REKLAMADawid Kopaczewski 2
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 marca 2023, 10:55

(Fot. KPP w Iławie.)

W czwartek (9 marca) w Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie oficer prasowa jednostki policji st. asp. Joanna Kwiatkowska spotkała się z członkami Iławskiego Stowarzyszenia Niesłyszących „Jeziorak”.  

Projekt przetłumaczenia na język migowy książeczki przygotowanej w ramach edukacyjnej akcji policji nad nazwą "Profilaktyka smyka" - to jeden z wymiernych rezultatów tego spotkania.

Spotkanie stało się też okazją do zachęcenia członków stowarzyszenia, aby korzystali z Mapy Zagrożeń dla Bezpieczeństwa, internetowego narzędzia komunikacji z policją. Przedstawicielka iławskiej policji omówiła też z osobami niesłyszącymi zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu zarówno jako pieszy, jak i jako rowerzysta.

Apelowała też o korzystanie z elementów odblaskowych. Wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, że o zmroku pieszy z elementem odblaskowym widoczny jest nawet z odległości 150 m, natomiast bez odblasku - zaledwie z 30-40 m. 

- Dlatego wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki informacyjne i odblaski, żeby być jeszcze bezpieczniejszym - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Jak dodaje: Każde takie spotkanie wywołuje wiele refleksji i dyskusji, dlatego wszyscy wspólnie stwierdzili, że aby dotrzeć z „Profilaktyką smyka” do większego grona osób niesłyszących należy książeczkę z historyjkami przetłumaczyć na język migowy, co zostanie uczynione w najbliższym czasie.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAogłoszenie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4868 sekundy