temuocena: 66% 

  Szczerze współczuję Pani i z całego serca życzę powrotu do zdrowia, odzyskania równowagi i dużo miłości...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mechanik 2 ponad rok temuocena: 56% 

  I ja współczuję wielki szacunek dla służb brawo Oby jej się udało...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 1 ponad rok temuocena: 35% 

  Jestem ciekaw co za idiota śmie jeszcze dać kciuka w dół w głowie się nie mieści brak słów co za bydło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3733 sekundy