REKLAMAmodera2
REKLAMAPatrz

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

"Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1 500 złotych" – i właśnie z takiego artykułu przed sądem w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się dwóch mieszkańców powiatu iławskiego. Mężczyźni jeździli samochodami pomimo braku uprawnień, a policji przedstawili... dość zaskakujące usprawiedliwienia.

W poniedziałek (13.03.2023 r.) funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mikrosamochodem. Mężczyzna został wylegitymowany, sprawdzony w policyjnych systemach oraz funkcjonariusze skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że... 56-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. Był bardzo zdziwiony, że musi mieć prawo jazdy, gdyż, jak twierdził, sprzedawca oświadczył mu, że może jeździć mikrosamochodem na dowód.

Kolejny kierujący został zatrzymany we wtorek (14 marca), kilka minut po północy w Sampławie. Jak ustalili funkcjonariusze, 26-latek również nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Ten mężczyzna tłumaczył policjantom, że jest w trakcie robienia kursu prawa jazdy i właśnie jechał na stację benzynową, aby zatankować renaulta, którym... chciał poćwiczyć jazdę samochodem.


Obaj mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. 


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

<script type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=M1ZCLDVOUTgsMA=="></script>

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4869 sekundy