REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 marca 2023, 12:24 komentarzy 2
Na zdjęciu kolizja 48-latka w Stradomnie (gmina Iława).

Na zdjęciu kolizja 48-latka w Stradomnie (gmina Iława).

W miniony weekend (10-12 marca) na drogach powiatu iławskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, za to kolizji nie brakowało! W tych dniach na lokalnych drogach odnotowano aż 10 takich zdarzeń. Ponadto policjanci w trakcie prowadzonych kontroli drogowych ujawnili i wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących.

Już w piątek (10 marca), kilka minut po godzinie 9:00, 27-latka kierująca volkswagenem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzyła w przepust drogowy.

Tymczasem w gminie Kisielice 44-latek kierujący seatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg, co doprowadziło do tego, że jadący prawidłowo z naprzeciwka pojazd musiał zjechać z jezdni i wjechał do rowu, aby uniknąć zderzenia.

Natomiast w gminie Susz 81-latek kierujący toyotą nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w drzewo, wywracając pojazd.

Do kolejnej kolizji doszło w gminie Iława. Tutaj 37-latka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do pobliskiego rowu.

Tymczasem w Stradomnie 48-latek kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zjechał do przydrożnego rowu.

Natomiast w Iławie 19-latka kierująca fiatem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, wpadła w poślizg i uderzyła w znak drogowy.

Kolejny kierujący został zatrzymany po tym, jak policjanci zauważyli, że volkswagen ma problem z utrzymaniem się na jednym pasie jezdni. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę, sprawdzili go w policyjnych systemach oraz skontrolowali, czy nie prowadził pojazdu pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Wstępne badanie wskazało, że 23-latek kierował volkswagenem, będąc pod wpływem środków odurzających. W związku z powyższym od mężczyzny została pobrana krew do badania. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy.

W sobotę (11 marca) w gminie Iława po zgłoszeniu przez świadka policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem. Okazało się, że 45-latek kierując oplem, stracił panowanie nad pojazdem, w następstwie czego wjechał do rowu. Badanie alkomatem pokazało, co było przyczyną takiego zachowania mężczyzny. Mieszkaniec Kisielic kierował samochodem, mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi.

Tymczasem w Zalewie policjanci zatrzymali kierującego renaultem. W trakcie czynności okazało się, że 40-latek kierował samochodem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Natomiast w Złotowie podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali kierującą volvo. Kobieta w terenie zabudowanym jechała samochodem z prędkością 113 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości została ukarana mandatem w wysokości 2 000 złotych, a jej konto powiększyło się o 14 punktów karnych. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latce.

Z kolei w niedzielę (12 marca) podczas działań wojewódzkich „Alkohol i narkotyki” policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy z nich został ujawniony w gminie Zalewo. Wtedy to policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili go w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 24-latek kierował samochodem, mając 0,32 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W Lubawie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującą fordem. W tym przypadku policjanci ustalili, że 30-latka kierowała samochodem, mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkance Lubawy prawo jazdy.

Kolejnego kierującego fordem policjanci legitymowali w gminie Iława. Okazało się, że mężczyzna również kierował samochodem pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że 60-latek jechał fordem, mając prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

Tymczasem w gminie Susz policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 31-latek kierował jednośladem, mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w gminie Iława. W tym przypadku policjanci ustalili, że 48-latek kierował jednośladem, mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~. 2 11 miesięcy temuocena: 71% 

    Większość za kółkiem jest pijanych a 100% jedzie szybciej niż trzeba

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~ji 1 11 miesięcy temuocena: 14% 

    Gdzie kupili alkohol?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.433 sekundy