REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 marca 2023, 10:46

(Fot. archiwum organizatora.)

Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne, święto św. Patryka, patrona Irlandii, obchodzimy także w Iławie. To za sprawą żeglarskiego wydarzenia, już od kilku lat organizowanego w iławskim porcie.

17 marca (w piątek) w Porcie Śródlądowym odbędzie się koncert szantowy w ramach Dnia św. Patryka. To irlandzkie święto już na stałe trafiło do kalendarza żeglarskich wydarzeń nie tylko w Irlandii, ale także na świecie. 

Na kameralnej portowej scenie wystąpi Wodny Duet Szantowy. To 2/5 składu Wodnego Patrolu, zespołu doskonale znanego żeglarskiej publiczności. Wodny Duet Szantowy – bo taką spontaniczną nazwę zaproponowali artyści – wykona tradycyjne pieśni żeglarskie oraz tzw. piosenki szuwarowo – bagienne, nie zabraknie też irlandzkich akcentów muzycznych. Organizator zachęca wszystkich uczestników do założenia zielonych elementów garderoby. Noszenie takich ubrań to jedna z najważniejszych tradycji obchodów Dnia Świętego Patryka. 


Wstęp na koncert jest wolny, a ilość miejsc ograniczona.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5139 sekundy