REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 kwietnia 2023, 14:02 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

Mężczyznę w wieku 66 lat znaleziono martwego w centrum Iławy, przy placu budowy na ulicy Jagiellończyka. Przyczyna i okoliczności tragedii są teraz badane w ramach postępowania prowadzonego w Prokuraturze Rejonowej w Iławie.

St. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie, podała nam, że zgłoszenie w tej sprawie policja otrzymała nocą z 10 na 11 kwietnia; potwierdziła też, że ciało mężczyzny znaleziono na chodniku przy budynku na ulicy Jagiellończyka 5 w Iławie. (Na krawężniku w tej okolicy widoczne są ślady krwi).

- Interweniował także zespół karetki pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny - relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska. - Posiadał on obrażenia głowy; ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok - dodaje policjantka. - Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonując oględziny i zabezpieczając dokumentację fotograficzną. Teraz funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Służbom jest znana tożsamość zmarłego; jest to 66-letni mieszkaniec Iławy.

- Obecnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 155 Kodeksu karnego, dotyczącego nieumyślnego spowodowania śmierci - mówi Prokurator Rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki. - Mogę potwierdzić, że ciało znaleziono na użytkowanym chodniku obok placu budowy. Udział osób trzecich w tym zdarzeniu jest mało prawdopodobny.

Na tym etapie za mało prawdopodobny śledczy uznają także wpływ otoczenia - placu budowy (np. jego ewentualne niewłaściwe zabezpieczenie) na śmierć mężczyzny.

W celu ustalenia przyczyny zgonu 66-latka zostało zlecone przeprowadzenie sekcji zwłok. Od wyników zależy, w jakim kierunku dalej będzie prowadzone to postępowanie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Fidelio 2 ponad rok temuocena: 82% 

    Do autora: Co to za jakaś diabelska forma" oficer prasowa" ? Proszę się pochylić nad tym "bykiem". Będę wdzięczny.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Emar 1 ponad rok temu

    II MA SILNE ODCHYLENIA W LEWO I STĄD LEWCKA NOWOMOWA...

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6664 sekundy