REKLAMAfredom
REKLAMAAldortax
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 kwietnia 2023, 19:09

(Fot. Archiwum własne.)

Do aż 10 zdarzeń doszło na lokalnych drogach w trakcie minionego świątecznego weekendu. Na szczęście, wszystkie okazały się kolizjami, w których nikt poważnie nie ucierpiał.

Jedna z kolizji pokazuje, jak niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie...

Autem, które uległo wypadkowi, o którym mowa, podróżowała 4-osobowa rodzina, w tym dwoje małych dzieci. BMW, którym jechali, w Wielką Sobotę (8 kwietnia), po godzinie 11:00 rozbiło się na drodze krajowej nr 16 w Lasecznie. Jak się jednak okazało, kierujący BMW nie był sprawcą, nie był też jedynym uczestnikiem tego zdarzenia... 

- Na miejscu okazało się, że kierujący BMW rozpoczął manewr wyprzedzania autobusu. W tym samym momencie kierujący autobusem nie upewnił się co do możliwości wyprzedzania i również rozpoczął taki manewr, czym doprowadził do zderzenia bocznego pojazdów, na skutek którego kierujący samochodem BMW stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do pobliskiego rowu, po czym wywrócił pojazd - wyjaśnia st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 50-latek kierujący autobusem został ukarany mandatem.


Pamiętajmy o tym, że manewr wyprzedzania zawsze wymaga od kierującego zachowania szczególnej ostrożności!


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum własne.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4325 sekundy