REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 marca 2023, 09:14 komentarzy 3

(Fot. materiały prasowe.)

Wyszedł z więzienia i znowu zaczął stosować wobec swojej żony przemoc. Po ostatniej awanturze 49-letni mieszkaniec gminy Zalewo trafił z powrotem za kratki - na razie w ramach tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna ten już odsiadywał wyrok pozbawienia wolności za znęcanie się nad żoną. W jego przypadku resocjalizacja okazała się jednak nieskuteczna.

Dyżurny iławskiej policji w ostatni piątek (17 marca) otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie gminy Zalewo. 

- Zgłaszająca dodała, że mężczyzna jest pijany i pobił swoją żonę. Oświadczyła, że kobieta jest ranna - relacjonuje dramatyczne zajście st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Policjanci ustalili, że 49-latek, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczyna awantury domowe ze swoją żoną; od dłuższego czasu wyzywa ją, poniża, szarpie, a także bije po całym ciele. Funkcjonariusze  zatrzymali agresywnego 49-latka i osadzili w policyjnej celi.

Okazało się, że za to przestępstwo 49-latek odbywał już karę pozbawienia wolności. W związku z powyższym po przyjęciu zawiadomienia o znęcaniu się oraz przesłuchaniu świadków mieszkaniec gminy Zalewo usłyszał zarzut. A Sąd Rejonowy w Iławie zastosował wobec 49-latka tymczasowy areszt - mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą, dokonane w warunkach tzw. recydywy, przewiduje karę nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

http://www.niebieskalinia.info/

Na podstawie: KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Napewno to on 3 ponad rok temu

  To stary Ulat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~krzysiek 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Dawniej nie było resocjalizacji wystarczyło że milicjant miał w ręku psychologa gumowego i gdy go użył to taka menda pamiętała dłużej jak dzisiaj odsiadkę w zakładzie karnym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 1 ponad rok temu

  Szkoda komentarza na śmiecia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5775 sekundy