REKLAMAMartex2
REKLAMAPatrz

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

"Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1 500 złotych" – właśnie z takiego artykułu przed sądem w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się dwóch mieszkańców powiatu iławskiego. Mężczyźni jeździli pojazdami mechanicznymi pomimo braku uprawnień.

W poniedziałek (20 marca) w Suszu policjanci podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli kierującego audi. Mężczyzna ten w terenie zabudowanym jechał z prędkością 75 km/h. Funkcjonariusze wylegitymowali kierującego oraz sprawdzili go w policyjnych systemach. Okazało się, że 38-latek dodatkowo kierował samochodem, nie mając do tego uprawnień.

Także w Suszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Mężczyzna ten używał podczas jazdy telefonu komórkowego. W trakcie czynności okazało się, że lista jego przewinień jest zdecydowanie dłuższa. Policjanci ustalili, że 17-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a motorower, którym się poruszał, nie ma wstecznego lewego lusterka.


Obaj mężczyźni ze swojego zachowania w najbliższym czasie będą  tłumaczyć się przed sądem.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
Artykuł załadowany: 0.4067 sekundy